کد خبر:۵۰۴۷
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ - ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 3969
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
ازدواج‌ در‌ ايام‌ عزاي ‌ائمه ‌اشکال ‌شرعي ‌ندارد
يك كارشناس ديني در خراسان‌جنوبي گفت: برگزاري مراسم عروسي و ازدواج با رعايت حدود الهي در ايام عزاي ائمه(ع) اشكال شرعي ندارد اما گاهي شاهد مراسمي در روزهاي ولادت ائمه(ع) هستيم كه در شأن يك مسلمان نيست.

يك كارشناس ديني در خراسان‌جنوبي گفت: برگزاري مراسم عروسي و ازدواج با رعايت حدود الهي در ايام عزاي ائمه(ع) اشكال شرعي ندارد اما گاهي شاهد مراسمي در روزهاي ولادت ائمه(ع) هستيم كه در شأن يك مسلمان نيست.

به گزارش دادنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمين منصوريان، در جمع عزاداران حضرت‌فاطمه(س) در بيرجند گفت: در قرآن بارها بر بندگان وعده داده شده كه اگر شكرگزار باشند و تقواپيشه كنند، خداوند نعمات خود را بر آنان نازل مي‌كند.

وي با بيان اين‌كه هركس موظف به شكركردن به حد توان خود است، افزود: امام‌حسين(ع) مي‌فرمايند: اگر زماني نتوانستيم شكر يك نعمت از نعمات الهي را به جا آوريم دوباره بايد از نعمت شكرگزار بودن او را شكر گوييم.

كارشناس ديني در پاسخ به اين سؤال كه چرا عده‌اي با وجود اين‌كه شكرگزار هستند، اما باز هم از نعمات محروم مي‌شوند، اظهاركرد: براي رسيدن به نعمات الهي همت جمعي نياز است و پاداش افراد پرهيزگار هيچ‌گاه ضايع نمي‌شود.

منصوريان تصريح كرد: پيامبر(ص) مي‌فرمايند «زماني كه خداوند براحتي غضب كند اما عذاب نازل نكند نشانه‌هاي غضب در گران شدن نرخ، كوتاه شدن عمرها، سود نبردن تجار از تجارت، ثمره ندادن درختان، خشك بودن جوي‌ها، نباريدن باران و مسلط شدن اشرار بر آن‌ها ديده مي‌شود».

وي با بيان اين‌كه مصداق اين روايت در جامعه امروز نمود پيدا كرده است، گفت: عده‌اي از رسول خدا(ص) پرسيدند: «چرا دعاي ما به اجابت نمي‌رسد علي‌رغم اين‌كه خدا وعده اجابت داده»، پيامبر به آن‌ها فرمود: «دل‌هاي شما به 10 چيز مرده شده كه يكي از آن‌ها شناخت ظاهري خداوند و اطاعت نكردن از اوست».

اين كارشناس ديني اذعان كرد: افراط و تفريط در انجام فرضيه امر به معروف و نهي از منكر در اسلام نهي شده است.

وي با بيان اين‌كه تذكر ندادن و بي‌تفاوتي نسبت به شكستن حدود الهي به منزله تأييد آن است، خاطرنشان كرد: گرفتاري‌ها، مشكلات و لذت نبردن از زندگي نتيجه عكس‌العمل اعمال انسان‌ها است كه اين مورد ذكر شده را نيز شامل مي‌شود.

برچسب ها: طلاق ، تجاوز
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: