کد خبر:۵۲۴۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۷
تعداد بازدید: 4406
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
افشاي قتل دختر فراري در خانه شيطان
دو دختر فراري كه به اتهام سرقت خودرو دستگير شده بودند راز قتل يك دختر فراري را در خانه مجردي دوستشان فاش كردند.

دو دختر فراري كه به اتهام سرقت خودرو دستگير شده بودند راز قتل يك دختر فراري را در خانه مجردي دوستشان فاش كردند.

صبح دوشنبه – 9 خرداد – مأموران پايگاه هشتم پليس آگاهي تهران هنگام گشت در حوالي ميدان انقلاب به يك دستگاه خودروي پرايد حامل چهار سرنشين مشكوك شده و دستور ايست دادند. مأموران پس از بررسي شماره پلاك دريافتند كه اين خودرو چند روز قبل سرقت شده است. بنابراين چهار دختر و پسر جوان دستگير و به اداره آگاهي منتقل شدند. بازجويي‌ها از آنها ادامه داشت كه الهام - 20 ساله – به مأموران گفت: چند ماه قبل به دليل مشكلات خانوادگي از خانه فرار كرده و به تهران آمدم. خيلي زود هم با علي و عليرضا آشنا شدم. آنها يك خانه مجردي در مركز شهر اجاره كرده و آن را به محلي براي خوشگذراني‌ها و سوءاستفاده‌ از دختران فراري تبديل كرده بودند. وقتي مرا به آنجا بردند متوجه شدم عليرضا متأهل است و همسر و فرزند دارد. اما بيشتر اوقاتش در خانه مجردي مشغول مصرف «شيشه» و خوشگذراني است.
الهام كه بشدت از علي و عليرضا مي‌ترسيد، گفت: آنها از سارقان سابقه‌دار و مجرمان حرفه‌اي هستند و چند روز قبل هم يك دختر فراري به نام سپيده را به خانه آوردند و پس از آزار و اذيت و ضرب و شتم شديد دختر بيچاره را وادار به مصرف مواد مخدر كردند. اما ساعتي بعد سپيده جان باخت آنها هم جسدش را در صندوق عقب خودروي پيكان مسروقه گذاشته و از خانه بيرون رفتند. بعد هم با تهديد از من خواستند سكوت كنم وگرنه...
پس از اعترافات دختر جوان بلافاصله موضوع به بازپرس شاهنگيان – قاضي كشيك ويژه قتل – اعلام شد. بازپرس جنايي نيز از كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي خواست درباره قتل دختر جوان تحقيق كنند. ساعتي بعد نيز مشخص شد جسد سپيده شامگاه يكشنبه اول خرداد در صندوق عقب يك خودروي پيكان مسروقه در خيابان بهبودي كشف شده است كه پرونده آن در شعبه پنجم بازپرسي دادسراي جنايي تحت رسيدگي بوده است.
بازپرس رسولي نيز درباره آخرين وضعيت پرونده به بازپرس شاهنگيان گفت: چندي قبل خودروي پيكان يك راننده آژانس از سوي سارقان به سرقت رفت. تا اينكه شامگاه يكشنبه اول خرداد همكاران مالباخته خودروي مسروقه را در خيابان ديده و به تعقيب دو پسر جوان – سرنشينان خودرو – پرداختند. اما آنها در فرصتي مناسب خودرو را كنار خيابان رها كرده و متواري شدند.
با اعلام موضوع به پليس، مأموران كلانتري به محل حادثه رفته و در بازرسي صندوق عقب خودرو، جسد دختري ناشناس را يافتند.
بدين ترتيب پرونده متهمان براي ادامه رسيدگي و تحقيق و بازجويي از چهار دختر و پسر جوان به شعبه پنجم بازپرسي فرستاده شد. بازپرس رسولي نيز از كارشناسان پزشكي قانوني خواست علت مرگ سپيده را هرچه سريع‌تر اعلام كنند.


-------------------------------

تولد 2 قلوهاي به هم چسبيده در شيراز
 
در اتفاقي نادر، يك زن در نخستين زايمانش، دوقلوي پسر همساني به‌دنيا آورد كه از ناحيه سينه و شكم به هم چسبيده‌اند.
دكتر فريبا همتي عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي شيراز با اعلام اين خبر گفت: درصد وقوع چنين پديده‌اي يك در پنجاه هزار تولد زنده است.
وي با بيان اين‌كه چسبندگي در دوقلوهاي همسان از ناحيه قفسه سينه و شكم به طور معمول شايع‌ترين نوع چسبندگي به‌شمار مي‌رود، گفت: در 80 درصد موارد، به هم چسبيدگي در دوقلوهاي همسان دختر مشاهده شده است، حال آن‌كه نوزادان تازه متولد شده پسر هستند. آنها در مجموع 5 كيلو و 200 گرم وزن دارند و بلافاصله بعد از تولد براي مراقبت‌هاي ويژه و همچنين بررسي‌هاي بيشتر،‌ به بخش آي سي يو نوزادان بيمارستان نمازي منتقل شده‌ا‌ند.
وي با بيان اين كه دوقلوها به‌روش سزارين به دنيا آمده‌اند، گفت: اين زايمان توسط خانم‌ها دكتر كسراييان و دكتر وفايي، تحت نظر دكتر عالي‌نژاد اساتيد بخش زنان و زايمان دانشگاه در بيمارستان حافظ صورت گرفته است.
وي با بيان اين‌كه بررسي‌هاي تخصصي درباره اين نوزادان و احتمال جداسازي آنان همچنان توسط تيمي متشكل از اساتيد فوق‌تخصص نوزادان و فوق تخصص جراحي كودكان در بيمارستان نمازي جريان دارد، تصريح كرد: قلب‌هاي اين دو نوزاد مجزا است اما به‌نظر مي‌رسد آنها داراي يك كبد مشترك هستند.
با اين حال بررسي در خصوص ساير ارگان‌هاي اين دو نوزاد همچنان ادامه دارد و پس از اتمام تحقيقات پزشكي تخصصي، به‌صورت دقيق در مورد امكان جداسازي، زمان و چگونگي آن اظهار نظر قطعي ارائه مي‌شود و هنوز در اين مورد تصميم قطعي اتخاذ نشده است.
 
-------------------------------------------
 
 
دستگيري 22 دختر و پسر در پارتی شبانه

فرمانده سپاه ناحيه نور از شناسايي و دستگيري 22 تن در يك پارتي شبانه خبر داد. يوسف طالب‌نژاد شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام خبر كشف يك محفل پارتي و دستگيري عوامل آن توسط سربازان گمنام سپاه ناحيه نور بيان داشت: بر اساس اخبار واصله مبني بر برپايي جشن پارتي شبانه دانشجويي در خانه‌ای واقع در شهر نور، پس از بررسي و اطمينان از صحت خبر اقدامات لازم براي انحلال اين پارتي انجام شد. وي تصريح كرد: سربازان گمنام سپاه ناحيه نور به همراه پلیس پس از كسب دستور قضايي و هماهنگي لازم وارد محل برگزاري پارتي شدند كه به محض ورود تعداد زيادي از دختران و پسران دانشجو را با وضعيت نيمه‌عريان و در حال شرب‌خمر و مستي مشاهده كردند. فرمانده سپاه ناحيه نور افزود: اين افراد كه همگي حالت غيرعادي داشتند توسط ماموران دستگير و پس از تفهيم اتهام و ثبت اسامي و تنظيم صورتجلسه به همراه اقلام و آلات مكشوفه به كلانتري 11 مركزي نور منتقل شدند. وي يادآور شد: پس از تكميل ،پرونده براي انجام مسير مراحل قانوني
به مرجع قضايي تحويل و ارسال شد. فرمانده سپاه ناحيه نور همچنين با ارائه عملكرد واحد اطلاعات سپاه اين ناحيه از كشف يك قبضه سلاح كمري و دستگيري متهم فراري به نام «و-ن» به همراه 64 گرم مواد مخدر روانگردان از نوع شيشه و 9 گرم حشيش در 2 ‌ماه اول امسال خبر داد و تصريح كرد: از متهم ياد شده، سال قبل 90 گرم كراك كشف شده بود كه تاكنون متواري است.
 
 
-------------------------------------------

افراد رها شده در بيابان‌هاي اطراف تهران، بيمار نبودند

افرادي كه هفته‌هاي گذشته در بيابان‌هاي اطراف تهران رها شده بودند، بيمار نبودند هر چند رها كردن افرادي كه بيمار هم نباشند، كاري غيراخلاقي است.
دكتر مسعود اعتماديان، رئيس جديد بيمارستان امام خميني(ره) ديروز با اعلام اين مطلب به ايرنا گفت: دفترچه خدمات درماني افراد رها شده به اتمام رسيده بود. وي افزود: رها كردن اين افراد به دليل پديده‌هاي اجتماعي صورت گرفته است. البته چنين اتفاقي هر روز جلوي آسايشگاه كهريزك رخ مي‌دهد و خانواده‌ها، ‌بيماران خود را رها مي‌كنند.
هر چند در اين ميان مراكز حمايتي مانند بهزيستي و ‌آسايشگاه كهريزك، افرادي را كه فرآيند درماني‌شان به پايان رسيده، پذيرش نمي‌كنند. وي در پاسخ به سؤالي درباره تغيير رياست بيمارستان امام به دليل وقوع اين حادثه گفت: اين گونه حوادث، نظام درماني و كادر اين بيمارستان را خسته، ‌فرسوده و دلسرد كرد. اين حوادث، جفاي بزرگي را به اين بخش درماني كشور القا كرد.
وي حقوق كاركنان اورژانس اين بيمارستان را كم دانست و گفت: بيمارستان امام (ره)، پناهگاه مردم محروم است و وظيفه ما ترويج انگيزه و انرژي مثبت به كادر درماني و اورژانس اين بيمارستان است.
اعتماديان افزود: در طول هفته‌هاي اخير، فشار مضاعفي بر كاركنان اين مجموعه درماني كشور وارد شد و به همين دليل، آنها نيازمند دريافت روحيه و اميد هستند تا همچنان براي ترسيم آينده درماني بهتر بيماران در اين بيمارستان تلاش كنند.
 
 
--------------------------------------------
 
 
توهم خطرناک!

خون ريزي شديد رمقي برايش نگذاشته بود و در وضعيت جسمي بسيار بدي قرار داشت. او در حالي که به سختي حرف مي زد، گفت: به کمک داروهاي مسکن و آرام بخش، درد سخت و طاقت فرسايي را تحمل مي کنم.«پرويز» در بيان داستان تلخ و دردآور زندگي خود گفت: ۲۷ ساله هستم و شغل آزاد دارم. چند سال قبل با زني معتاد آشنا شدم و رابطه مخفيانه اي با او برقرار کردم. اين زن جوان به بهانه افزايش توان جنسي مرا به دام موادمخدر انداخت و اوايل به مصرف ترياک روي آوردم اما چون نتيجه اي نگرفتم توسط همان خانم به شيشه آلوده شدم.مصرف اين ماده مخدر صنعتي حالت هاي عجيب و غريبي در من به وجود مي آورد و دچار توهم شديد مي شوم تا جايي که چند روز قبل آن قدر گرفتار توهم شدم که از شهر خودم به فريمان آمدم و با پيچ گوشتي و انبردست تعدادي ازدندان هايم را بدون آن که بفهمم چه کار مي کنم، از لثه ام بيرون کشيدم و سپس بيهوش شدم.از کرده خودم پشيمان هستم و تاسف مي خورم که چرا خودم را اسير و قرباني رابطه اي شوم و کثيف کردم. سرهنگ ابوالقاسم باقري، فرمانده پليس شهرستان فريمان در اين باره گفت: اين فرد با وضعيت بسيار تاسف باري تحت درمان قرار گرفته است و تلاش براي نجات او ادامه دارد.«جواد فرخنده» پزشک درمانگر اعتياد معتقد است: برخلاف تبليغات غلطي که درباره رابطه مصرف موادمخدر و افزايش قواي جنسي شده است بايد بگوييم مصرف مواد افيوني باعث کاهش قواي بدني و در درازمدت افت شديد قوه جنسي در فرد آلوده مي شود.وي همچنين درباره مصرف شيشه نيز گفت: مصرف اين ماده محرک در ابتدا تاثيرات آني و زودگذر و از ۶ ماه تا يک سال مصرف، تاثيرات ماندگار و تقريبا غيرقابل برگشت بر جاي مي گذارد که با شک و بدبيني، خود بزرگ بيني، توهم شديد و ... همراه مي باشد.وي اظهار داشت: مانند آن چه در اين ماجراي تاسف بار و موارد مشابه مشاهده مي کنيم، فرد وابسته به شيشه با توهم شديد، تصور مي کند ديگران او را تحت کنترل قرار داده اند و حتي داخل دندان هايش وسيله اي براي رديابي کار گذاشته شده که در نتيجه فرد اقدام به کشيدن دندان هايش کرده است.دکتر فرخنده گفت: مصرف شيشه در صورتي که استمرار يابد آثار سوء و خطرناک روحي و رواني بر جاي مي گذارد که حتي در صورت ترک اعتياد، برگشت ناپذير خواهد بود.
 
----------------------------------
 
 
دستگيري نوجوان اهل اسلواکي به اتهام انتشار فيلم دارزدن سگ در اينترنت

دپارتمان پليس اسلواکي از دستگيري نوجوان 17 ساله‌اي خبر داد که از دار زدن سگش فيلم تهيه کرده و آن را در اينترنت منتشر کرده است.
به گزارش ايسنا، در گزارش پليس اسلواکي آمده است که اين نوجوان 17 ساله با نام «اريک» که اهل منطقه «پاپ‌راد» است پس از آن که با ارسال اين تصاوير و فيلم‌ها باعث‌ ترس و وحشت کاربران فيس‌بوک شد، توسط ماموران پليس اين منطقه شناسايي و دستگير شد.
به گزارش ايسنا، رئيس پليس منطقه «پاپ‌راد» در اين‌باره به پايگاه اطلاع‌رساني تلگراف خاطرنشان کرد: عمل اين پسر نوجوان اصلا قابل توجيه نيست. او با قساوت قلب اين سگ را به دار آويخت. علاوه بر اين، اين حيوان از ناحيه سر40‌ بار مورد اصابت تفنگ ساچمه‌اي قرار گرفته است.
اين مقام مسئول در ادامه يادآور شد: اين نوجوان که احتمال مي‌رود از نظر روحي بيمار باشد پس از اين اقدام سگ را در گودالي دفن کرد، اما يک عابر موفق شد ناله‌هاي حيوان را بشنود و او را نجات دهد. اين سگ بيچاره پس از انتقال به بيمارستان به طرز معجزه‌آسايي نجات يافت.
 
 
-------------------------------------------
 
 
«دزدان سنگدل» دست زن جوان را شکستند!

سجادپور- کيف قاپان موتورسواري که به قصد سرقت کيف زن جوان، با بي رحمي او را روي زمين کشيده و دستش را شکستند ۲۰دقيقه بعد با تلاش ماموران کلانتري آبکوه مشهد دستگير و به سرقت هاي ديگري نيز اعتراف کردند.
به گزارش خراسان، ساعت ۲۱ شب دوشنبه گذشته يک فقره کيف قاپي به مرکز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ در خيابان خيام ۵۵ گزارش شد و بلافاصله به دستور سروان گنابادي تيم گشت کلانتري براي بررسي موضوع به محل اعلام شده عزيمت کرد. بررسي هاي ماموران انتظامي مشخص کرد زن جواني درحالي که کيف خود را روي دوشش انداخته از کنار خيابان درحال عبور بود که ناگهان موتورسواران به وي نزديک شده و کيف او را چنگ مي زنند اما زن جوان که متوجه سرقت شده بود بند کيف را محکم گرفته و مقاومت کرد سارقان که مي ترسيدند هر لحظه توسط شهروندان محاصره شوند اين زن را روي زمين کشيدند در همين حال دست زن جوان شکست و او به ناچار کيف را رها کرد و «موتورسواران سنگدل» با سرقت کيف متواري شدند.
اين گزارش حاکي است: با مشخصاتي که مالباخته از کيف قاپان موتورسوار به ماموران ارائه کرد بلافاصله چندين تيم عملياتي از نيروهاي انتظامي، طرح مهار را براي شناسايي و دستگيري سارقان در حوزه استحفاظي کلانتري آبکوه به اجرا گذاشتند. آنان در همان دقايق اوليه ۴دستگاه موتورسيکلت را متوقف کردند اما مشخصات هيچ کدام از راکبان موتورسيکلت با «دزدان سنگدل» مطابقت نداشت تا اين که ۲۰دقيقه بعد يکي از تيم هاي عملياتي در خيابان مهدي بولوار فرامرز عباسي به جوان لاغراندامي که بر روي موتورسيکلت روشن نشسته و مدام اطراف خود را مي پاييد مظنون شد و او را تحت نظر گرفت. ماموران انتظامي دريافتند که جوان ديگري نيز در همان نزديکي درحالي که کنار خيابان ايستاده است با ايما و اشاره با موتورسوار مذکور صحبت مي کند. با توجه به اين که مشخصات ظاهري ۲جوان با متهمان تحت تعقيب مطابقت داشت ماموران در يک عمليات غافلگيرانه دو جوان ياد شده را محاصره و حلقه هاي قانون را بر دستان آنان گره زدند. در بازرسي بدني از اين افراد، مدارک داخل کيف زني که دقايقي قبل طعمه سارقان موتورسوار شده بود به همراه ۲ قبضه کارد کشف شد. بنابراين ۲متهم ۳۰ و ۳۲ساله به کلانتري منتقل و توسط ماموران تجسس تحت بازجويي هاي پليسي قرار گرفتند.متهمان اين پرونده که با کشف مدارک مسروقه از قبيل گوشي تلفن همراه، کارت ملي، و کارت هاي هديه شبکه شتاب چاره اي جز بيان حقيقت نداشتند به ناچار لب به اعتراف گشودند و به سرقت و مجروح کردن زن جوان معترف شدند. آنان گفتند چون شاکي مقاومت کرد ما او را روي زمين کشيديم تا کيف را رها کند. سپس اموال داخل آن را برداشتيم و کيف را نيز در هنگام فرار کنار خيابان پرت کرديم. آنان همچنين اعتراف کردند: بعد از اين ماجرا در تعقيب طعمه ديگري در بولوار شهيد فرامرز عباسي بوديم که ناگهان توسط ماموران انتظامي محاصره و دستگير شديم.
گزارش خراسان حاکي است: بررسي ها درباره موتورسيکلت هونداي متهمان که از آن در سرقت ها استفاده مي کردند نيز بيانگر آن بود که سارقان پلاک موتورسيکلت را با چسب پوشانده بودند تا توسط شهروندان شناسايي نشود اما ماموران تجسس با توجه به شگرد متهمان احتمال دادند که آنان بايد سرقت هاي ديگري نيز انجام داده باشند بنابراين هرکدام از سارقان به طور جداگانه مورد بازجويي قرارگرفتند تا اين که اعتراف کردند شب قبل از اين حادثه نيز کيف فرد ديگري را در بولوار وکيل آباد و با همين شيوه سرقت کرده اند.
گزارش خراسان حاکي است: با توجه به اين که احتمال مي رود کيف قاپان سنگدل جرايم ديگري نيز مرتکب شده باشند به دستور مقام قضايي در اختيار کارآگاهان پليس آگاهي قرار گرفتند تا درباره سرقت هاي ديگر آنان تحقيقات بيشتري انجام شود.

 
------------------------------------------
 
قتل شوهر پس از ارتباط پنهاني

قاتلان يك مرد 35 ساله ناييني پس از يك سال فرار صبح ديروز در اصفهان دستگير شدند‌.
محمد يوسيلياني فرمانده انتظامي نايين در اين باره به‌فارس گفت: در خرداد سال 89 وقوع يك سرقت همراه با قتل به مركز فوريت‌‌هاي پليس گزارش شد كه پس از حضور ماموران، پرونده در دستور كار قرار گرفت.
وي افزود: در ابتداي تحقيقات مشخص شد مقتول مردي به نام «احمد» است كه با مشاركت همسرش، «ريحانه» 27 ساله به قتل رسيده است و قاتلان ديگر نيز متواري شده‌اند.
فرمانده نيروي انتظامي شهرستان نايين تصريح كرد: همسر فرد مقتول كه با دو قاتل ديگر رابطه داشته، پس از گذشت 10 روز از وقوع قتل دستگير شد.
وي ادامه داد: دو قاتل فراري ديگر به نام‌هاي «احمد‌و‌سعيد» به ترتيب 27 و 30 ساله هستند كه در يك اقدام غافلگيرانه توسط ماموران آگاهي پليس در يكي از جايگاه‌هاي سوخت اصفهان دستگير شدند.
وي اضافه كرد: قاتلان مي‌خواستند با صحنه‌سازي سرقت حدود 100 ميليون ريال وجه نقد و مقداري طلا، ماموران را به سمت ديگر گمراه كنند.
فرمانده نيروي انتظامي شهرستان نايين ادامه داد: با‌تيزهوشي ماموران نيروي انتظامي و تحقيقات قضايي مشخص شد سرقت صحنه‌سازي بود و قتل به دلايل ديگر از جمله روابط غيراخلاقي انجام شده است.
 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: