کد خبر:۵۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۲۱:۰۱
تعداد بازدید: 3137
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
جشن پرهزينه خانواده سلطنتي انگليس صداي رئيس جمهور تاجيكستان را درآورد
وي برگزاري چنين مراسم پرهزينه‌اي را در زماني كه بحران اقتصادي و مشكلات ديگر در سراسر جهان به خصوص در پي حوادث نيروگاه هسته‌اي "فوكوشيما " ژاپن پيش آمده است، امري زشت و ناميمون دانست
جشن پرهزينه خانواده سلطنتي انگليس صداي رئيس جمهور تاجيكستان را هم درآورد
رئيس جمهور تاجيكستان با انتقاد از نحوه پوشش خبري مراسم ازدواج خانواده ملكه انگليس، انعكاس گسترده چنين رويدادي را نشانه سلطه و استبداد خانواده سلطنتي انگليس دانست.
به گزارش فارس در دوشنبه، امامعلي رحمان در همايش پانزدهمين سالگرد تاسيس شوراي عمومي سازمان و احزاب تاجيكستان اظهار داشت: رفتار رسانه‌هاي خبري دنيا در پوشش چنين رويدادي بي ارزشي جاي تعجب بسيار داشت كه خود نشاني بر سلطه انگليس بر رسانه‌هاي خبري دنياست.
وي برگزاري چنين مراسم پرهزينه‌اي را در زماني كه بحران اقتصادي و مشكلات ديگر در سراسر جهان به خصوص در پي حوادث نيروگاه هسته‌اي "فوكوشيما " ژاپن پيش آمده است، امري زشت و ناميمون دانست.
وي تصريح كرد: رسانه‌هاي غربي و آمريكايي چنان در راستاي اهداف سلطه طلبانه خود و اشاعه فرهنگ غربي مشغول انعكاس اين رويداد بي ارزش بودند كه گويي هيچ اتفاق ديگري در جهان ارزش بالاتري از پوشش خبري اين رويداد را ندارد.
وي در ادامه سخنانش از روزنامه‌نگاران و دستاندركاران رسانه‌اي كشورش خواست از انتخاب موضوعات پيش پا افتاده پرهيز كرده و مطالب مهمي كه جنبه عمومي و مورد نياز واقعي مردم باشد را منعكس نمايند.
انتقاد رئيس جمهوري تاجيكستان از مراسم ازدواج شاهزاده "ويليام " و "كيت ميدلتون " در حالي بود كه اين آيين به طور مستقيم از سوي شبكه‌هاي بزرگ تلويزيوني براي تمام كشورهاي جهان پخش مي‌شد.
انتقاد رحمان در حالي صورت مي‌گيرد كه برخي از كارشناسان مسائل سياسي، تيرگي روابط 2 كشور تاجيكستان و انگليس را مهمترين دليل اين انتقاد ارزيابي مي‌كنند.
كارشناسان بر اين باورند كه انتقاد رحمان از آنجايي نشات مي‌گيرد كه رسانه‌هاي غرب در هر موردي كشورهاي كوچكتر مثل تاجيكستان را به باد انتقاد گرفته و با ريشخند و سرزنش سعي در تضعيف رفتار آنان دارند.
رحمان با اين انتقاد خود نشان داد در هر كشوري موضوعاتي كه ديگر كشورهاي جهان آن را به باد انتقاد بگيرند وجود داشته كه در اين صورت هزينه‌هاي زياد و نامطلوبي را به آنان تحميل خواهد كرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: