کد خبر:۵۳۰۰
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۶
تعداد بازدید: 7011
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
شکار 3 رئیس باند شیطانی باغ وحشت در خمینی‌شهر اصفهان در مرز
گردانندگان اصلی توطئه حمله سیاه به باغ وحشت در خمینی‌شهر اصفهان هنوز خاک ایران را ترک نکرده بودند که خود را در محاصره پلیس دیدند.
عاملان حمله سیاه به باغ وحشت در خمینی‌شهر اصفهان خارج از نوبت محاکمه می‌شوند
 
 گردانندگان اصلی توطئه حمله سیاه به باغ وحشت در خمینی‌شهر اصفهان هنوز خاک ایران را ترک نکرده بودند که خود را در محاصره پلیس دیدند.
 
این 3 پسر جوان از سوم خردادماه سال‌جاری و پس از بازداشت‌های زنجیره‌ای همدستانشان در اقدام شیطانی فراری بودند و می‌خواستند به افغانستان بروند. نیمه‌شب بود که زن گریه‌کنان با پلیس 110 خمینی‌شهر اصفهان تماس گرفته و ادعا کرد وقتی همراه 3 زن و 7 مرد در باغی جشن گرفته بودند مردان نقابدار به آنها حمله کرده و با زندانی کردن مردان، 4 زن را هدف نیت شیطانی قرار داده‌اند.وقتی پلیس پا ‌در باغ وحشت گذاشت با آزاد کردن مردان بی‌اراده که با خوردن مشروبات در حال خود نبودند به تحقیق از زنان پرداخت و پی برد 2 زن با ادعای اینکه باردار هستند خود را از دست شیاطین نجات داده‌اند.
 
وقتی ردپایی از سرایدار پیر باغ همسایه به دست آمد، پلیس با اعترافات تلخ وی که نشان می‌داد محل کارش را پاتوق پسران شرور و معتاد کرده است، مهاجمان یکی پس از دیگری شناسایی شدند.5 تن از ابلیس‌ها در همان روزهای نخست تجسس‌‌ها به دام افتادند که بررسی‌ها نشان داد میانگین سنی آنها 25 سال بوده است. این عملیات در حالی صورت می‌گرفت که رئيس قوه قضائیه دستور دستگیری و محاکمه سریع این 12 ابلیس را صادر کرد و رئيس پلیس ایران نیز از جدیت ماموران در دستگیری همه مهاجمان خبر داده بود.
 
عملیات مرموز

ردیابی‌های پلیس نشان داد که 3 گرداننده اصلی حمله به باغ وحشت قصد فرار از کشور را دارند و همین کافی بود عملیات ویژه‌ای در دستور کار پلیس زاهدان قرار بگیرد و روز 26 خردادماه فراری‌ها گرفتار شوند.سرهنگ علی طاهر با بیان اینکه ماموران آگاهی سیستان و بلوچستان با همکاری اکیپ پلیس اعزامی از اصفهان و پشتیبانی پلیس امنیت عمومی زاهدان پس از اقدامات فنی و اطلاعاتی و کسب اطلاع از جزئیات مسیر فرار متهمان، آنها را در حومه این شهر دستگیر کردند، افزود: مخفیگاه این متهمان که به قصد خروج از کشور وارد سیستان و بلوچستان شده بودند در مناطق حـاشیه شهر زاهـدان شناسایی شد و به صورت نـامحسوس تحت نظر قرار گرفتند.
 
وی اظهار داشت: این 3 متهم به نام‌های «اصغر- ع» 19 ساله، «عباس- س» 26 ساله و «رجبعلی- س» معروف به صمد سیاه 27 ساله هستند.جانشین فرماندهی انتظامی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: این افراد سابقه نزاع دسته‌جمعی، اخلال در نظم عمومی و حمل مواد مخدر را نیز در پرونده کیفری خود دارند.
 
وی اضافه کرد: از این متهمان 10 سیمکارت تلفن همراه، تعدادی چک بانکی و یک‌ خودروی پژو نیز کشف و توسط ماموران ضبط شد.سرهنگ طاهر ادامه داد: همچنین راهنمای این افراد با نام «ابراهیم- ر» که قصد خارج کردن و فراری دادن متهمان را از کشور داشت، بازداشت شد.
 
«جواد. ر»، «سعید. م»، «ماشاءالله. س»، «منصور. پ»، «حمید. ن»، «هادی. ن» و «محمد. ع» دیگر اعضای این باند شیطانی هستند که تحت تعقیب پلیس قضایی قرار گرفته‌اند.

اعتراف هولناک

سرایدار پیر که با راهنمایی‌های وی همدستانش یکی پس از دیگری به دام می‌افتند در بازجویی‌ها گفت: در باغ بودم که صدای موسیقی و خنده‌های مردانه و زنانه را شنیدم. وقتی داخل باغ همسایه را نگاه کردم دیدم میهمانی است. نیم‌ساعتی نگذشته بود که به دوستان و هم‌پاتوقی‌هایم زنگ زدم و گفتم برای تماشای پنهان جشنی به باغ بیایند. همه نشستیم پشت دیوار تا اینکه یکی پیشنهاد داد به داخل حمله کنیم و همین کار را نیز کردیم.بنا به گزارش خبرنگار «وطن‌امروز»، در حال حاضر پلیس اصفهان 8 ابلیس و پلیس زاهدان 3 سردسته باند را به دام انداخته و پس از پایان دستگیری‌ها با توجه به حساسیت پرونده رسیدگی به جرم آنها خارج از نوبت صورت خواهد گرفت
 
-------------------------------------

بازداشت مسافر خارجي با 2 ميليارد تومان طلا

زن خارجي كه با جاسازي ماهرانه 35 كيلو شمش طلا راهي ايران شده بود با تيزهوشي مأموران گمرك فرودگاه امام(ره) به دام افتاد.براساس اين گزارش، مأموران گمرك صبح چهارشنبه – 25 خرداد- هنگام كنترل بار يك زن خارجي در دستگاه «ايكس‌ري» متوجه تعداد زيادي جعبه خالي جواهرات شدند. مأموران كه به موضوع مشكوك شده بودند مسافر مورد نظر را به قسمت بازرسي بدني منتقل كردند كه ابتدا با مخالفت شديد او روبه رو شدند. اما در بازرسي‌هاي بعدي، 35 قطعه شمش طلا – يك كيلويي- كشف كردند.عبدالرضا گودرزي ـ مدير امور مسافري گمرك فرودگاه امام(ره) ـ در اين باره گفت: حمل اين مقدار شمش براي يك فرد عادي آن هم طي چند ساعت غير ممكن است اما زن 35 ساله اين كار را انجام داده بود.
وي افزود: قيمت شمش‌هاي طلا بيش از دو ميليارد تومان برآورد شده است و متهم تحويل مسئولان دادسراي فرودگاه شد.

 
-----------------------------------

قتل دختر 6 ساله در خانه مادربزرگ

دختر خردسال كه در پي بيماري شديد روحي رواني مادرش از دو سال قبل دور از او در خانه مادربزرگ زندگي مي‌كرد قرباني اختلاف‌هاي خانوادگي شد.

به گزارش خبرنگار جنايي ايران، عصر يكشنبه - 22 خرداد - پيكر خونين و نيمه‌جان دختر كوچولويي به نام فرناز به بيمارستاني در شرق تهران منتقل شد. تيم پزشكي با مشاهده وضعيت وخيم و خونريزي شديد دخترك بلافاصله او را به اتاق عمل منتقل كرد و تلاش براي نجات او آغاز شد. از سوي ديگر موضوع به مأموران كلانتري 147 گلبرگ اعلام و دقايقي بعد نيز مأموران پليس براي تحقيق در اين‌باره راهي بيمارستان شدند. آنها در نخستين بررسي‌ها دريافتند دختر كوچولو از سوي عمويش هدف ضربه‌هاي كارد قرار گرفته است. بلافاصله تلاش براي دستگيري متهم آغاز شد، اما مأموران دريافتند وي از خانه گريخته است.
در حالي كه رديابي‌هاي پليسي در اين‌باره ادامه داشت، عصر سه‌شنبه - 24 خرداد - با وجود تلاش پزشكان دختربچه بر اثر شدت خونريزي و جراحات وارده در بيمارستان جان باخت. با اعلام خبر قتل فرناز به دادسراي جنايي تهران، محمد شهرياري - بازپرس كشيك ويژه قتل - همراه تيمي از كارآگاهان راهي بيمارستان شدند. بلافاصله نيز بازپرس جنايي دستور رديابي و دستگيري متهم به قتل را صادر كرد. بدين‌ترتيب ساعتي بعد متهم فراري در اطراف محل كارش شناسايي و دستگير شد.
وي پس از انتقال به شعبه اول بازپرسي دادسراي جنايي تهران ضمن اعتراف به قتل برادرزاده‌اش گفت: پدر و مادر فرناز از دو سال قبل به‌طور غير‌رسمي از هم جدا شده بودند، مادر دختربچه به‌خاطر مشكلات شديد روحي رواني توانايي نگهداري از تنها فرزندش را نداشت، به همين خاطر برادرم همسرش را به خانه پدر و مادرش در شهرستان برد و نگهداري از فرناز هم به مادرم سپرده شد. مادرم عاشقانه فرناز را دوست داشت و او را از خود جدا نمي‌كرد. اما روز حادثه بر سر موضوعي با مادرم درگيري لفظي پيدا كردم، بعد هم از شدت عصبانيت تهديدش كردم كه نوه‌اش را خواهم برد، اما مادرم بشدت مقاومت كرد و در يك لحظه كنترلم را از دست داده و با چاقو دو ضربه به شكم و سينه بچه زدم. با ديدن بدن خونين و نيمه‌جان فرناز وحشت‌زده فرار كردم و چند روز بعد هم فهميدم او جان سپرده است.
قاضي پرونده همزمان با صدور دستور بازداشت متهم براي رفع ابهامات پرونده و همچنين كشف انگيزه جنايت دستور تحقيق و بازجويي از پدر و مادربزرگ فرناز را صادر كرد.
 
 
-----------------------------------------
 

عاقبت شوم

آبرويي برايم نمانده است و هريک از اقوام و آشنايان را که مي بينم احساس سرشکستگي و شرمندگي مي کنم. اما اين آتشي است که با دستان خودم روشن کرده ام و بايد در آن بسوزم و خاکستر شوم. خواهش مي کنم داستان زندگي ام را براي جواناني که چشم بسته عاشق مي شوند و با هيجان، دل مي بازند و براي رسيدن به خواسته هاي خود غرور و خودخواهي به خرج مي دهند، بنويسيد تا درس عبرتي باشد و بدانند که من با ندانم کاري هاي دوران جواني ام به چه بلايي گرفتار شده ام.جوان ۳۶ ساله در دايره اجتماعي کلانتري سجاد مشهد افزود: از دانشگاه که فارغ التحصيل شدم به سربازي رفتم. پدر و مادرم آرزوهاي زيادي برايم در سر داشتند و حتي در دوران خدمت سربازي نيز امکانات شخصي بسيار خوبي برايم مهيا کردند تا کم و کسري نداشته باشم.متاسفانه در شهرستان محل خدمتم با خانم جواني آشنا شدم که مطلقه بود و ادعا مي کرد چون شوهرش را دوست نداشته طلاق گرفته است. من به ميترا علاقه مند شدم و با وجود مخالفت شديد خانواده ام تصميم گرفتم ازدواج کنم.پدر و مادرم مي گفتند اجازه بده سربازي ات تمام شود و ما هم تحقيق درست و حسابي درباره اين خانم و خانواده اش و از همه مهم تر علت طلاق او از همسر قبلي اش انجام بدهيم بعد اگر به نتيجه رسيديم ازدواج کن. اما افسوس که من دلم را باخته بودم و حتي به عشق ميترا به مرخصي هم نمي رفتم.خانواده ام هم چنان با اين امر مخالفت مي کردند و من بدون توجه به نظر آن ها و به طور پنهاني ميترا را به عقد خودم در آوردم و حتي زندگي مشترک خود را شروع کرديم. پدر و مادرم وقتي از اين موضوع باخبر شدند که من سربازي ام تمام شد و به مشهد بازگشتم. آن ها که در برابر عمل انجام شده قرار گرفته بودند براي حفظ آبروي خود جشن مفصلي برايم گرفتند و هيچ يک از اقوام متوجه ماجرا نشدند. مدتي گذشت و فهميدم که همسرم به ترياک اعتياد دارد. چون دوستش داشتم خيلي سعي کردم از اين گرفتاري نجاتش بدهم اما به مرور زمان وضعيت او بدتر شد و الان که ۱۲ سال از آن موقع مي گذرد به شيشه و کريستال آلوده شده است و روزي تقريبا ۲۰ هزار تومان خرج مواد مخدرش است. از همه اين ها دردآورتر اين که ميترا، دختر ۹ ساله ام و برادر جوانم را نيز به موادمخدر آلوده کرده است.همسرم براي جور کردن مواد لعنتي اش تقريبا از خانه تمام اقوام دست به سرقت زده است و چهره واقعي اش براي همه نمايان شده. به خدا خجالت مي کشم بگويم او همسرم است و دوست ندارم به صورتش نگاه کنم. امروز هم خبر دستگيري او را به اتهام رابطه نامشروع برايم آورده اند. اين است عاقبت شوم يک اشتباه و تاوان سنگيني که بايد براي آن بپردازم.
-------------------------------------
 
 
فارغ‌التحصیلی در 99 سالگی

يك مرد اهل ايالت «اورگان» آمريكا كه 79 سال قبل دانشگاه را ترك كرده بود در سن 99 سالگي موفق شد مدرك خود را دريافت كند و فارغ التحصيل شود. «لئو پلاس» 99 ساله كه اهل «ردموند» ايالت «اورگان» است در اين باره به رسانه‌هاي رسمي آمريكا خاطرنشان كرد: در سال 1932 ميلادي در حالي كه تنها يك ترم به فارغ‌التحصيلي من باقي مانده بود، دانشگاه را ترك كردم. اين مرد در ادامه به خبرگزاري آسوشيتدپرس يادآور شد: در آن زمان به پيشنهاد يكي از دوستانم و پس از ترك دانشگاه در كاري مشغول شدم كه ماهانه 150 دلار دستمزد داشت. در حالي كه اگر با مدرك ليسانس از دانشگاه فارغ‌التحصيل مي‌شدم و به عنوان معلم كار مي‌كردم دستمزدم تنها 80 دلار بود. به همين دليل، طمع كرده و پيشنهاد دوستم را پذيرفتم.
 
------------------------------------
 

شليك به فروشنده دختر

همزمان با قتل دختر جوان در مغازه فروش تلفن همراه، تحقيقات تيم جنايي كرج براي كشف راز جنايت مرموز آغاز شد.
به‌گزارش خبرنگار ايران، ساعت سه بعد از ظهر دوشنبه – 32 خرداد- مرد جواني وحشتزده با پليس 011 كرج تماس گرفت و از قتل خواهرش خبر داد. دقايقي بعد تيمي از كارآگاهان همراه قاضي يوسف رضايي- بازپرس ويژه قتل كرج- خود را به مغازه فروش تلفن همراه در خيابان بهار رساندند. در نخستين بررسي‌ها مشخص شد دختر 92 ساله -‌ مقتول- همراه برادرش در مغازه مشغول كار بوده اما عامل جنايت هنگامي كه دختر جوان در مغازه تنها بوده با شليك گلوله‌اي وي را از پاي درآورده است.
برادر قرباني جنايت نيز به تيم جنايي گفت: «ساعتي قبل براي انجام كاري از مغازه بيرون رفتم كه پس از بازگشت با رد خون روي ديوار روبه رو شدم. سراسيمه خود را به پشت پيشخوان رساندم و در كمال ناباوري با پيكر خونين خواهرم روبه رو شدم.»
از آنجا كه پول و تلفن همراهي از مغازه سرقت نشده بود مأموران احتمال دادند، دختر جوان قرباني انتقام كور شده است. از آنجا كه هيچ‌كس صداي شليك گلوله‌اي نشنيده بود فرضيه استفاده از صداخفه‌كن نيز قوت گرفت. به‌دنبال انتقال جسد به پزشكي قانوني، تيمي از كارآگاهان، افشاي راز جنايت را در دستور كار قرار دادند.
 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: