کد خبر:۴۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۲۵
تعداد بازدید: 6649
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بین کمبود خواب و بروز مرگ زودرس ، ارتباط مستقیم وجود دارد
پژوهشگران علوم پزشکی در کالج پزشکی دانشگاه وارویک تاکید کردند شب بیداری های طولانی مدت و اختلال و آشفتگی در الگوی خواب خطراتی جدی مثل سکته مغزی و حملات قلبی را می تواند در پی داشته باشد
پژوهشگران علوم پزشکی در کالج پزشکی دانشگاه وارویک تاکید کردند شب بیداری های طولانی مدت و اختلال و آشفتگی در الگوی خواب خطراتی جدی مثل سکته مغزی و حملات قلبی را می تواند در پی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار پزشکان بدون مرز به نقل از ان بی سی ،  کارشناسان و اساتید کالج پزشکی دانشگاه وارویک در مطالعات جدید خود ثابت کرده اند که بین کمبود خواب و بروز اختلالات قلبی عروقی، سکته مغزی و حمله قلبی که در نهایت به مرگ زودرس منجر می شود، ارتباط مستقیم وجود دارد.

به گفته پروفسور فراچسکو کاپوچیو از متخصصان علوم پزشکی دانشگاه وارویک، اگر شما در طول شب کمتر از ۶ ساعت بخوابید و خواب آشفته داشته باشید ۴۸ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا و مرگ ناشی از امراض قلبی و ۱۵ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ ناشی از سکته مغزی هستید.

این پزشکان هشدار دادند: کسانی که شب دیر می خوابند و صبح نیز باید زود از خواب بیدار شوند در واقع حامل یک بمب ساعتی و تهدیدی جدی برای سلامتی شان هستند و باید هرچه سریعتر شرایط زندگی خود را به گونه ای تغییر دهند که این خطر کمتر آنها را تهدید کند.

این یافته حاصل ۲۵ سال مطالعه و آزمایش روی بیش از ۴۷۰ هزار شرکت کننده از هشت کشور مختلف شامل ژاپن، آمریکا، سوئد و انگلیس است.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: