کد خبر:۴۹۰۹
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۰:۰۹
تعداد بازدید: 7316
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
در اثر بارش شدید
نمایشگاه بين المللي کتاب ریاض را آب برد!
این نمایشگاه که با سروصدای زیاد رسانه‏های سعودی سعی در جلب خیل کثیر بازدیدکننده را داشت، مدعی بود که بزرگترین نمایشگاه کتاب در جهان اسلام است! در اين حال سقف نمایشگاه شکافته شده و باران با همان شدت به داخل سالن اصلی وارد شد
نمایشگاه نخست بین‏المللی کتاب ریاض که با سروصدای زیاد رسانه‏ای به روزهای پایانی خود نزدیک می‏شد، در اثر بارش شدید باران و نابودی غرفه‏ها و کتب به پایان رسید. 
 
به گزارش ابنا در حالی که نمایشگاه بین‏المللی کتاب ریاض در روزهای نهایی خود پذیرای بازدیدکنندگان بود، در اثر بارش شدید باران و تگرگ دیشب و نابودی غرفه‏ها و کتاب‏ها، خودبه‏خود پایان یافت.

این نمایشگاه که با سروصدای زیاد رسانه‏های سعودی و ایجاد برخی حاشیه‏ها از جمله حمله افراطیون و وابستگان به عالم‏نمایان وهابی به بازدیدکنندگان به بهانه وجود زنان بی‏روبنده(!) سعی در جلب خیل کثیر بازدیدکننده را داشت، مدعی بود که بزرگترین نمایشگاه کتاب در جهان اسلام است!

به گفته شاهدان عینی، با آغاز بارش باران شدید در ریاض، بلندگوهای نمایشگاه از بازدیدکنندگان خواست تا نمایشگاه را تا پایان بارش تگرگ ترک نکنند که در همان لحظه سقف نمایشگاه شکافته شده و باران با همان شدت به داخل سالن اصلی وارد شد که به خراب شدن بسیاری از کتاب‏ها انجامید و با خنده و تمسخر حاضران در سالن همراه بود. وضعیتی که حتی رسانه‏های سعودی نیز از آن با عنوان "تراژدی خجالت‏آور" یاد کرده‏اند!

وزارت فرهنگ سعودی می‏گوید تعداد غرفه‏های کمی از باران آسیب دیده‏اند؛ اما مدیریت نمایشگاه گفته است بیش از چهل ناشر خسارت کلی دیده‏اند! وزارت فرهنگ مسئولیت تأدیه خسارات را بر عهده گرفته است.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: