کد خبر:۵۳۲۶
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۰
تعداد بازدید: 6637
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مردم آمريكا داشتن فرزند پسر را به دختر ترجيح مي‌دهند
اگر به آمريكايي‌ها هم تنها اجازه داشتن يك فرزند داده مي شد، آنگاه عده زيادي از آنها داشتن پسر را به دختر ترجيح مي‌دادند.

اگر به آمريكايي‌ها هم تنها اجازه داشتن يك فرزند داده مي شد، آنگاه عده زيادي از آنها داشتن پسر را به دختر ترجيح مي‌دادند.

به گزارش فارس، به رغم جنبش قدرتمند زنان در چند دهه اخير نتايج نظرسنجي‌ها بسيار مشابه نتايجي است كه در نظرسنجي سال 1941 از آمريكايي‌ها بدست آمده است.

اين نظرسنجي توسط موسسه گلوپ و از نمونه‌اي 1020 نفري از بزرگسالان آمريكايي در مورد ترجيح دختر به پسر انجام شده و 40 درصد آنها پسر را به دختر ترجيح داده و 28 درصد دختردار شدن را ترجيح مي‌دادند. سايرين نيز تفاوتي را در جنسيت كودك نمي‌ديدند.

به نوشته لايوساينس در سال 1941 هم 38 درصد آمريكايي‌ها پسر و 24 درصد دختر را ترجيح مي‌دادند و بقيه تفاوتي را نمي‌ديدند. اين سئوال 7 مرتبه ديگر در طول اين سال‌ها به نظرسنجي گذاشته شده كه آمار به همين ترتيب تقريبا ثابت بوده است.

49 درصد مردان پسر را ترجيح داده و تنها 22 درصد آنان دختر را ترجيح مي‌دادند اما در ميان زنان اين ترجيح چندان قوي نبوده و 31 درصد پسر و 32 درصد دختر را ترجيح مي‌دادند.

آمريكايي‌هاي زير 30 سال با 57 درصد بيشتر پسر را ترجيح داده و 27 درصد دختر را ترجيح مي‌داده‌اند و اين تفاوت با افزايش سن كاهش مي‌يابد. تحصيلات هم در انتخاب نقش داشته و افراد داراي تحصيلات تكميلي هم در انتخاب خود تفاوت‌‌هايي دارند در حالي‌ كه 44 درصد دارندگان ديپلم يا پايين‌تر پسر را ترجيح داده و 25 درصد دختر را ترجيح مي‌دهند.

برچسب ها: آمريكا ، فرزند ، پسر
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
omid
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۰/۰۴/۰۵
0
1
چیکار کنن بنده های خدا!! با این لشکرکشی که آمریکائیها راه انداختن!! کمبود سرباز در آینده جزو مشکلات عمده ی جامعه ی آمریکاست!! خانمها هم که جای دیگه ای مشغولن و وقت نمیکنن برن سربازی. به هر حال مصیبت بدیه!!! بالا غیرتاً خرده نگیرید!!!!
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: