کد خبر:۵۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۸
تعداد بازدید: 12644
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بيش از يك سال گذشت
شكات در انتظار محاكمه خفاش شب
با گذشت بيش از يك سال از دستگيري سيامك مافي كه به شيوه خفاش شب اقدام به ربودن، آزار و اذيت زنان و دختران مي‌كرد مي‌گذرد اما همچنان شاكيان اين پرونده در انتظار محاكمه وي هستند.

با گذشت بيش از يك سال از دستگيري سيامك مافي كه به شيوه خفاش شب اقدام به ربودن، آزار و اذيت زنان و دختران مي‌كرد مي‌گذرد اما همچنان شاكيان اين پرونده در انتظار محاكمه وي هستند.
به گزارش ايسنا، اوايل خرداد ماه سال 88 زني با مراجعه به پليس آگاهي استان تهران ادعا كرد كه مورد تجاوز قرار گرفته و به اين ترتيب پرونده‌اي پيش روي كارآگاهان پليس گشوده شد.

اين زن جوان در حالي كه به‌شدت گريه مي‌كرد به كارآگاهان گفت كه در منطقه گلشهر منتظر تاكسي بوده است اما به دليل تاريكي هوا سوار بر يك دستگاه خودرو شخصي شده و در ميانه راه، راننده ضمن تغيير مسير با تهديد چاقو وي را مورد آزار و اذيت قرار داده است.

او با مدعي شد كه هرچه سعي كرده نتوانسته در خودرو را باز كند و سرانجام راننده، وي را در بيابان‌هاي اطراف شهرستان ساوجبلاغ مورد آزار و اذيت قرار داده و با همان وضعيت رهايش كرده و گريخته است.

با دريافت اين شكايت و ارجاع پرونده به مرجع قضايي، بررسي اوليه ماموران پليس آگاهي براي شناسايي و دستگيري اين راننده آغاز شد و بررسي‌ها ادامه يافت تا اينكه شكايت مشابهي مطرح شد مبني بر اينكه يك راننده دختر جواني را در بيابان‌هاي ساوجبلاغ مورد آزار و اذيت قرار داده است.

در پي طرح شكايت جديد و با توجه به حساسيت موضوع، بلافاصله تيمي از ماموران اداره مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي استان با اخذ دستورات قضايي لازم بررسي‌هاي فني را آغاز كردند و به‌دنبال اين بررسي‌ها مشخص شد كه متهم، طعمه‌هاي خود را با پرسه‌زني در ساعات پاياني روز انتخاب مي‌كند.

تحقيقات درباره شناسايي اين راننده ادامه داشت تا اينكه چهار شكايت مشابه ديگر نيز در كرج و ساوجبلاغ دريافت شد و كارآگاهان با بررسي پرونده‌هايي كه زنان و دختران با همين شيوه مورد آزار و اذيت قرار گرفته بودند به سرنخ‌هاي جديدي دست يافتند.

ماموران با بررسي پرونده‌ها دريافتند سه زن و دختر جوان ديگر نيز در قزوين با همين شيوه ربوده شده و مورد آزار و اذيت قرار گرفته‌اند.

با توجه به افزايش تعداد شكات، تحقيقات وارد مرحله‌اي تازه شد و با بررسي سوابق افرادي كه با اين شيوه اقدام به ربودن و آزار و اذيت زنان و دختران جوان مي‌كردند، فردي به نام «حسن» ـ معروف به سيامك مافي ـ كه پيش از اين نيز هفت بار به اتهام جرايم مختلف از جمله كيف‌قاپي، قدرت‌نمايي، آدم‌ربايي مسلحانه، مظنونيت به قتل عمد، مزاحمت، ايجاد ضرب و شتم و سرقت در كرج و قزوين دستگير و زنداني شده بود، مورد ظن ماموران قرار گرفت.

كارآگاهان با كشف سرنخ‌هايي از ردپاي سيامك مافي در پرونده‌هاي اخير در قالب تيم عملياتي، محل‌هاي تردد سيامك را در كرج شناسايي كردند و مورد بررسي قرار دادند تا اينكه سرانجام نامبرده در منطقه مارليك و در حالي كه سوار بر يك دستگاه خودروي پژو 405 بود، شناسايي شد.

با محاصره سيامك توسط كارآگاهان پليس آگاهي، يكي از كارآگاهان براي دستگيري اين متهم راه را بر وي بست اما اين تبهكار با سرعت زياد مامور پليس را با خودروي سواري خود زير گرفت و گريخت.

بلافاصله ماموران همكار خود را به بيمارستان منتقل كردند اما گروهبان نظري (مامور مصدوم) پيش از رسيدن به بيمارستان در اثر شدت جراحات وارده ناشي از تصادف، درگذشت.

در پي وقوع اين حادثه سرانجام ماموران موفق شدندسوم آذرماه سال 88 مخفيگاه سيامك را در مهرشهر كرج شناسايي كرده و به محاصره خود در آورند.

اين متهم كه متوجه حضور ماموران پليس در اطراف مخفيگاه خود شده بود، از راه پشت بام وارد منزل مسكوني همسايه كناري شد و اعضاي خانواده را گروگان گرفت و تهديد كرد چنانچه اجازه فرار به وي داده نشود، گروگان‌ها را خواهد كشت.

با اين حال سيامك وقتي دريافت نقشه‌اش به جايي نمي‌رسد براي فرار، خود را به پشت بام رساند و در اين هنگام ماموران پليس براي متوقف‌كردن اين متهم سه گلوله به سمت وي شليك كردند تا به اين وسيله او را دستگير كنند. سيامك پس از بازداشت به بيمارستان انتقال يافت و بعد از بهبودي نسبي در اختيار مقام قضايي قرار گرفت.

با انتشار خبر دستگيري اين متهم و انتشار تصوير بدون پوشش وي در جرايد، تعدادي ديگر با مراجعه به دادسراي كرج از وي اعلام شكايت كردند.

در جريان تحقيقات و اظهارات شاكيان، زواياي ديگري از اقدامات سيامك آشكار شد و كارآگاهان دريافتند كه زنان قرباني توسط سيامك و همدستانش ربوده شده و پس از آزار و اذيت به همان حالت رها مي‌شده‌اند.

با انجام اين بررسي‌ها، شناسايي و دستگيري همدستان اسن متهم در دستور كار ماموران قرار گرفت.

به گزارش ايسنا، با گذشت يك سال و پنج ماه از دستگيري اين متهم، نهايتا در اواخر اسفند ماه سال 89كيفرخواست سيامك مافي مبني بر تقاضاي مجازات قانوني صادر شد و پرونده براي رسيدگي‌ و تعيين حكم در اختيار دادگاه كيفري استان البرز قرار گرفت.

در حال حاضر شكات اين پرونده پس از گذشت مدت‌ها از دستگيري اين متهم همچنان در انتظار رسيدگي قانوني به پرونده وي هستند تا شاهد مجازات قانوني او باشند.
 
-------------------------------
 
 
ماموران قلابي دستگير شدند
اخاذي 70ميليوني با فيلم سياه

2 مرد و يك زن كه با جعل عنوان ماموران انتظامي، مدير يك شركت خدماتي را ربوده و با تهيه فيلم غيراخلاقي قصد اخاذي 70 ميليون توماني از او را داشتند در اراك دستگير شدند.
به گزارش «جام‌جم»، هفته گذشته مردي با حضور در پليس آگاهي شهرستان خنداب در استان مركزي از 2 مرد و يك زن به اتهام آدم‌ربايي و اخاذي شكايت كرد.
شاكي به پليس گفت: 2 روز پيش 2 مرد و يك زن با معرفي خود به عنوان ماموران انتظامي وارد محل كارم شده و شروع به بازرسي اتاق‌هاي شركت كردند. وقتي به آنها اعتراض كردم، مدعي شدند از من شكايت شده و بايد براي تحقيقات همراه آنها به مركز پليس بروم.
شاكي افزود: براي بررسي موضوع با آنها همراه شدم كه پس از طي مسافتي، خودرو مقابل خانه‌اي در جنوب شهر متوقف شد. با ظنين شدن به اوضاع قصد فرار داشتم كه آنها با چاقو مرا تهديد كردند.
تهديد به پخش فيلم غيراخلاقي
شاكي ادامه داد: ماموران قلابي مرا داخل خانه بردند و با گوشي تلفن همراه از من فيلم غيراخلاقي تهيه كردند و روز بعد پس از سرقت پول و گوشي تلفن همراه، مرا در حومه شهر رها كردند و گفتند تا 3 روز ديگر بايد 70 ميليون تومان تهيه و به آنها پرداخت كنم و تهديد كردند در غير اين صورت، فيلم را در شهر پخش مي‌كنند.
با تشكيل پرونده قضايي و شروع تحقيقات، ماموران ضمن آموزش به شاكي از او خواستند در محل ملاقات با متهمان حاضر شود تا اين‌كه روزهاي پاياني هفته گذشته شاكي با حضور در مركز پليس گفت، يكي از آدم‌رباها با من تماس گرفته و خواسته 70 ميليون تومان را در ساكي بگذارم و در يكي از محله‌هاي جنوبي اراك به آنها تحويل دهم.
اين بار نيز ماموران از او خواستند در محل ملاقات با متهم حاضر شود. به اين ترتيب ماموران با حضور در محل ملاقات و مشاهده مردي جوان كه در حال تحويل گرفتن ساك بود، او را دستگير كردند.
اعتراف به آدم‌ربايي و تهيه فيلم سياه
با انتقال متهم به پليس آگاهي، وي در بازجويي با اعتراف به تهيه فيلم غيراخلاقي و نيز اخاذي ميليوني از شاكي به پليس گفت: يك ماه پيش براي كار كردن به دفتر كار شاكي رفته بودم كه به وضعيت مالي مناسب او پي بردم.
متهم اضافه كرد: ماجرا را با دوستم و همسرش در ميان گذاشتم و قرار شد با ربودن شاكي، از او اخاذي كنيم. بنابراين روز حادثه هر سه با جعل عنوان مامور انتظامي وارد دفتر كارش شده و او را ربوديم.با انتقال صاحب شركت خدماتي به يك خانه اجاره‌اي در جنوب اراك و تهيه فيلم غيراخلاقي از او و در ادامه با تهديد به پخش اين فيلم، از او 70 ميليون تومان خواستيم.
با اعتراف مرد متهم، تحقيقات براي دستگيري 2 همدست فراري وي ادامه يافت تا اين‌كه 2 روز پيش زن و شوهر فراري در حال مصرف موادمخدر در يك باغ متروكه در جنوب اراك دستگير شدند.
سرهنگ رفيعي، معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي استان مركزي در اين زمينه گفت: زن و شوهر متهم در بازجويي اعتراف كردند در ربودن، تهيه فيلم غيراخلاقي و اقدام به اخاذي 70 ميليون توماني از شاكي با ديگر متهم بازداشت شده، همدست بوده‌اند.
بنابراين گزارش، تحقيقات از متهمان ادامه دارد. در بازرسي از خانه اجاره‌اي متهمان، گوشي تلفن همراهي كه فيلم غيراخلاقي شاكي در آن ثبت شده بود، كشف شد.
 
--------------------------------------
 
 
خيانت پنهان!

او مي خواست همسرش را طلاق بدهد و پدرم وقتي متوجه اختلافات خانوادگي پسرعمه ام شد براي حل مشکل آن ها آستين بالا زد. او پسرعمه ام را به خانه دعوت کرد و به او توصيه کرد که نبايد اجازه بدهيد اطرافيان با دخالت هاي بي جا زندگي تان را خراب کنند.پدرم حتي با خانواده عروس عمه ام نيز وارد مذاکره شد اما مرغ لج بازي هاي اين عروس و داماد مغرور يک پا بيشتر نداشت و آن ها همديگر را به خيانت و دروغگويي متهم مي کردند.پدرم که خيلي دوست داشت اين مسئله را به نوعي حل کند، تحقيقاتش را ادامه داد اما او با تعصبي که داشت نسبت به عروس عمه ام بدبين شد. او به پسرعمه ام تاکيد مي کرد که نسبت به همسرش سخت گيري بيشتري داشته باشد و کمي هم خشونت به خرج دهد. متاسفانه با اين راهنمايي غلط از سوي پدرم، بهروز از همسرش فاصله بيشتري گرفت و در عوض به من ابراز علاقه و توجه کرد.دختر جوان در دايره اجتماعي کلانتري نواب مشهد افزود: بهروز با زباني چرب و نرم گفت قصد دارد همسر خائن خود را طلاق بدهد و مي خواهد با من ازدواج کند. او در مدت کوتاهي با خريد هديه و کادوهاي گران قيمت مرا خام کرد و متاسفانه فريب حرف هاي چرت و پرتش را خوردم.بهروز بالاخره با وساطت ريش سفيدهاي فاميل تصميم به ادامه زندگي با همسرش گرفت و اين در حالي بود که همه متوجه شدند عروس عمه ام ايرادي ندارد و اين آدم دروغگو با زني رابطه مخفيانه داشته است. پسرعمه ام جلوي همه از همسرش عذرخواهي کرد و به خانه خودش برگشت. البته او در حضور اقوام گفت که تحت تاثير حرف هاي تحريک آميز پدرم از همسرش دور شده است.در اين شرايط جر و بحث مفصلي بين پدرم و بهروز و خانواده اش به وجود آمد و آن ها با هم قهر کردند. دختر جوان افزود: متاسفانه بهروز دست بردار نيست و مدام برايم ايجاد مزاحمت مي کند. او با تهديد مي گويد اگر به خواسته هاي شيطاني اش تن ندهم آبروي مرا خواهد برد. من در وضعيت بسيار اسف باري قرار دارم و از نظر روحي دچار آسيب جدي شده ام. کاش پدرم وقتي که تصميم گرفت اختلاف خانوادگي خواهرزاده اش را حل کند او را به يک مشاور خانواده معرفي مي کرد تا اين مشکل به وجود نمي آمد و اي کاش من به اين راحتي فريب نخورده بودم!

 
------------------------------------
 
فرجام تلخ دوستي خياباني

دوستي خياباني دختر دانش‌آموز و پسر جوان، فرجام تلخي داشت. به گزارش خبرنگار ما، هفته گذشته پسر جواني با مراجعه به كلانتري شهرستان علي‌آباد كتول در استان گلستان، از ناپديد شدن خواهرش خبر داد و به مأموران گفت: خواهرم امروز صبح طبق معمول به مدرسه رفت اما ديگر بازنگشت. تا غروب هم منتظر بازگشتش بوديم اما وقتي خبري از او نشد، چاره‌اي جز مراجعه به پليس نديديم. پس از اين شكايت، پرونده‌اي تشكيل شد و مأموران تجسس براي يافتن دختر دانش‌آموز را آغاز كردند. در حالي كه هيچ ردي از دختر گمشده نبود، روز بعد برادرش با مأموران كلانتري تماس گرفت و گفت: دقايقي قبل پسر ناشناسي با من تماس گرفت و گفت جسد خواهرم در اطراف يكي از روستاهاي جنگلي منطقه رها شده است. بلافاصله مأموران راهي محل مورد نظر شده و پيكر بي‌جان دختر نوجوان را كشف كردند. با اعلام موضوع به قاضي جمشيدي- بازپرس شعبه دوم دادسراي عمومي و انقلاب علي‌آباد كتول- وي به همراه تيمي از كارآگاهان پليس آگاهي با حضور در محل حادثه، تحقيق براي افشاي راز جنايت را آغاز كردند. تيم جنايي پس از بررسي پرينت تماس و پيامك‌هاي تلفني مقتول، رد پاي پسر جواني به نام «حسين» را در اين پرونده يافتند. با كشف اين سرنخ، كارآگاهان «حسين» را به دام انداخته و او در بازجويي‌ها به قتل دختر دانش‌آموز اعتراف كرد اما درباره انگيزه‌اش هيچ نگفت! در حال حاضر نيز تحقيقات براي كشف انگيزه قتل و رفع ابهام‌ها ادامه دارد.
 
 
برچسب ها: خفاش شب
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: