کد خبر:۴۹۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۰ - ۲۱:۵۲
تعداد بازدید: 7552
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
در هند بين دختران و پسران توازن وجود ندارد
زنان در این کشور برای به دنیا آوردن پسر به شدت تحت فشار هستند. فرزند دختر برای خانواده ها در جامعه محافظه کار هند، هزینه های مالی زیادی به بار می آورد. جمعیت هند هم اکنون معادل کل جمعیت اندونزی، آمریکا، برزیل ، پاکستان و بنگلادش است
نتایج موقت سرشماری جمعیت هند که امروز پنجشنبه منتشر شد نشانی می دهد که تعداد پسران این کشور از دختران بیشتر است .

به گزارش خبرگزاری فرانسه از دهلی نو،نتایج این سرشماری نشان می دهد که طی ده سال گذشته توازن بین جنس مذکر و مونث در این کشور بیشتر شده است.

به طوری که هم اکنون در ازای هر هزار پسر، نهصد و چهارده دختر وجود دارد. نتایج این سرشماری نشان می دهد که جمعیت هند اکنون به یک میلیارد و دویست و ده میلیون نفر رسیده است و این در حالی است که در ده سال پیش یعنی در سال دو هزار و یک ، جمعیت هند یک میلیارد و بیست و میلیون نفر بود.

جمعیت هند هم اکنون معادل کل جمعیت اندونزی، آمریکا، برزیل ، پاکستان و بنگلادش است .

هر چند سقط جنین صرفا به خاطر جنس مذکر و مونث بودن جنین غیر قانونی است و سونوگرافی برای تشخیص مذکر یا مونث بودن جنین در هند ممنوع است ، اما با این حال زنان در این کشور برای به دنیا آوردن پسر به شدت تحت فشار هستند.

سازمان های غیر دولتی در هند می گویند علت اصلی از بین رفتن توازن بین دختران و پسران در هند، سقط جنین های غیرقانونی است. فرزند دختر برای خانواده ها در جامعه محافظه کار هند، هزینه های مالی زیادی به بار می آورد.

بر اساس گزارش سازمان ملل ، در سال گذشته ، در کل آسیا به ویژه در هند ، چین ، بنگلادش ، هند و پاکستان تعداد دختران نسبت به پسران صد میلیون نفر کمتر بود.
برچسب ها: كودكان ، هند ، جمعيت
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: