کد خبر:۵۱۴۹
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۰۹:۳۴
تعداد بازدید: 6247
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
شرط اجراي حكم قصاص خواستگار اسيدپاش
حكم قصاص خواستگار شكست‌خورده كه در جنايتي هولناك دختر جواني را هدف اسيدپاشي قرار داده به يك شرط اجرا خواهد شد.
حكم قصاص خواستگار شكست‌خورده كه در جنايتي هولناك دختر جواني را هدف اسيدپاشي قرار داده به يك شرط اجرا خواهد شد. 
روز 10 آبان 83، پسري به نام مجيد در حالي كه از شنيدن جواب منفي دختر مورد علاقه‌اش بشدت خشمگين بود با ظرف اسيد به سوي آمنه حمله كرد.پس از اين جنايت هولناك كه در بزرگراه رسالت رخ داد مجيد پا به فرار گذاشت و چند تن از رهگذران كه شاهد ماجرا بودند بلافاصله دختر جوان را به بيمارستان رساندند، اما به خاطر عمق سوختگي، تمام صورت و چشمان آمنه بشدت آسيب ديده بود. سرانجام دختر جوان پس از چند هفته درمان، در حالي كه از شدت شوك و آسيب حادثه به سختي قادر به صحبت بود با مراجعه به دادسراي جنايي تهران ضمن اعلام شكايت به تشريح جزئيات حادثه پرداخت و به قاضي گفت: مجيد در دانشكده مرا ديده و علاقه‌مند شده بود اما من به هيچ عنوان توجهي به او نداشتم. زماني هم كه مادرش با خانه ما تماس گرفت و گفت مي‌خواهد به خواستگاري بيايد مخالفت كردم. بعد هم به مجيد گفتم شوهر دارم اما او باور نكرد و همچنان براي ازدواج با من سماجت مي‌كرد.روز حادثه وقتي از محل كارم خارج شدم احساس كردم فردي سايه به سايه‌ام مي‌آيد. در يك لحظه ايستادم و برگشتم تا ببينم چه كسي تعقيبم مي‌كند كه ناگهان مجيد را با ظرف پلاستيكي در دستش ديدم. قبل از اينكه بتوانم حركتي انجام دهم مايع داخل ظرف را روي صورتم پاشيد.ابتدا از شدت درد و سوختن تصور كردم آب‌جوش به طرفم پاشيده اما با ديدن لباس‌ها و دستان سوخته‌ام تازه فهميدم اسيد بوده است.پس از اين شكايت مجيد دستگير شد و به اسيدپاشي اعتراف كرد. پرونده نيز پس از صدور قرار مجرميت به شعبه 71 دادگاه كيفري فرستاده شد و قضات محكمه - به رياست نورالله عزيزمحمدي - پس از محاكمه عامل اسيدپاشي، وي را با توجه به درخواست آمنه به قصاص دو چشم - به شيوه مورد درخواست شاكي- و پرداخت ديه جراحات وارده محكوم كردند.پس از تأييد حكم از سوي ديوانعالي كشور پرونده براي اجرا به شعبه اجراي احكام دادسراي جنايي تهران فرستاده شد.يك مقام آگاه در اين باره به خبرنگار ما گفت: براساس برنامه‌ريزي‌ها قرار است حكم قصاص متهم روز شنبه - 24 ارديبهشت - پس از پرداخت تفاضل ديه 22 ميليون توماني از سوي شاكي يا خانواده‌اش از سوي كارشناسان پزشكي قانوني اجرا شود.
اما خانواده آمنه تاكنون اين مبلغ را نپرداخته‌اند. از سوي ديگر در مورد نحوه اجراي حكم و ميزان آسيبي كه به چشم‌هاي آمنه وارد شده از پزشكي قانوني استعلام شده است تا هنگام اجراي حكم عدالت رعايت شود اما هنوز جواب اين استعلام نيز ارائه نشده است.همچنين محل اجراي حكم نيز بسيار حائز اهميت است كه به طور قطع يكي از بيمارستان‌هاي تهران خواهد بود چرا كه احتمال مرگ متهم در جريان اجراي حكم وجود دارد.
اين مقام گفت: از آنجا كه آمنه خودش خواهان اجراي حكم است چنانچه از اجراي اين كار امتناع كند حكم از سوي يك پزشك اجرا خواهد شد.آمنه پس از گذشت 7 سال و با وجود 17 عمل جراحي كه روي صورت و چشمانش در ايران و اسپانيا انجام شده هر دو چشم خود را از دست داده و همچنان اثرات مخرب اسيد روح و جسم او را آزار مي‌دهد.
 
---------------------------------------
 
 
مرگ تلخ 5 عضو یک خانواده در میان شعله‌های آتش
 
گاز «سی‌ان‌جی» یک خودروی پراید در جاده سلفچگان آتش گرفت و 5 عضو یک خانواده در میان شعله‌های آتش سوختند. راننده خودروی پراید غروب روز شنبه 17 اردیبهشت‌ماه سال‌جاری بین یک دستگاه پژو 206 و تریلی گرفتار و درهایش قفل شده بود. سرنشینان پراید برای نجات فریاد می‌زدند و درخواست کمک می‌کردند. درهای خودرو قفل شده بود و از دست کسی کاری برنمی‌آمد. پدر و مادر و فرزندانشان طلب کمک می‌کردند اما ناگهان گاز «سی‌ان‌جی» خودرو آتش گرفت و 5 عضو خانواده در میان شعله‌های آتش زنده زنده سوختند.
 
----------------------------------------

انتقال عامل جنايت هولناك شيراز از زندان به بيمارستان

يك زن كه در جنايتي هولناك دوستش را به قتل رسانده و جسد او را مثله كرده بود، بيمار رواني شناخته شده و از زندان به بيمارستان رواني انتقال يافت.

 رسيدگي به اين پرونده از 18 بهمن سال 89، به دنبال كشف نيم‌تنه زني در يك چمدان واقع در خيابان «پودنك» شيراز در دستور كار تيم جنايي قرار گرفت.همزمان با كشف بقيه اعضاي بدن مقتول در دو كيسه زباله، تيمي از كارآگاهان پليس آگاهي به تحقيق براي افشاي راز جنايت هولناك پرداخت.اعضاي تيم در نخستين گام براي شناسايي مقتول، به بررسي پرونده گمشده‌ها پرداختند و در جريان تحقيقات به پرونده زن 32 ساله‌اي رسيدند.
همسر زهرا شامگاه 17 بهمن با مراجعه به اداره پليس، از ناپديد شدن مرموز همسرش خبر داده بود. كارآگاهان وقتي دريافتند زهرا آخرين‌بار همراه يكي از دوستانش به نام «فرنگيس» - 32 ساله - ديده شده است، بلافاصله اين زن را به عنوان مظنون شماره يك دستگير كردند.
متهم ابتدا منكر قتل بود، اما پس از انتقال به اداره آگاهي و مشاهده دلايل علمي - پليسي، لب به اعتراف گشود و جزئيات قتل دوستش را فاش كرد.«فرنگيس» درباره انگيزه جنايت گفت: من و «زهرا» از حدود 15 سال قبل با هم دوست بوديم.
روز حادثه هم او را به خانه دعوت كرده بودم كه متأسفانه در يك لحظه تصميم به قتلش گرفتم. بنابراين گلويش را بشدت فشار دادم و با كارد هم چندين ضربه زدم تا مرد. سپس جسد را به داخل حمام برده و مخفي‌اش كردم. صبح روز بعد وقتي شوهرم به محل كارش و فرزندم به مدرسه رفت، كارد آشپزخانه را برداشته و جسد را چند تكه كردم و...
پس از تحقيقات مقدماتي و بازسازي صحنه قتل، بستگان متهم مدعي شدند فرنگيس مبتلا به جنون ادواري است.
با طرح اين ادعا، متخصصان پزشكي قانوني به دستور بازپرس جنايي، زن جوان را مورد معاينه تخصصي قرار دادند كه با تأييد ابتلاي فرنگيس به اختلالات رواني، بازپرس دستور داد متهم تا زمان رسيدگي نهايي به پرونده، راهي بيمارستان شود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: