کد خبر:۵۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۲۵
تعداد بازدید: 2287
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مردم يمن بعد از خروج صالح از كشورشان جشن گرفتند
الجزيره به نقل از خبرگزاري رويترز مي افزايد تعداد زياد همراهان صالح و نزديكان وي در خروج از يمن به طوري است كه احتمال داده مي شود وي قصد ندارد به يمن بازگردد.
شبكه خبري الجزيره قطر روز يكشنبه اعلام كرد پس از آنكه دفتر پادشاه عربستان ورود علي عبدالله صالح به اين كشور را براي معالجه تاييد كرد مردم يمن به خيابانها ريخته و خروج صالح را جشن گرفتند.  
  
به گزارش ايرنا به نقل از اين شبكه خبري، صالح به همراه چند تن از مقامات اين كشور كه در اثر بمباران ساختمان رياست جمهوري مجروح شده بودند به عربستان رفت و در يك بيمارستان نظامي تحت درمان قرار گرفت .

مخالفان صالح معتقدند كه وي ديگر به يمن بازنخواهد گشت به خصوص كه برخي اخبار از خروج تعداد زيادي از نزديكان صالح از كشور حكايت دارد.

الجزيره به نقل از خبرگزاري رويترز مي افزايد تعداد زياد همراهان صالح و نزديكان وي در خروج از يمن به طوري است كه احتمال داده مي شود وي قصد ندارد به يمن بازگردد.

عبدالخالق عبدالله استاد علوم سياسي در امارات گفته است شايد اين بهترين شيوه خروج از كشور و به بهانه مداوا باشد حال چه اين حادثه از جانب خدا باشد و يا برنامه اي از سوي عربستان .

در همين حال يك مقام سعودي كه خواسته نامش فاش نشود به خبرگزاري فرانسه گفته است رييس جمهور يمن از قدرت كناره گيري نكرده و قصد دارد به يمن بازگردد.

خبرگزاري آسوشيتدپرس نيز به نقل از يك مقام دولتي در يمن كه خواسته نامش فاش نشود اعلام كرد صالح احتمالا به كشور باز نمي گردد.

اين مقام يمني گفت كه صالح كشور را با بيشتر اعضاي خانواده اش ترك كرده و وي و ديگران از طرح صالح براي خروج از يمن مطلع بوده اند.

مسوول دفتر صالح نيز به خبرگزاري فرانسه گفته است كه صالح بعد از حمله به ساختمان رياست جمهوري با پادشاه عربستان تماس گرفته و براي رفتن به اين كشور با وي مشورت كرده است.

الجزيره افزوده است: كاخ سفيد هم بدون اعلان جزييات گفته است كه جان برينان مشاور اعظم باراك اوباما در مبارزه با تروريسم با عبد ربه منصور هادي معاون صالح تماس گرفته است.

صالح كه تحت فشار افكار عمومي براي كناره گيري از قدرت قرار دارد و چندين بار نيز از امضاي طرح پيشنهادي شوراي همكاري خليج فارس امتناع كرده ؛ روز جمعه گذشته در اثر گلوله باران ساختمان رياست جمهوري به همراه چند مقام يمني مجروح شد و براي مداوا به عربستان رفته است.

خبرگزاري ها گزارش دادند مقامات يمني ،صالح و خانواده وي با سه هواپيما راهي عربستان شدند.
 
برچسب ها: يمن ، عبدالله صالح
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: