کد خبر:۵۳۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۰
تعداد بازدید: 5253
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مديرعامل شركت آبفاي كشور:
متقاضيان براي تهيه كارت شارژ آب به امور مشتركين بروند
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور گفت: متقاضيان شارژ كارتهاي آب مي‌توانند با مراجعه به امور مشتركين آب و فاضلاب اين كارتها را در قيمت‌هاي مختلف تهيه كنند.

مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور گفت: متقاضيان شارژ كارتهاي آب مي‌توانند با مراجعه به امور مشتركين آب و فاضلاب اين كارتها را در قيمت‌هاي مختلف تهيه كنند.

به گزارش فارس، سيد‌مهدي ثمره هاشمي با بيان اين مطلب در جمع خبرنگاران افزود: سامانه آب كارتي (همانند كارتهاي سوخت) يك كارت شارژ محسوب مي‌شود كه خانواده‌هاي ايران بر مبناي ميزاني كه اين كارت‌ها را شارژ مي‌كنند آب مصرف خواهند كرد.
وي ادامه داد: به عنوان مثال اگر مشتركي بخواهد تنها ماهانه 5 هزار تومان آب مصرف كند به همان ميزان اين كارت را شارژ و آب مصرف مي‌كند و بعد از اتمام شارژ مجددا مي‌تواند كارت خود را شارژ كند.
ثمره هاشمي تأكيد كرد: مطمئنا مزيت‌هاي شارژ كارت‌هاي آب بعد از اينكه قيمت آب بعد از 5 سال به قيمت تمام شده رسيد مشخص خواهد شد پس اين كارت‌ها روش خوبي براي مديريت مصرف آب خواهد بود.
به گفته وي، مشتركان مي‌توانند اين كارتها را از امور مشتركين درخواست و تهيه كنند.

* تمام شركت‌هاي آبفا زيان‌ده هستند اما وضع بهتر شده

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آيا بعد از اجراي هدفمندي يارانه‌ها وضعيت شركت‌هاي آب و فاضلاب بهتر شده است يا خير گفت: وضعيت شركت‌هاي آب و فاضلاب كشور از لحاظ درآمدي بعد از اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها بهتر شده است و با رفتن به سمت قيمت تمام شده در طول 5 سال آينده وضعيت مالي شركت‌ها بهتر هم خواهد شد.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور ادامه داد: در حال حاضر تمام 70 شركت آب و فاضلاب كشور زيان‌ده هستند و اميد است تا در طول 5 سال آينده وضعيت آنها بهتر شود.

* قيمت آب در سال جاري افزايش يا ثابت

ثمره هاشمي در خصوص قيمت آب در سال جاري گفت: براساس مصوبه مجلس، قانون هدفمندي يارانه‌ها به وزارت نيرو اختيار داده است كه قيمت آب در طول 5 سال به نحوي افزايش يابد كه در پايان 5 سال به قيمت تمام شده برسد.
وي ادامه داد: حال با توجه به اين كه قانون اين اجازه را به دولت داده است اينكه دولت به چه نحوي قيمت آب را افزايش دهد تا به قيمت تمام شده برسد اين در اختيار كار گروه هدفمندي يارانه‌ها و رئيس‌جمهوري است.
وي خاطر نشان كرد: سال قبل يعني از 28 آذرماه كه مرحله اول اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها آغاز شد بخشي از افزايش قيمت آب لحاظ شد اما تا امروز كه 6 ماه از اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها گذشته هيچ تغييري در قيمت آب رخ نداده است.
به گفته وي، هر زمان كه افزايش قيمت آب به ما ابلاغ شود ما آن را اجرا خواهيم كرد.
ثمره هاشمي گفت: قيمت آب خانگي در حال حاضر براي هر متر مكعب 250 تومان است اما به طور ميانگين و براي تمام مصارف اين قيمت به 288.5 تومان مي‌رسد.
به گفته وي، ميانگين فروش آب در كشور در سال گذشته 138 تومان بود يعني نسبت به سال گذشته حدود 150 تومان در هر متر مكعب افزايش قيمت داشته‌ايم.

برچسب ها: كارن شارژ آب ، آبفا
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: