کد خبر:۴۹۲۱
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۵۹
تعداد بازدید: 6940
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
نگهداری توله ببرها این بار زیر نظر مستقیم کارشناسان روسی
پس از متهم شدن مسئولان باغ وحش و دامپزشکی به کوتاهی در کنترل غذا و بروز بیماری در باغ وحش تهران، قرار است نگهداری توله ببرها این بار زیر نظر مستقیم کارشناسان روسی صورت گیرد
پس از ابتلای ببرهای وارداتی به بیماری مشمشه و تلف شدن یکی از آنها، این بار توله ببرهای وارداتی که قرار است سال آینده وارد شوند زیر نظر کارشناسان روسی در میانکاله نگهداری می‌شوند.

به گزارش فارس،‌ بر اساس توافقات سازمان محیط زیست، 4 توله ببر وارداتی قرار است پس از تحویل از روس‌ها در پناهگاه حیات وحش میانکاله نگهداری شوند.

رئیس سازمان محیط زیست نیز چندی پیش در این زمینه اظهار داشت: در مذاکراتی که هیئت ایرانی و بنده در تاریخ 13 خرداد سال 89 با طرف روسی در روسیه داشته‌ایم، توافق کامل جهت احیای زیستگاه، تکثیر و رهاسازی ببر انجام گرفت و طرف روسیه متعهد شد به تعداد کافی ببر به ایران منتقل کند.

پس از مرگ ببر نر و در پی آن مبتلا شدن ببرماده به بیماری مشمشه مسئولان محیط زیست درصدد هستند تا پیش از تحویل توله ببرها، پناهگاه حیات حش میانکاله را آماده کنند.

در این میان پس از متهم شدن مسئولان باغ وحش و دامپزشکی به کوتاهی در کنترل غذا و بروز بیماری در باغ وحش تهران، قرار است نگهداری توله ببرها این بار زیر نظر مستقیم کارشناسان روسی صورت گیرد تا دیگر شاهد مرگ هیچ ببر وارداتی نباشیم.

در حال حاضر مذاکرات سازمان محیط زیست با مسئولان روسی ادامه دارد تا پس از بازدید از میانکاله و برنامه‌ریزی دقیق توله ببرها را نگهداری کنند.

به گفته رئیس سازمان محیط زیست قرار است 4 توله ببر روسی سال آینده به ایران تحویل شوند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
اردشير
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۰/۰۱/۰۳
0
0
باتوجه به ازدياد ببرهاي آدم خوار سال انقراض آدم نامگزاري مينمايم
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: