کد خبر:۵۰۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۰ - ۱۳:۴۸
تعداد بازدید: 4355
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
دستهاي پنهان آمريکا در فاجعه نيروگاه فوکوشيما
مشکل نیروگاه فوکوشیما، بارگذاری سوختی متفاوت با سوخت معمول اورانیوم است. این سوخت تاثیرات مخربی بر محیط زیست دارد و یکی از سرطانزا ترین مواد در جهان بشمار می آید
در حالی که تا پیش از این بسیاری از صاحب نظران وقوع سونامی را دلیل فاجعه انفجار نیروگاه اتمی فوکوشیما در ژاپن می دانستند، نشریه نیو رپابلیک در خبری فاش کرد مشکل اصلی این نیروگاه درنتیجه سوخت نامتعارف امریکا است . به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، نشریه آمریکایی نیو رپابلیک فاش کرد، مشکل نیروگاه فوکوشیما، بارگذاری سوختی متفاوت با سوخت معمول اورانیوم است. بر اساس این گزارش، چند روز قبل از زلزله و سونامی در ژاپن، نوعی سوخت به نام ماکس (MOX) در واحد سوم این نیروگاه بارگذاری شد.

موضوع استفاده از این سوخت قبلا موجب بحث و جدل های بسیاری در ژاپن شده بود. پس از بارگذاری این سوخت که ترکیبی از اورانیوم و پلوتونیوم است، سامانه های هشدار سیستم خنک کننده به صدا در آمدند، اما مسئولان نیروگاه آن را اختلال فنی تصور و به این هشدار بی توجهی کردند. بارگذاری این سوخت در نیروگاه اتمی ژاپن ، برخلاف نظر آمریکا، با اعتراض های بسیاری همراه شد، چرا که این سوخت تاثیرات مخربی بر محیط زیست دارد و یکی از سرطانزا ترین مواد در جهان بشمار می آید. مخالفت شدید مردم ژاپن موجب شد، مسئولان نیروگاه فوکوشیما نتوانند به مدت یک دهه این سوخت را که در سال 1999 وارد شده بود، مورد استفاده قرار دهند.

اما آنها سرانجام پس از برکناری مدیر نیروگاه فوکوشیما که به شدت مخالف استفاده از سوخت بود، توانستند در این کشمکش ها پیروز شوند، و این سوخت را در نیروگاه بارگذاری کنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: