کد خبر:۵۲۴۱
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۰۳
تعداد بازدید: 2948
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آيت الله مكارم‌شيرازي:اينكه اجنه در زندگي خصوصي ما دخالتي داشته باشند، دروغ است
اخيرا در اين زمينه برخي اغراض سياسي دنبال مي‌شود ولي بايد بدانيد كه اين افراد مهارت‌هايي در كلاهبرداري و شيادي داشته و به افراد مثلا مي‌گويند كه ما جن گرفته و آن را در شيشه كرده‌ايم و تا چند روز ديگر چه اتفاقاتي مي‌افتد

آيت الله ناصر مكارم‌شيرازي پيش از ظهر امروز در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به مطرح شدن مسائلي در ارتباط با جن‌گيري و رمالي در جامعه اظهار داشت: جن، ملائكه و انسان سه گروهي هستند كه در اين عالم از نظر قرآن داراي عقل و شعور بوده و اين مسئله امري مسلم است.

وي با اشاره به اينكه جن وجود خارجي داشته و در ميان آنها كافر و مومن وجود دارد، تصريح كرد: اين مسئله نيز از سوي قرآن كريم تاييد شده و امري مسلم است و جاي انكاري در آن وجود ندارد.

اين مرجع تقليد گفت: اما مطرح شدن اين مسئله كه اجنه در زندگي خصوصي و شخصي ما دخالتي داشته باشند، اشتباه و دروغ است.

وي با اشاره به اينكه دو گروه از افراد دچار چنين اوهامي مي‌شوند، بيان داشت: گروه نخست كساني هستند كه مشكلات زندگي خود را به گردن بخت سياه و جن مي‌اندازند و البته در اين زمينه نبوده كسي كه ادعايي داشته باشد و براي ادعاي خود سندي بياورد.

‌مكارم‌شيرازي گروه دوم از اين دسته افراد را افراد شياد و كلاهبردار دانست و عنوان داشت: اين دسته افراد براي اينكه درآمدي كسب كنند چنين اقداماتي را انجام مي‌دهند.

وي اضافه كرد: البته اخيرا در اين زمينه برخي اغراض سياسي دنبال مي‌شود ولي بايد بدانيد كه اين افراد مهارت‌هايي در كلاهبرداري و شيادي داشته و به افراد مثلا مي‌گويند كه ما جن گرفته و آن را در شيشه كرده‌ايم و تا چند روز ديگر چه اتفاقاتي مي‌افتد.

اين مرجع تقليد با اشاره به اينكه اينگونه كارها چيزي جز شيادي و كلاهبرداري نيست، خاطرنشان كرد: عوام نبايد دچار چنين مسائلي شوند چه رسد به خواص.

وي با تاكيد بر اينكه بايد چنين افكاري از جامعه ما برچيده شود، گفت: موجودي به نام جن وجود دارد ولي نه جن‌ها در زندگي ما دخالت دارد و نه ما در زندگي آنها دخالت مي‌كنيم.

‌مكارم‌شيرازي اظهار داشت: برخي اوقات حتي اين افكار عوامانه در افرادي نفوذ مي‌كند و موجب وحشت افراد مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه اين افراد از نقاط ضعف اشخاص استفاده مي‌كنند، افزود: بايد مسئولان جلوي چنين فعاليت‌ها و اشخاصي را بگيرند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: