کد خبر:۵۳۴۹
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۰ - ۲۱:۰۰
تعداد بازدید: 4588
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سيدحسن خميني: گراني طبقات مختلف مردم را مي آزارد
همه درگير مشکلات اقتصادي و معيشتي سختي هستند. اين مشکلات به شدت جامعه را اذيت مي کند. بيکاري و نبودن امنيت شغلي گروه هاي مختلفي از مردم را آزار مي دهد
يادگار امام گفت: مسوولين جامعه بايد گوش مردم باشند و حرف آنها را بشنوند. رمز توفيق انقلاب پيامبر اين است که خود رحمت للعالمين بود و يارانش نيز در ميان خود با رحمت با هم برخورد مي کردند.
به گزارش آريا،حجت الاسلام و المسلمين سيدحسن خميني در جمع گروهي از خانواده شهداي هفت تير با تبريک عيد مبعث و تسليت سالروزشهادت آيت الله شهيد بهشتي و هفتادو دوتن از ياران وي، گفت:  بر اساس آيه مبارکه " محمدرسوالله و الذين معه اشداء علي الکفار و رحماء بينهم"، اصحاب پيامبر داراي دو ويژگي برجسته هستند يکي اشداء علي الکفار و ديگري رحماء بينهم.
وي با بيان اينکه خدا در قرآن خطاب به ياران پيامبر مي گويد آيا اگر پيامبر فوت کند، شما به جاي اول خود برمي گرديد؟ اظهار داشت: اين دو ويژگي برجسته اصحاب پيامبر و خاتميت ايشان، نکته درس آموزي بزرگي براي همه دارد.
يادگار امام با اشاره به شهادت شهيد بهشتي گفت: ويژگي اشداءعلي الکفار و رحماء بينهم در ميان ياران امام نيز بود و بعد از اين هم بايد باشد. ياران امام بايد در جمع خود رحماء بينهم باشند.
وي با بيان اينکه آنچه بيش از هر چيز در جامعه خود به آن نياز داريم، رحمت است، يادآور شد: خداوند به پيامبر مي گويد؛ پيامبر، اگر تو يک آدم عصباني بودي، مردم از تو دور مي شدند. رمز توفيق انقلاب پيامبر اين است که خود رحمت اللعالمين است و يارانش نيز در ميان خود با رحمت با هم برخورد مي کنند.
سيدحسن خميني افزود: رمز توفيق انقلاب و امام هم همين رحمت بين خود بود. اين قانون پيروزي همه جوامع است. نابودي جامعه ناشي از رعايت نکردن همين دستوري است که قرآن درباره اصحاب پيامبر صادر مي کند.

يادگار امام با بيان اينکه بسياري از مشکلات فعلي جامعه ما هم، نتيجه بي اعتنايي به دستورات اخلاقي قرآن است، گفت: جامعه ما مشکلات فراواني دارد. همه درگير مشکلات اقتصادي و معيشتي سختي هستند. اين مشکلات به شدت جامعه را اذيت مي کند. بيکاري و نبودن امنيت شغلي گروه هاي مختلفي از مردم را آزار مي دهد. ما همه روزه با جوانان جوياي کار بسياري مواجه مي شويم در کنار اين مساله،‌ گراني نيز طبقات مختلف مردم را مي آزارد ولي همه اين مشکلات به شرطي قابل حل است که به نقطه اي بازگرديم که خداوند تاکيد مي کند.

وي با بيان اين گفته که يکي از دستورات اصلي قرآن وحدت و رحمت است، اظهار داشت: خداوند در قرآن به پيامبر مي گويد، ما لطفي به تو کرديم و دلهاي مردم را به سوي تو روانه نموديم. اگر آنها تنازع بکنند شکست مي خورند و همه هويت خود را از دست مي دهند. جامعه ما نيز چنين است. اگر بخواهيم مشکلات را در جامعه حل کنيم بايد به دستورات الهي توجه کنيم و با هم مهربان باشيم.

اين ديدار به مناسبت سي امين سالگرد شهادت شهداي هقت تير و با اقامه نماز مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام و المسلمين سيد حسن خميني برگزار شد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: