کد خبر:۵۱۷۰
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۰۸:۰۳
تعداد بازدید: 3507
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
احمدي نژاد: تنها کشور در کره زمین هستیم که هیچ خانواده‌ای در آن گرسنه نیست
تنها کشوری که روی کره زمین که هیچ کسی گرسنه درآن نيست جمهوری اسلامی است و اگر 30 سال ادامه یابد فاصله طبقاتی جبران می شود.
محمود احمدی نژاد یکشنبه شب در ادامه گفت و گوی ویژه خبری به ابعاد دیگری از طرح هدفمندسازی یارانه ها پرداخت. در ادمه مهمترین بخش های سخنان رئیس جمهور می آید:

 
در مصرف گاز خانگی و تجاری 10 درصد در ساعات پیک کاهش مصرف داشته ایم.
 
تنها کشوری که روی کره زمین که هیچ کسی گرسنه نسیت جمهوری اسلامی است و اگر 30 سال ادامه یابد فاصله طبقاتی جبران می شود.
 
مسئولین جهانی و بانگ جهانی اعلام موضع کرد و گفتند که این کار بی نظیر است وخواستند که در سه کنفرانس هدفمند کردن یارانه ها را تشریح کنند.

نواقصی هم [در هدفمند سازی یارانه ها] هست. یک کسی ممکن است هزینه چاه آبش بالا رفته باشد، قبضی بالا رفته باشد و یا کنتوری اشتباه خوانده شود و ... 
 
پیش بینی می کردند که با اجرای هدفمندی یارانه ها 75درصد تورم به وجود می آید. کو؟
 
بخشی از افزایش قیمت ها نتیجه تورم جهانی بود و بالا رفتن قیمت جهانی وجود دارد.
 
80 درصد مردم قبض گازشان زیر 40 هزار تومان بوده است.
 
اگر کسی در انرژی و نان کمتر از یارانه مصرف کرد در جیب خودش است. حالا اگر بخواهد بیشتر مصرف کند باید از جیب خودش بدهد.
 
امسال یک میلیون سیصد چهارصد هزار نفر متولد می شوند و یارانه می گیرند.
 
انحلال وزارتخانه ها اصلا عجولانه نبود . ما بنابرقانون تكلیف داشتیم چند وزارتخانه را ادغام كنیم . دولت باید كوچك می شد و باید از سر هم كوچك شود . كوچك شدن بدنه دولت آرزوی دیرینه ای بود كه همیشه در برنامه های سوم و چهارم حرفش زده می شد اما اقدامی در این خصوص نمی شد . 

درباره وزارت نفت و اینكه وزیر نفت ایران ریاست اوپك را برعهده دارد ، باید بگویم كه ایران رییس اوپك شده است و در واقع ریاست اوپك یك جایگاه حقوقی است . مهم نیست كه وزیرش كی باشد یا نباشد . 

اشخاص خیلی عزیز و محترمند و برای من تصمیم گیری خیلی سخت بود كه این دوستان و همكاران خوبم را كنار بگذارم اما برای كشور باید این كار را می كردیم . واقعا تصمیم گیری برای من سخت بود كه دوتا از دوستان قدیمی ام را كنار بگذارم . حتی به خودشان هم گفتم كه یا خودتان كاری كنید یا اجازه دهید من تصمیم بگیرم . به هر حال باید در كشور یاد بگیرم كه افراد همیشه در سمت و پست خود باقی نمی مانند . حتی من هم تا ابد ماندگار نیستم . باید این آمدن و رفتن ها در كشور عادی شود . 

الان خوشبختانه 75میلیون نفر برای دریافت یارانه ها ثبت نام كرده اند و یارانه را می گیرند. به امید خدا امسال یك میلیون سیصد چهارصد هزار نفر دیگر هم متولد می شوند و آنها هم یارانه می گیرند. 

اطلاعات دقیق دارم كه بن لادن مدتها قبل آمریكایی ها بن لادن را دستگیر می كنند و بعد هم مریضش می كنند و وقتی كه بن لادن مریض بود او را می كشند تا خرج انتخاباتشان كنند . 

دولت آمریكا و متحدینش از بعضی دولتها علیه بعضی ملتهای منطقه استفاده می كنند و خبر داریم كه این استفاده ابزاری است و بعدا علیه خود این دولتها هم اقدام می كنند . 

هنر ما این است كه اجازه ندهیم خیزشهای مردمی منطقه تحت مدیریت دولتهای دیگر قرار بگیرد . 

درباره حاشیه سازی هایی كه علیه دولت صورت می گیرد باید بگویم كه دولت خادم همه است و از وقتش برای انجام كار استفاده می كند و این حواشی مهم نیست . ما آمده ایم كار كنیم . همه ما می رویم و انچه می ماند كار است . 

ما داریم الگو می شویم چون بهترین ملت را داریم ، بهترین رهبری را داریم و خلاصه بهترین الگو را داریم ارائه می دهیم . 

خوشبختانه من نه سایت می بینم نه روزنامه می خوانم البته توهین نشود. اما اصلا وقت ندارم كه آنها را ببینم برای همین درگیر حواشی سازی هایی كه می كنند نمی شوم .

هیچ مشكلی در كشور نداریم. اعتقاداتمان مستحكم است و بهترین ملت و كشور را داریم .اگر برخی دوست دارند انرژی برای كارهای دیگر بگذارند خودشان می دانند . 

وزارت كشور مجری انتخابات است و احدی از دولت حق دخالت در انتخابات را ندارد . تا انتخابات مجلس نهم هم خیلی مانده است. پس این حرفهایی كه می گوید دولت به فكر انتخابات مجلس است، بی معنی است . 

ولی به عنوان رهبر و ملت به عنوان پیگیری كننده و عمل كننده مهم هستند . ولی بدون ملت دست بسته است و ملت بدون ولی سرگشته و متفرقند . 

عاشق ترین انسانها به مردم ولی است .ولایت سرچشمه عشق به انسانها ست . هرچقدر این رابطه عمیق تر و بیشتر باشد ، پیشرفت بیشتر است . هدف این رابطه اجرای عدالت است و ما در ایران ولی عادل داریم . نظام ولایت فقیه یعنی همه اینها را در خودش جمع كرده است . البته ما ادعا نداریم كه عادل هستیم یا معصوم هستیم . ولی فقیه هم همچین اعتقادی ندارند . 

ولی آزاد اندیش ترین فرد جامعه است و سینه اش فراخ ترین سینه برای شنیدن مباحث است . باید بحث كنیم و حرف بزنیم . یك بار در جمعی داشتیم بحث می كردیم كه فردی گفت می شود با این نظرتان مخالفت هم كرد ؟ كه ولی فقیه فرمودند حتی با خود من هم می توانید مخالفت كنید و حرف بزنید . ما باید حرف بزنیم تا رشد كنیم و در بحثها قوی شویم .

در افراد ضعف هست و این ضعف هم متعلق به همه است. خود بنده پر از اشكال هستم . 

در این كشور نباید نقص و فقر باشد . مشكل نباید باشد . همه باید كار كنیم و دلسوز باشیم .محبت داشته باشیم .

رئیس‌جمهور از کاهش ۳۰درصدی مصرف نان در کشور داد و گفت که این روز‌ها حال و هوای نانوایی‌ها بسیار خوب است.وی حتی از ورود شاطرهای جدید به بازار کار خبر داد.

احمدی‌نژاد کاهش ۱۰درصدی مصرف گاز خانگی و تجاری و افزایش ۱۷درصدی بخش صنعتی را از نشانه‌های موفقیت طرح هدفمندسازی یارانه‌ها عنوان کرد. 

رئیس دولت دهم تاکید کرد که ایران شاید تنها کشوری در کره زمین باشد که در ‌آن هیچ خانواده‌ای شب سرگرسنه به بالین نمی‌گذارد و پوشاک دارد. 

بحث ادغام وزارتخانه از جمله مباحثی که از سوی حیدری مطرح شد، احمدی‌نژاد در پاسخ به این سئوال اظهار داشت که در این مورد اختلاف چندانی با مجلس وجود ندارد، او همچنین گفت که دوست داشت به لحاظ عاطفی تعداد وزارتخانه‌ها به ۳۰ وزارتخانه افزایش پیدا می‌کرد تا چند نفر دیگر از دوستانش را نیز به هیات دولت می‌آورد اما بر اساس قانون می‌بایست تعداد وزارتخانه‌ها کم شود. 

احمدی‌نژاد گفت که در ایران مشکلی بر روی زمین نمی‌ماند و مباحث و تلاش‌ها در جهت حل مشکلات است نه ایجاد مشکل.

حیدری در بخش پایانی این گفتگو گفت که می‌خواهد احمدی‌نژاد به دو سئوال به صورت ویژه پاسخ دهد و یکی از آن‌ها مسائل اخیر مطرح شده درباره دولت است که احمدی‌نژاد در پاسخ گفت: «دولت خادم همه است و خوشبختانه بهترین رهبری را داریم و بنده هم نه سایت می‌بینم و نه روزنامه و همه را به کار و تلاش دعوت می‌کنم.»

رییس جمهوری همچنین در خصوص اینکه برخی ادعا می‌کنند دولت در انتخابات پیش روی مجلس دخالت می‌کند با رد این مسئله از حیدری زمان انتخابات مجلس را پرسید.

احمدی‌نژاد در فرصتی که در پایان برنامه در اختیار داشت برای تشریح نظراتش درباره ولی فقیه و رابطه خود و ملت با ولی فقیه استفاده کرد و گفت: «من بعضی وقت‌ها دلم برای نظام و ولایت فقیه می‌سوزد»، او همچنین اظهار داشت: «ولی بی‌ملت دست بسته است و ملت بی‌ولی سرگشته»، احمدی‌نژاد همچنین رابطه خود با رهبری را هم شخصی و هم اعتقادی عنوان کرد.
 
منبع:خبرآنلاين -فردا-آينده
برچسب ها: احمدي نژاد ، مصاحبه
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: