کد خبر:۵۳۳۴
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۰ - ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 4269
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کرايه‌ها قرار بود 25 تومان افزايش يابد نه 110 تومان
تمدن: توافق ما با شورای شهر افزایش 25 تومانی کرایه‌ها بود اما گزارش بازرسان استانداری و فرمانداری تهران از سطح شهر حاکی از افزایش کرایه‌ها در برخی خطوط اتوبوسرانی تا 110 تومان است.
استاندار تهران با انتقاد از افزایش غیرقانونی کرایه حمل و نقل عمومی در پایتخت گفت: توافق ما با شورای شهر افزایش 25 تومانی کرایه‌ها بود اما گزارش بازرسان استانداری و فرمانداری تهران از سطح شهر حاکی از افزایش کرایه‌ها در برخی خطوط اتوبوسرانی تا 110 تومان است.

مرتضی تمدن در گفتگو با مهر با اشاره به آخرین تصمیمات جلسه مشترک بررسی نرخ کرایه های حمل و نقل عمومی پایتخت گفت: افزایش کرایه تاکسی ها خلاف توافقات بود زیرا قرار بود کرایه ها بیشتر از 25 تومان افزایش نیابد.

وی افزود: روز گذشته شورای شهر تهران و شرکت اتوبوسرانی با حضور نمایندگان وزارت کشور و فرمانداری تهران تشکیل جلسه دادند تا قیمتی که قرار بود اعمال شود. بر این اساس مسافرانی که در خطوط طولانی نظیر راه آهن تا تجریش و آزادی تا تهرانپارس تردد می کنند چناچه تا میدان فردوسی و یا میدان ولیعصر (عج) از اتوبوس پیاده شوند 50 درصد نرخ کرایه مصوب را پرداخت می کنند.

تمدن تصریح کرد: همچنین افرادی که از میدان فردوسی و میدان ولیعصر (عج) تا مقصد از اتوبوس استفاده می کنند نیز 50 درصد نرخ کرایه مصوب را پرداخت کنند.

استاندار تهران گفت: خطوط راه آهن ـ تجریش و آزادی ـ تهرانپارس از جمله خطوط پرتردد و طولانی شهر تهران محسوب می شود و آخرین تصمیمات نرخ های کرایه بر مبنای این خطوط مصوب شده است.
 
وي اظهار داشت: نحوه محاسبه کرایه خطوط اتوبوس با استفاده از کارت ها بر اساس نرخ جدید باید در سیستم اتوبوسرانی تعریف شود تا امکان محاسبه 50 درصدی کرایه ها بر اساس مقصد فراهم شود.

استاندار پایتخت گفت: افزایش نرخ کرایه تاکسی ها تا 15 درصد است و چنانچه راننده تاکسی مبلغی اضافه بر این نرخ مصوب اخذ کند در بازرسی تاکسیرانی تهران مورد پیگرد قرار می گیرد.

تمدن با بیان اینکه شورای شهر هر توافقی را که انجام می‌دهد باید به فرمانداری تهران ارسال کند، گفت: این مصوبات باید پس از تصویب و ابلاغ تصمیمات اجرایی شود اما متاسفانه این کار نیز انجام نشده است در حالی که براساس گزارش ها و اعزام بازرسان استانداری و فرمانداری تهران به سطح شهر در برخی از خطوط اتوبوسرانی، کرایه ها تا 110 تومان افزایش یافته است.

استاندار تهران گفت: منتظر هستیم نتایج جلسه اخیر شورای شهر اجرایی شود و چنانچه احساس کنیم که نیاز به پیگیری دارد این مساله را شخصا تا اصلاح سریع قیمتها پیگیری می کنم.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۰/۰۴/۲۶
0
0
مدیریت یعنی این
گرانی و تورم
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: