کد خبر:۵۲۲۱
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۱
تعداد بازدید: 2267
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حمایت کارمندان هم سطح از یکدیگر در یک محیط کاری، موجب افزایش طول عمر آنها می شود
نگرانی و ناامیدی و دیگر بیماری‌ها و مشکلات روحی و ذهنی سالانه نزدیک به ۱۰۰۰ دلار به ازای هر کارمند به یک شرکت با اندازه متوسط خسارت وارد می‌کند

پژوهشگران می گویند سلامت ذهنی و روحی کارمندان در محیط اداری در خطر است و مدیران با به وجود آوردن استرس و نگرانی در میان کارمندان خود زندگی خانوادگی آن‌ها را هم تحت تأثیر قرار داده و با مشکلات زیادی همراه می کنند. و این موارد می تواند در طول عمر کارمندان تاثیر منفی داشته باشد .

به گزارش پزشکان بدون مرز  ،  محققین انجمن  روانشناسی آمریکا در گزارش جدیدی اعلام کرد ند که حمایت کارمندان هم سطح از یکدیگر در یک محیط کاری، موجب افزایش طول عمر آنها می شود.

پژوهشگران انجمن  روانشناسی آمریکا  تاکید کردند افرادی که در یک محیط کار روابط خوبی با هم دارند و از یکدیگر حمایت می کنند طول عمرشان بیشتر از کارمندانی می شود که از این سیستم حمایتی در محل کار خود بهره مند نیستند.

استفاده از تاثیر مفید حمایت اجتماعی کارمندان از یکدیگر در کاهش نرخ مرگ و میر آنها بویژه در مورد کارمندانی که در گروه سنی ۳۸ تا ۴۳ سال هستند توصیه می شود.

نکته جالب توجه اینکه وجود چنین سیستم حمایتی مشابه در بین سرپرست ها و مدیران این کارمندان هیچ تاثیر محافظتی در جلوگیری و کاهش خطر مرگ و میر در آنها ندارد.

این مطالعه یکی از مجموعه وسیع از بررسی هایی است که تاکنون در مورد ارتباط استرس شغلی با بروز بیماریهای قلبی و عروقی، سندرم متابولیک، افسردگی، اضطراب، خستگی مفرط و افزایش وزن صورت گرفته اند.

شرح این مطالعه در مجله «روانشناسی سلامت» منتشر شده است.

مؤسسه ملی سلامت در انگلستان نیز اعلام کرده نگرانی و ناامیدی و دیگر بیماری‌ها و مشکلات روحی و ذهنی سالانه نزدیک به ۱۰۰۰ دلار به ازای هر کارمند به یک شرکت با اندازه متوسط خسارت وارد می‌کند.

پژوهشگران تاکید می کنند مدیران می‌توانند به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تهدیدات برای سلامت ذهنی و روحی کارمندان تلقی شوند و با به وجود آوردن استرس و نگرانی در میان کارمندان خود زندگی خانوادگی آن‌ها را هم تحت تأثیر قرار داده و با مشکلات زیادی همراه کنند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: