کد خبر:۵۳۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۱۹
تعداد بازدید: 6598
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
رازگشایی از جنایات سیاه در گلستان
ماجرای افشای پرونده‌های جنایات سیاه که در شهرهای مختلف رخ داده و بحران‌ساز شده است، قوه‌قضائیه را بر آن داشت تا با سرعت بیشتری آنان را تحت رسیدگی قرار دهد.
پرونده زن کاشمری و باغ‌ وحشت خمینی‌شهر در دستور کار فوق‌العاده قوه‌قضائیه قرار گرفت

ماجرای افشای پرونده‌های جنایات سیاه که در شهرهای مختلف رخ داده و بحران‌ساز شده است، قوه‌قضائیه را بر آن داشت تا با سرعت بیشتری آنان را تحت رسیدگی قرار دهد.  
 
پس از سناریوی باغ وحشت در خمینی‌شهر که در آن 14 مرد نقابدار با حمله به جشنی زنان را ربوده و تحت اذیت و آزار قرار داده‌اند، پرونده زن کاشمری و سرنوشت سیاه یک پزشک زن و دختر جوان در گلستان نیز فاش شد. این در حالی است که دستگاه قضایی با جدیت به این پرونده‌ها و سناریوهای مشابه در سراسر کشور رسیدگی می‌کند تا جایی که صبح دیروز 3 متجاوز در زابل به دار مجازات آویخته شدند.
 
تراژدی 2 دختر گلستانی
 
مسؤولان دادگستری گلستان از بازگشایی پرونده آزار و اذیت 2 دختر که یکی از آنها به قتل رسیده در شعب مختلف دادگستری این استان خبر دادند.
 
مسؤولان قضایی گلستان در نشست مطبوعاتی با اهالی رسانه به مناسبت هفته قوه‌قضائیه، پرده از جنایاتی برداشتند که علیه یک پزشک زن و یک دختر در یک منطقه روستایی و یکی از شهرهای استان رخ داده است. قضیه از این قرار بوده که پزشک جوان، مجرد و متعهدی که به انگیزه خدمت به مردم محروم در یکی از روستاهاي گلستان در امر پزشک خانواده خدمت می‌کرد از سوی 4 مرد مورد تعرض قرار می‌گیرد.
 
این شیاطین به بهانه دریافت خدمات درمانی به این پزشک مراجعه می‌کنند و وی را مورد اذیت و آزار قرار می‌دهند. همچنین مسؤولان قضایی گلستان از پرونده قتل دختری جوان در یکی از شهرستان‌های استان خبر دادند. در این پرونده 2 مرد بی‌رحم دختری را در یکی از شهرهای گلستان می‌ربایند و پس از آزار و اذیت در جنگل‌های منطقه به قتل می‌رسانند.
 
دادستان مرکز گلستان با اشاره به جزئیات این‌دو حادثه فجیع گفت: پزشک زن ابتدا قضیه را سرقت معرفی می‌کند و سپس پرده از سرنوشت شوم خود برمی‌دارد. عباس پوریانی گفت: پرونده این متجاوزان در شعبه سوم کیفری استان در حال رسیدگی است که پس از قطعیت اتهام و تکمیل مستندات احکام اعدام اجرا خواهد شد. دادستان مرکز استان گلستان تاکید کرد: بزودی شاهد اجرای حکم افراد خاطی و متجاوزان به عنف در استان خواهیم بود. وی افزود: پرونده افراد خاطی مربوط به پزشک خانواده مستقر در خانه بهداشت یکی از روستاهای استان در شعبه سوم کیفری استان در حال رسیدگی است. پوریانی تصریح کرد: متهمان پرونده تجاوز و قتل دختر دیگر نیز به سرعت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی و دستگیر شدند.
 
وی تاکید کرد: مراحل این دو پرونده به صورت ویژه و خارج از نوبت در حال پیگیری است.

جشن خانوادگی در باغ وحشت
 
رئيس كل دادگستري استان اصفهان به تشريح آخرين پيگيري‌ها پيرامون وقوع جنايت در خميني‌شهر پرداخت. غلامرضا انصاري با اعلام خبر دستگيري يكي ديگر از متهمان اين حادثه تصريح كرد: اين متهم شامگاه يكشنبه توسط نيروهاي انتظامي در اطراف شهرستان مباركه بازداشت و تحويل مقامات قضايي شد.
 
وي با بيان اينكه متهمان پرونده حادثه خميني‌شهر 14 نفر هستند، افزود: 4 تن از متهمان همان اوايل وقوع حادثه دستگير شدند، 3 نفر نيز در زاهدان بازداشت‌ شدند و يك نفر ديگر نيز شامگاه گذشته بازداشت شد.
 
رئيس كل دادگستري اصفهان با بيان اينكه پرونده در دادسراي محل وقوع جرم مفتوح است، ياد‌آور شد: 8 تن از متهمان اين حادثه داراي سابقه كيفري هستند.
 
انصاري خاطرنشان كرد: مهماني برگزار شده در اين باغ، خانوادگي بوده كه در آن 8 مرد و 6 زن حضور داشتند. در ميان ميهمانان 4 زوج و دو خواهر و برادر بوده و حادثه ساعت يك بامداد رخ داده است.
 
رئيس كل دادگستري استان اصفهان با تاكيد بر اينكه با كساني كه وارد حريم خصوصي افراد شده و ايجاد مزاحمت ‌كنند قاطعانه برخورد خواهيم كرد، خاطرنشان كرد: با تمهيدات انديشيده شده، باقي متهمان نيز دستگير شده و به سزاي اعمالشان خواهند رسيد.

ادامه بازداشت‌ها در خمینی‌شهر

با دستور دادستان خمینی‌شهر «هشتمین مرد متجاوز در واقعه خمینی‌شهر» پس از یک کار اطلاعاتی دقیق در اطراف اصفهان به دام ماموران پلیس آگاهی افتاد. وی در شهرستان مبارکه در فاصله 90کیلومتری اصفهان و در مخفیگاهش بازداشت شد تا بزودی در برابر بازپرس بت‌شکن، قاضی مسؤول پرونده به سوالات مورد نظر پاسخ دهد. پیش از این و در 2 عملیات دیگر 7 نفر دیگر از متهمان بازداشت و روانه زندان شدند تا با این دستگیری رقم افراد بازداشتی که مستقیما در جنایت دست داشته‌‌اند به عدد 8 برسد.

دستگیری متهمان تجاوز گروهي در كاشمر

فرماندهي انتظامي استان خراسان رضوي گفت: متهمان تجاوز گروهي به يك زن در كاشمر دستگير شدند. سردار بهمن اميري‌مقدم اظهار داشت: حدود ساعت 20 پنجم ارديبهشت ‌ماه سال جاري حادثه تجاوز گروهي به يك زن در روستاي قوژد در خروجي شهر كاشمر كنار جاده روستاي قوژ‌د رخ داده بود كه بر اساس اظهارات قرباني پرونده، وي با ضرب و جرح مورد تعرض قرار گرفته است. فرماندهي انتظامي استان خراسان رضوي ادامه داد: بنا به اظهارات اين زن، وي با مردی در حال صحبت كردن بوده كه ناگهان 2 موتورسوار به آنان حمله كرده و با ضرب و جرح و تهديد چاقو، اين زن را به يك باغ برده و وي را مورد تعرض قرار دادند. وي افزود: اين زن مدعي بود كه 13 نفر وي را در باغ مورد تعرض قرار دادند. اميري‌مقدم خاطرنشان كرد: اين ماموران 13 متهم اين پرونده كه داراي سابقه كيفري موثر هستند را با هويت مشخص دستگير کردند و بعد از بازجويي و اخذ اعتراف به مراجع قضايي تحويل دادند. فرماندهي انتظامي استان خراسان رضوي فقر فرهنگي و نبود تعهد ديني را از عوامل مهم بروز بزه‌هاي اجتماعي دانست. وي اظهار داشت : بحث برخورد با جرائم خشن از اولويت‌هاي دادگستري خراسان رضوي است كه بايد علل و عوامل آن شناسايي شود.
 
فرماندهي انتظامي استان خراسان رضوي اظهار داشت: امروز در جامعه امنيت زنان بسيار قوي‌تر از جامعه غرب است و ما امن‌ترين وضعيت را در دنيا داريم ولي با اين با اينكه افرادي فاسد كار خلاف شرع انجام دهند منافاتي ندارد كه در اين موارد به سرعت پيگيري مي‌شود.
 
اعدام 3 شیطان در ملأعام

روابط عمومي دادگستري سيستان و بلوچستان در اطلاعيه‌اي اعلام كرد: 3 محكوم به زناي عنف و سرقت مسلحانه ديروز در زابل اعدام شدند.
 
در اين اطلاعيه‌ آمده است: در پي اجراي حكم اعدام 3 تن از محكومان به نام‌هاي «باب‌الدين باركزائي»، «محمد پودينه» و «ولي‌الله» به اتهام زناي به عنف و سرقت مسلحانه صبح دوشنبه در شهرستان زابل اعدام شدند. اين اطلاعيه مي‌افزايد: به دنبال اجراي سياست‌هاي قوه قضائيه در برخورد قاطع با اراذل و اوباش و متجاوزان به نواميس مردم، تعداد 3 تن از كساني كه در سال‌هاي اخير در منطقه سيستان دست به شرارت و تعرض به نواميس مردم زده و موجبات نگراني اهالي منطقه را فراهم كرده بودند به اتهام زناي به عنف و سرقت مسلحانه تحت تعقيب قرار گرفته و با حكم مراجع قضايي استان و تاييد آن در ديوانعالي كشور به اعدام محكوم شدند. در اين اطلاعيه آمده است: اين 3 تن صبح دوشنبه، سي‌ام خردادماه سال‌جاري، در ملأ عام و با حضور مردم شهيدپرور شهرستان زابل اعدام شدند. اين اطلاعيه حاكي است؛ اميد است اجراي حكم اين معاندان در ملأعام، درس عبرتي براي همه كساني كه قصد تعرض به اموال و نفوس و نواميس مردم را دارند باشد. در اين اطلاعيه آمده است: اين قبيل افراد بدانند كه دستگاه قضايي استان به تبع سياست‌هاي قوه‌قضائيه، هيچ‌گونه چشم‌پوشي از مجازات تعرض‌كنندگان به جان و نواميس و امنيت مردم نخواهد داشت. اين اطلاعيه مي‌افزايد: دستگاه قضا همانند گذشته با قاطعيت، پرونده‌هاي مشابه را با سرعت و دقت مورد رسيدگي قرار داده و حكم الهي را درباره آنها اجرا خواهد كرد.

 
 
------------------------------------
 
 
دستگيري نهمين متهم جنايت باغ شيطان در گاوداري

نهمين متهم فراري جنايت سياه باغ شيطان كه در يك گاوداري مخفي شده بود، با رديابي‌هاي ويژه پليسي به دام افتاد.به گزارش خبرنگار ما، مأموران پليس اصفهان در جريان پيگيري پرونده جنايت سياه در يكي از باغ‌هاي شهرستان خميني‌شهر، رد پاي يكي از تبهكاران فراري را نيز در يك گاوداري حوالي شهرستان مباركه يافتند. مأموران شامگاه يكشنبه- 29 خرداد- در عملياتي ضربتي اين شرور متجاوز را نيز دستگير كردند. مردي كه به متهم پناه داده بود هم از سوي پليس بازداشت شد. به گزارش خبرنگار ما، حادثه باغ شيطان نيمه شب سه‌شنبه 3 خرداد و هنگام برگزاري ميهماني در يكي از باغ‌هاي شهرستان خميني‌شهر رخ داد. 12 مرد شرور كه با طرح نقشه شيطاني وارد باغ شده بودند، پس از زنداني كردن مردان در يك اتاقك، 6 زن را سوار بر خودرو، به باغ ديگري بردند. اشرار پس از آزار و اذيت و تجاوز به چهار زن، گريختند. مأموران در نخستين عمليات، پنج تن از متهمان را دستگير كردند. روز پنجشنبه 26 خرداد هم سه تن از متهمان اصلي در نقطه صفر مرزي به دام افتادند. دكتر انصاري، رئيس كل دادگستري استان اصفهان نيز گفت: رسيدگي ويژه به اين پرونده از سوي مسئولان قضايي محل وقوع و تلاش مأموران براي دستگيري ساير متهمان فراري همچنان ادامه دارد. وي در عين حال يادآور شد: ميهماني برگزار شده در اين باغ خانوادگي بوده است. در عين حال دستگاه قضايي و پليس با افرادي كه وارد حريم خصوصي مردم شده و ايجاد مزاحمت كنند، قاطعانه برخورد خواهند كرد.وي با اشاره به تحقيقات انجام شده درباره سوابق كيفري عاملان تجاوز به عنف در خميني‌شهر افزود: از هشت متهم، سه تن در زمينه‌هاي شرب خمر، ايراد ضرب و جرح، قمه‌كشي، آدم‌ربايي، سه تن ديگر نيز در زمينه‌هاي آدم‌ربايي، رابطه نامشروع، نزاع دسته‌جمعي و چاقوكشي و دو تن هم در زمينه شرب خمر و سرقت در دادگاه‌هاي استان اصفهان سابقه كيفري دارند.
 
 
برچسب ها: تعرض گروهي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: