کد خبر:۵۲۸۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۵:۴۶
تعداد بازدید: 2264
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
اتومبيل براي 70درصد مردان مهمتر از سلامت خودشان است
نتايج اين تحقيق نشان مي‌دهد كه مردان سهل انگار هستند و در 70 درصد موارد توجه آنها به وضعيت خودرو خود بيش از نگراني آنها براي سلامتيشان است.

تحقيقات جديد نشان مي‌دهد براي حدود 70 درصد مردان توجه به اتومبيل بسيار راحت‌تر از توجه به سلامت خودشان است اما زنان بيشتر به سلامت خود بها مي‌دهند و ميزان مراجعه زنان براي چك كردن سلامتي 100 درصد بيشتر از مردان است.

به گزارش فارس، برخي مردان ممكن است نشانه‌هاي بيماري‌هاي قابل درمان را ناديده گرفته و حتي در برخي موارد ممكن است پس از بروز نشانه بين 6 ماه تا يك سال هم اصلاً به پزشك مراجعه نكنند.

اسكات ويليامز، نايب رئيس شبكه سلامت مردان در اين مورد ابراز نگراني كرده و اين آمار را وحشتناك دانسته چرا كه بسياري بيماري‌ها مي‌توانند قبل از پيشرفت به خوبي مهار و درمان شوند.

اين شبكه تحقيقي را بر 501 مرد بين 45 تا 65 سال و 501 نفر همسران آنان در مورد اهميت به مسائل سلامت انجام داده است.

نتايج اين تحقيق نشان مي‌دهد كه مردان سهل انگار هستند و در 70 درصد موارد توجه آنها به وضعيت خودرو خود بيش از نگراني آنها براي سلامتيشان است.

به نوشته ديلي ميل، ويليامز اين مشكل را ناشي از تفكرات و ارزشهاي اجتماعي مي‌داند كه وقتي يك پسر بچه با صدمه‌اي مواجه مي‌شود به او توصيه مي‌كنند كه آن را فراموش كند، زماني كه يك پسر 5 ساله به زمين خورده و زانويش زخم مي‌شود به خودش مي‌گويد پسر بزرگ هيچ وقت گريه نمي‌كند.

همين حالت هنگام بزرگسالي و مثلاً براي دردهاي ناحيه سينه وجود داشته و واكنشي مشابه را ايجاد مي‌كند. اين حالت در ميان زنان كمتر بوده و 56 درصد زنان نگران سلامت خود هستند و آمار رسمي نشان مي‌دهد تعداد زناني كه براي چك كردن وضعيت خود به طور دوره‌اي به پزشك مراجعه مي‌كنند 100 درصد بيشتر از مردان است.

برچسب ها: اتومبيل ، سلامت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: