کد خبر:۵۲۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۹:۵۶
تعداد بازدید: 4260
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
توطئه زن برای راننده دلسوز بنز
مدیرعامل یک شرکت وقتی سوار بر بنز میلیونی خود شد نمی‌دانست در دام یک زن توطئه‌گر گرفتار خواهد شد.
مدیرعامل یک شرکت وقتی سوار بر بنز میلیونی خود شد نمی‌دانست در دام یک زن توطئه‌گر گرفتار خواهد شد.
زن 25 ساله در یکی از خیابان‌های شمال پایتخت به شکار راننده خودروی مدل بالا پرداخت تا نقشه اخاذی را به مرحله اجرا بگذارد.
وقتی زن جوانی به نام پروانه در خیابان نیاوران منتظر تاکسی ایستاده بود، یک خودروی بنز میلیونی پشت چراغ قرمز ایستاد. زن مرموز با سرعت به سمت راننده بنز رفت و مدعی شد که عجله‌ دارد و قصد دارد به سرعت به سمت خانه برود. وی گفت که هرچه منتظر تاکسی ایستاده کسی او را سوار نکرده است، به همین خاطر با خواهش و تمنا از راننده بنز خواست تا او را به مقصد برساند. راننده بنز وقتی خواهش و التماس‌های زن جوان را دید او را سوار بر خودرویش کرد تا به خیابان اصلی برساند. هنوز مسافتی طی نشده بود که زن جوان با تهدید به راننده گفت چنانچه پول در اختیارش قرار ندهد، با جیغ و فریاد آبرویش را می‌برد و می‌گوید که برایش مزاحمت ایجاد کرده است. مرد راننده مات و مبهوت ماند. آرام به زن جوان گفت که مرد آبروداری است و همسر و فرزند دارد، به همین خاطر برای اینکه زن جوان آرام گیرد و آبروریزی راه نیندازد، یک تراول 50 هزار تومانی در اختیارش قرار داد و از او خواست که از خودرویش پیاده شود. زن جوان این بار به مرد راننده اعتراض کرد و گفت کسی که خودروی میلیونی سوار می‌شود باید 50 هزار تومان پول در جیبش باشد؟!
ماجرا به جایی ختم شد که زن جوان با تهدید، 3 تراول 50 هزار تومانی باج‌گیری کرد و همزمان با این اتفاق، مرد راننده با دیدن مامور گشت پلیس به سرعت از خودرویش پیاده شد و به سمت پلیس رفت.
مرد راننده در حالی که بشدت مضطرب بود ماجرای اخاذی زن توطئه‌گر را افشاکرد و دقایقی بعد دستبند اتهام بر دستان زن باج‌گیر زده شد و هر 2 به دادسرا انتقال یافتند.
توطئه زنانه
راننده بنز میلیونی که مدیر عامل یک شرکت خصوصی است وقتی در شعبه سوم دادسرای الهیه حاضر شد پرده از باج‌گیری زن توطئه‌گر برداشت.
وی گفت: حوالی خیابان نیاوران پشت یک چراغ قرمز بودم که این زن جوان به سمت من آمد و از من خواهش کرد تا او را به خیابان اصلی برسانم. می‌گفت عجله دارد و باید هرچه سریع‌تر به خانه برود.
مرد مدیر عامل ادامه داد: من هم دلم به حالش سوخت و او را سوار بر خودرویم کرد. در بین راه مدعی شد که نامش پروانه است. رفتارهای عجیبی داشت. به او گفتم که من همسر و فرزند دارم. در همین لحظه او با صدای بلند گفت که اگر پول در اختیارش قرار ندهم، جیغ و فریاد راه می‌اندازد و از من به اتهام مزاحمت شکایت می‌کند. می‌گفت فریاد می‌زنم و می‌گویم که تو می‌خواهی مرا بذزدی و... . به او گفتم آرام باشد و 50 هزار تومان پول در اختیارش قرار دادم اما این کافی نبود، چون این زن می‌گفت کسی که بنز میلیونی دارد فقط 50 هزار تومان باید پول داشته باشد؟!
این زن با تهدید، 150 هزار تومان از من پول گرفت. ترسیده بودم هرچه به او گفتم از خودرویم پیاده شود، تهدید به آبروریزی می‌کرد. پول بیشتری از من می‌خواست تا اینکه در یک لحظه پلیس را دیدم. دل به دریا زدم و به سرعت از خودرو پیاده شدم و به سمت پلیس رفتم و... .
پس از شکایت مرد مدیر عامل، زن توطئه‌گر نزد دادیار عبدی خود را بی‌گناه دانست و مدعی شد که همه حرف‌های مرد جوان دروغ است. این زن گفت: این مرد با تهدید مرا سوار خودرویی کرد و می‌خواست مرا بدزدد اما من با داد و فریاد از دیگران کمک می‌خواستم که ناگهان دیدم به سمت پلیس رفت.
این در حالی است که تراول‌ها در کیف زن جوان کشف شد و مرد مدیر عامل گفت: اگر این زن بی‌گناه است و من مقصرم چرا باید با پای خود نزد پلیس می‌رفتم؟!
همه شواهد علیه زن توطئه‌گر بود اما او حاضر نبود به باج‌گیری اقرار کند.
 
------------------------------------------
 
 
اراذل و اوباش شناسنامه‌دار را به جامعه راه ندهيم

دكتر مصطفي اكبريان
جامعه‌شناس
يكي از دلايل بروز حوادثي همچون حادثه جنايت سياه در باغ وحشت شهرستان خميني‌شهر عدم شناسايي دقيق معضلاتي است كه زمينه‌هاي بروز اين رفتارها را ايجاد كرده‌اند.
مسئله‌اي مانند تجاوز به عنف به عنوان يك بزهكاري معلول علت‌هايي است و بايد بررسي شود كه چه انگيزه‌ها و عواملي سبب ورود اراذل و اوباش سابقه‌دار به حريم خصوصي افراد و تعرض به آنان شده است.
از سوي ديگر، بايد راهكارهايي اتخاذ شود تا از ورود مجرمان شناسنامه‌دار و پرخطر در جامعه جلوگيري گردد چرا كه اين گونه افراد با يك مجرم عادي تفاوت فراواني دارند. همچنين بايد توجه داشت احساس حاشيه‌ امن براي مجرمان سابقه‌دار سبب گرايش مجدد آنها به رفتارهاي انحراف‌آميز مي‌شود، بنابراين نيروي انتظامي و قوه قضائيه بايد براي اين افراد محروميت رفتاري ايجاد كند تا ديگر دست از پا خطا نكنند. البته بر هيچ كس پوشيده نيست كه اراذل و اوباش حمله كننده متهم اصلي حادثه هستند اما بايد توجه داشت پوشش نامناسب دليل قانع‌كننده‌اي براي ورود به حريم خصوصي افراد و انجام چنين اقدامات ناشايست نيست چرا كه اگر با اين موضوع اين گونه برخورد كنيم، سنگ روي سنگ بند نمي‌شود و هر مجرمي مي‌تواند به بهانه‌ نداشتن حجاب وارد حريم خصوصي افراد شود. البته اين كه چند نفر در محفلي شرب خمر كرده و پوشش نامناسبي داشته‌اند، به عنوان يك رفتار مجرمانه شناخته مي‌شود و بايد در جاي خودش مورد بررسي قرار گيرد اما قضيه‌ پيش آمده بسيار حادتر و مهم‌تر از اين نكته است.
در عين حال نبايد فراموش كرد كه بي‌توجهي به مسائل فرهنگي و اخلاقي، از عوامل بروز و رواج چنين ناهنجاري‌هايي در جامعه هستند و ضرورت پيشگيري و رفع اين اقدامات از سوي كارشناسان بايد جدي گرفته شود.
 
-------------------------------------
 

بيمار رواني مادرش را كشت

پسر رواني به دنبال درگيري شديد خانوادگي، مادرش را به طرز فجيعي به قتل رساند.
به گزارش خبرنگار ايران، غروب يكشنبه 22 خرداد مأموران كلانتري 172 شهرري در پي تماس تلفني‌ اهالي محله‌اي، در جريان قتل زن سالخورده‌اي به نام مليحه – 67 ساله – قرار گرفتند و بلافاصله نيز تيم ويژه جنايي همراه قاضي دانشور – بازپرس شعبه هفتم دادسراي شهرستان ري – راهي محل حادثه شدند. آنها پس از ورود به ساختمان قديمي با جسد قرباني جنايت روبه‌رو شدند.
«فرهاد» - پسر 37 ساله مقتول و عامل قتل – نيز در گوشه اتاق نشسته بود و گريه مي‌كرد. متهم به قتل در نخستين بازجويي‌ها با اظهار پشيماني گفت: من از سال‌ها قبل بيماري رواني دارم. حتي 4 بار هم در بيمارستان بستري شدم. سال گذشته هم يكبار به مرز جنون رسيده و قصد خفه كردن مادرم را داشتم كه با دخالت همسايه‌ها موفق نشدم.
مدتي قبل نيز خواهرم به دليل اختلاف با شوهرش همراه دخترش به خانه ما برگشت و اينجا زندگي مي‌كند. صبح امروز وقتي خواهر و خواهرزاده‌ام از خانه بيرون رفتند مادرم به خاطر رفتارهايم با عصبانيت گفت مرا تحويل پليس خواهد داد. من هم عصباني شده و او را با دستانم خفه كردم و بعد هم براي اطمينان بيشتر از آشپزخانه چاقويي برداشته و چند ضربه، به پيكر نيمه‌جان مادرم زدم. دقايقي بعد همسايه‌ها كه با شنيدن صداي فريادهاي مادرم وارد خانه شده بودند با پليس و اورژانس‌ تماس گرفتند. بازپرس پرونده پس از تحقيقات مقدماتي از خانواده مقتول و همسايه‌ها دستور انتقال جسد به پزشكي قانوني و بازداشت عامل جنايت را صادر كرد.
وي همچنين از كارشناسان پزشكي قانوني خواست درباره بيماري رواني متهم تحقيق و نتايج را اعلام نمايند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: