کد خبر:۵۲۱۹
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۸:۴۱
تعداد بازدید: 3312
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آيت الله احمد خاتمي :
امام جمعه موقت تهران: انداختن شال برسر چيزي جز بازي باحجاب وشكستن حرمت حجاب نيست
آيت‌الله سيداحمد خاتمي : زنان نبايد با نامحرمان با عشوه و آنطور كه با شوهر خود سخن مي‌گويند حرف بزنند، چرا كه اينها زمينه گناه را فراهم مي‌كند.

امام جمعه موقت تهران با تبيين موضوع "عفاف و حجاب " تاكيدكرد: عدم رعايت "عفاف و حجاب " از موانع استجابت دعا است.

به گزارش فارس، آيت‌الله سيداحمد خاتمي امروز در خطبه‌ اول نماز عبادي سياسي جمعه تهران در ادامه مباحث خطبه‌هاي گذشته خود به موضوع و شرايط‌ استجابت دعا پرداخت و اظهار داشت: از علل موانع استجابت دعا اين است كه اين بندگان خود موانع را به وجود مي‌آورند وگرنه اصل بر استجابت دعا است.

وي با اشاره به خطبه‌اي از نهج البلاغه گفت: علي(عليه‌السلام) علل عدم استجابت دعا را عدم روراست بودن با خدا، عدم پيروي عملي از پيامبر و عدم تبعيت عملي از قرآن كريم معرفي مي‌كنند.

خطيب موقت نماز عبادي سياسي جمعه تهران بيان داشت: مي‌توان صدها خطبه در تبعيت از قران در عرصه فردي، اجتماعي و سياسي بيان كرد، لذا با توجه به نيازهاي روز به اين قانون مسلم قرآن اشاره مي‌كنم كه برخي هنجارشكنان آن را زير پا مي‌گذارند و آن قانون «عفاف و حجاب» است.

آيت‌الله خاتمي با اشاره به سخن امام علي(ع)، عفاف و حجاب را افضل عبادت دانست و گفت: پاك زباني، پاكي لقمه، لباس پاك، نگاه پاك و پاكدامني از ابعاد عفاف و از نشانه‌هاي افراد با شخصيت است و هر چه انسان شخصيتش بالاتر باشد اين عنصرها بيشتر در او متبلور است.

وي ادامه داد: در اين ميان عفت اجتماعي و پاكدامني و پاك پوششي مورد تاكيد قرآن كريم، هم در ميان آقايان و هم در ميان بانوان است، اما در قرآن نسبت به رفتار عفيفانه زنان تاكيد بيشتري شده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: زنان بايد نگاه خود را از نگاه آلوده حفظ كنند و از نگاه كردن به تصاوير آلوده خود را نگه دارند، زيرا اين نگاه موجب غضب خداوند مي‌شود.

آيت‌الله خاتمي افزود: پوشش چادر در قرآن نيز آمده است كه در سوره احزاب آيه54 به آن اشاره شده است كه «جلباب» به معناي لباسي است كه تمام بدن را مي‌پوشاند.

وي با اشاره به آيه‌اي از قرآن ادامه داد:‌ اگر قرار باشد خانم‌ها روسري را به معناي حجاب بگيرند، بايد روسري آنها بلند باشد كه سر و گردن را بپوشاند و هيچگونه جاذبه جنسي براي نامحرم نداشته باشد، لذا انداختن شال بر سر كه موي سر را نمايان مي‌كند، چيزي جز بازي با حجاب و شكستن حرمت حجاب نيست.

امام جمعه موقت تهران در ادامه تبيين موضوع "عفاف و حجاب " تاكيدكرد: زنان نبايد با نامحرمان با عشوه و آنطور كه با شوهر خود سخن مي‌گويند حرف بزنند، چرا كه اينها زمينه گناه را فراهم مي‌كند.

آيت‌الله خاتمي همچنين افزود: طريقه راه رفتن زنان نبايد موجب تحريك نامشروع براي نامحرم شود، ضمن اينكه زيورآلات خود را نبايد براي نامحرمان به نمايش بگذارند؛ گردنبند، لباس محرك، لباس آنچناني زيور حساب مي‌شود.

امام جمعه موقت تهران با بيان اينكه از رازهاي مستجاب نشدن دعاها همين‌هايي است كه گفتم، خاطرنشان كرد: احتمالاً بسياري از بانواني كه رعايت حجاب نمي‌كنند، نمي‌دانند كه حجاب لازم براي آنها كدام است. لذا اين سخنان من حجت را براي آنان كه سخنان من را شنيدند و خواهند ديد تمام كرد، بنابراين عذر و بهانه‌اي در پيشگاه خداوند نخواهند داشت.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: