کد خبر:۵۲۴۴
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۰ - ۰۹:۱۲
تعداد بازدید: 2528
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
کم فروشي در صنعت غذا؛ بسته هايي که هر روز آب مي روند!
به نظر مي رسد برخي توليدکنندگان مواد غذايي در برابر رويکرد دولت در تثبيت نسبي قيمتها به اقداماتي همچون «کم فروشي» روي آورده اند.
به نظر مي رسد برخي توليدکنندگان مواد غذايي در برابر رويکرد دولت در تثبيت نسبي قيمتها به اقداماتي همچون «کم فروشي» روي آورده اند.
به گزارش ايسنا، در حال حاضر تعيين قيمت محصولات غذايي به يکي از دغدغه هاي اصلي توليدکنندگان اين محصولات و مسؤولان دولتي مربوط تبديل شده است.در چند ماه اخير توليدکنندگان رشته هاي مختلف صنعت غذا مانند نان صنعتي، لبني، ماکاروني، سس، شيريني و شکلات و امثال آن به دلايلي همچون رشد قيمت تمام شده محصولات درخواست افزايش قيمت محصولات توليدي خود را ارايه کرد ه اند. درخواستهايي که معمولاً از سوي متوليان دولتي رد شده اند. در اين شرايط به نظر مي رسد برخي از اين توليدکنندگان شيوه ديگري را براي تأمين منافع خود برگزيده اند.
اگر جزو مصرف کنندگان هر روزه پنيرهاي توليدي يک برند معروف کشور باشيد، در يکي دو ماه اخير متوجه شده ايد که اين پنير ديگر آن پنير سابق نيست! پنيرهايي که اخيراً اين شرکت توليد مي کند از نظر شکل ظاهري و طعم بيشتر به کشک رقيق شده شبيه شده است تا پنير! حال کشف اين حقيقت که اين شرکت براي جبران هزينه هاي توليد به کم فروشي در توليد اين محصول روي آورده يا دليل تغيير شرايط ظاهري و باطني پنيرهاي توليدي آن چيز ديگري است، چندان مهم نيست. مهم آن است که به اذعان برخي توليدکنندگان، کم فروشي در برخي توليدکنندگان ديگر در حال وقوع است.
مديرعامل يکي از برندهاي معروف صنعت لبني که تمايلي به افشاي نامش ندارد در واکنش به اين موضوع مي گويد: «به طور طبيعي زماني که با درخواستهاي توليدکنندگان براي افزايش قيمت مخالفت مي شود، برخي شرکتها نيز از راه هاي ميانبر استفاده مي کنند! »
به گفته وي، يکي از اين راه ها کاستن از کميت و کيفيت محصول توليدي و به اصطلاح همان کم فروشي به طرق مختلف است.
اما گذشته از صنعت لبني، گهگاه اخباري نيز از وقوع کم فروشي در ديگر حوزه هاي صنعت غذا به گوش مي رسد. محصولات کنسروي صنعت غذا از جمله حوزه هايي است که به راحتي مي توان با کاهش وزن محصول و افزايش ميزان آب، نمک و برخي ديگر از مواد محتوي، به نوعي از کميت و کيفيت آن کاسته و به اصطلاح کم فروشي کرد. در گذشته نيز مواردي از کم فروشي برخي از توليدکنندگان محصولات کنسروي در کشور گزارش شده بود
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: