کد خبر:۵۲۶۰
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۵:۲۲
تعداد بازدید: 3049
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
خودروي افراد بدپوشش يك هفته توقيف مي‌شود
در حوزه بدپوششي تيم‌هاي ويژه موتورسوار در دو گروه راهور و انتظامي تشكيل شده و در اتوبان‌ها و محورها گشت‌زني خواهند كرد و با كساني كه به عنوان راننده و سرنشين خودرو بدپوشش هستند، برخورد، خودروي مورد نظر توقيف و افراد نيز بازداشت مي‌شوند

جانشين فرمانده نيروي انتظامي با اعلام تشديد اقدامات پليس در حوزه امنيت اخلاقي به ويژه بدپوششي، ايجاد آلودگي صوتي و مزاحمت نواميس اظهار كرد: از 25 خرداد ‌ماه امسال تيم‌هاي ويژه موتورسوار در دو گروه راهور و انتظامي تشكيل شده و در اتوبان‌ها و محورها گشت‌زني كرده و با كساني كه به عنوان راننده يا سرنشين خودرو بدپوشش باشند، برخورد خواهند كرد.

به گزارش ايسنا، سردار احمدرضا رادان روز سه‌شنبه درباره اقدامات پليس در حوزه‌ امنيت اخلاقي در آستانه فصل گرما، اظهار كرد: نيروي انتظامي تلاش كرده است كه موضوع امنيت اخلاقي را در ابعاد مختلف تعطيل نكند مگر آن كه موضوع مورد نظر تمام شود.

وي افزود: نگراني‌هايي در بين مردم متدين و مسئولان در حوزه‌ بدپوششي به وجود آمد و آنان دغدغه‌هاي به حقي داشتند كه مسئولان فرهنگي و ساير دستگاه‌ها بايد در اين رابطه پاسخگوي ماموريت‌هاي خود باشند در نتيجه نيروي انتظامي هم سهم خود را در اين باره اجرا مي‌كند.

جانشين فرمانده ناجا با تاكيد بر اينكه برخورد با بدپوششي تعطيل نشده بلكه مقداري كمتر شده بود، افزود: پليس احساس مي‌كرد كه وضعيت پوشش به يك جاي مناسبي مي‌رسد، اما با توجه به شروع گرما و فصل تابستان نگراني‌هايي در بين مردم و مسئولان ايجاد شد.

رادان ادامه داد: اقدامات پليس از 25 خرداد‌ماه در حوزه امنيت اخلاقي به ويژه بحث بدپوششي، آلودگي صوتي و مزاحمت نواميس تشديد خواهد شد.

جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه شاخص و ملاك‌هاي بدپوششي همان شاخصه‌هاي قبل است افزود: پليس با خانم‌هايي كه از مانتوهاي كوتاه يا لباس‌هاي چسبان يا اين ‌كه از هر دو طرف روسري موهايشان پيدا باشد، برخورد خواهد كرد.

وي ادامه داد: همچنين در رابطه با مردان، پليس با لباس‌هاي زننده و نمادهاي جريان‌هاي انحرافي و شيطان‌پرستي برخورد مي‌كند.

رادان با بيان اينكه بدپوششي تنها مربوط به مصرف‌كنندگان نيست، افزود: از 25 خرداد‌ماه واحد‌هاي توليدي و توزيعي مورد توجه قرار مي‌گيرد به‌طوري كه عمليات شناسايي اين واحد‌ها انجام شده است و به واحدهاي زيرزميني و واحد‌هايي كه مورد شناسايي قرار گرفته‌اند، اخطار داده شده است. اگر تا 25 خرداد‌ماه اصلاحات مورد نظر را انجام دادند مي‌توانند به كسب و كار خود ادامه دهند در غير اين صورت واحد‌هاي پليس اماكن با آنها برابر قانون برخورد خواهد كرد.

وي ادامه داد: در حوزه بدپوششي تيم‌هاي ويژه موتورسوار در دو گروه راهور و انتظامي تشكيل شده و در اتوبان‌ها و محورها گشت‌زني خواهند كرد و با كساني كه به عنوان راننده و سرنشين خودرو بدپوشش هستند، برخورد، خودروي مورد نظر توقيف و افراد نيز بازداشت مي‌شوند.

جانشين فرمانده نيروي انتظامي خاطر نشان كرد: در مرحله اول تغيير وضعيت اين افراد از سوي خانواده‌هايشان خواسته مي‌شود و تنها سابقه انتظامي براي اين افراد در نظر گرفته مي‌شود كه سوابق انتظامي به عنوان سابقه سوء قلمداد نمي‌شود اما اگر فرد مجددا با وضعيت بدپوششي دستگير شود، براي وي پرونده قضايي تشكيل شده و به دادگاه معرفي خواهد شد تا وضعيت وي تعيين و تكليف شود.


 خودروي افراد بدپوشش يك هفته توقيف مي‌شود

رادان تاكيد كرد: خودروي افراد بدپوشش در حال حاضر يك هفته توقيف خواهد شد، اما اگر نياز باشد در آينده اين زمان بيشتر مي‌شود.

جانشين فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينكه تعداد زيادي از جوانان مظاهر اخلاقي را رعايت مي‌كنند، افزود: تعدادي از جوانان به صورت ناآگاهانه مظاهر اخلاقي را زير پا مي‌گذارند كه اين افراد تا 25 خرداد‌ماه زمان دارند تا وضعيت ظاهري خود را اصلاح كنند.

به گفته وي، افراد بدپوشش چهار برابر بيشتر از ساير افراد در دام مزاحمت‌هاي خياباني گرفتار مي‌شوند.

رادان اضافه كرد: كساني كه اين موضوع را رعايت نكنند توسط واحد‌هاي گشت پليس از 25 خرداد‌ماه دستگير و به واحد‌هاي امنيت اخلاقي دلالت داده مي‌شود و تعداد واحد‌هاي گشت پليس نيز از اين تاريخ افزوده خواهد شد.

جانشين فرمانده ناجا موضوع برخورد آلودگي صوتي، سرگرداني و مزاحمت نواميس را از ديگر موضوعاتي عنوان كرد كه از 25 خرداد‌ماه تشديد خواهد شد و افزود: خودرو افرادي كه از لوازم جانبي غير متعارف، عجيب و غريب بر روي وسايط نقليه خود استفاده كنند متوقف و به مراجع قضايي معرفي مي‌شوند.

رادان گفت: پليس با سگ‌گرداني در داخل خودرو يا پياده از اين تاريخ به شدت برخورد مي‌كند و با افرادي كه در تفرجگاه‌ها مزاحمت ايجاد كنند نيز به شدت برخورد مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه طرح‌هاي انتظامي در استان‌هاي گيلان و مازندران مورد توجه قرار گرفته است، افزود: قرار نيست كه اين دو استان حيات خلوت افراد هنجارشكن باشد و طرح‌هاي انتظامي در اين استان‌ها با جديت انجام مي‌شود و نيروهاي كمكي هم به اين استان‌ها فرستاده شده و اشرافيت كامل در اين رابطه فراهم شده است.

جانشين فرمانده ناجا درباره برخورد با مزاحمان نواميس اظهار كرد: برخي از مزاحمت‌هاي نواميس با اصلاح در پوشش حل مي‌شود اما عده‌اي هستند كه اين مزاحمت‌ها را به عنوان تفريح خود قلمداد مي‌كنند كه پليس با اين افراد برخورد و خودروي آنان را با دستور قضايي متوقف مي‌كند و براي اين افراد پرونده قضايي تشكيل و به مراجع قضايي معرفي مي‌شود.

رادان ادامه داد: پليس معتقد است از همين امروز كه اين اخبار منتشر مي‌شود جوسازي‌هاي خارجي به اندازه كافي ايجاد خواهد شد و تجربه ثابت كرده است كه اين جوسازي‌ها در تمام دوران بوده است، اما پليس از ماموريت‌هاي خود عقب‌نشيني نخواهد كرد.

وي افزود: پرسنلي كه در اجراي اين طرح‌ها انتخاب شده‌اند، داراي شرايط خاص بوده و آموزش‌هاي ويژه‌اي را ديده‌اند حتي سعي شده است كه كساني كه دستگير مي‌شوند در مراكز پليس مورد مشاوره قرار گيرند.

جانشين فرمانده نيروي انتظامي گفت: حقوق شهروندي حكم مي‌كند ماموران ما ادب، احترام و تكريم را در زمان اجراي ماموريت به جاي آورند و تكليف شهروندي هم حكم مي‌كند كه افراد به مامور قانون احترام بگذارد و شرايطي را ايجاد كنند تا مامور قانون در اجراي قانون دچار مشكل نشود.

جانشين فرمانده نيروي انتظامي خاطر نشان كرد: احساس ما اين است تعداد كساني كه در رابطه با بدپوششي به دستگاه قضايي معرفي مي‌شوند بسيار اندك باشند.

وي ادامه داد: از رسانه‌ها مي‌خواهيم كه هم ماموران ما را رصد كنند و هم مواظب باشند كساني نخواهند بي‌جهت به تخريب افراد بپردازند.

رادان با تاكيد بر اينكه موضوع برخورد با بدپوششي را تا آن زمان كه ديگر دغدغه‌ و نگراني مردم كم شود ادامه خواهيم داد، افزود: طرح برخورد با بدپوششي از 25 خرداد‌ماه در استان‌هاي تهران، گيلان و مازندران آغاز خواهد شد و به فاصله 10 روز در استان‌هاي مورد هدف اجرا مي‌شوند.

به گفته جانشين فرمانده نيروي انتظامي موضوع معتادان ولگرد، موادفروشان و اراذل و اوباش در مرحله بعدي از سوي پليس مورد توجه قرار خواهد گرفت.

جمع‌كردن روسپيگران ساده است

وي درباره موضوع زنان خياباني هم گفت: مقوله روسپيگري جداي از عددش، جمع‌كردن آن ساده است اما بايد مراكزي باشد كه اين افراد را تحويل گرفته، اصلاح و كارآفريني ايجاد كند كه اين افراد بهانه نداشته باشند و در كشور جمهوري اسلامي ايران نبايد از ايجاد كار براي 400 تا 500 نفر عاجز باشيم البته اگر روسپيي در خيابان ديده شود با آن برخورد خواهد شد و به وضعيت آنان رسيدگي مي‌شود.

رادان درباره‌ حادثه ضرب و شتم يك روحاني توسط اراذل و اباش گفت: افرادي كه به اين روحاني تعرض كرده بودند، شناسايي شده و تيم‌هاي اطلاعات و پليس آگاهي ظرف چند روز آينده اين افراد را دستگير خواهند كرد.

وي ادامه داد: اگر در شكل حادثه دقت شود مشخص مي‌شود كه اين حادثه مربوط به دوستي‌هاي غيرمتعارف و پوشش‌هاي غيرمتعارف بوده است.

به گفته جانشين فرمانده ناجا، دو خانم اين پرونده در اختيار پليس قرار دارند و در مرحله بازجويي و كسب اطلاع هستند و به زودي اين پرونده اطلاع‌رساني خواهد شد.

رادان در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه يكي از نمايندگان مجلس اعلام كرده كه پليس در خيابان‌ها حضور ندارد، افزود: اين نظر اين نماينده مجلس است احتمالا ايشان از خيابان‌هايي رد شوند كه لزومي براي حضور پليس نيست چون ما لازم نمي‌دانيم حتما در هر خياباني پليس حضور داشته باشد بلكه پليس در مناطقي كه لازم است، حضور دارد.

وي ادامه داد: در مجموع اين پرونده در مرحله مقدماتي است و به نظر مقام قضايي رسيده است.

جانشين فرمانده ناجا ادامه داد: اين روحاني را بايد به عنوان جانباز امر به معروف و نهي از منكر دانست و مورد توجه قرار داد تا مورد رضايت حق قرار گيرد.

برچسب ها: بد پوشش ، خودرو
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: