کد خبر:۴۸۶۴
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۲:۱۱
تعداد بازدید: 6215
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حراج دست نوشته‌اي نادر از نيوتون
اين دست نوشته که حاوي جملاتي مذهبي بوده و متعلق به آخرين کتاب نيوتون است، به عنوان بخشي از کلکسيون شخصي نامه‌ها و پرتره‌ها، بيست ونهم ماه مارس در حراجي بنهامس در معرض فروش قرار مي‌گيرد
دست نوشته‌اي کمياب از اسحاق نيوتون، فيزيکدان و فيلسوف شهير انگليسي، ‌اواخر ماه مارس به حراج گذاشته مي‌شود.

به گزارش ميراث آريا، اين دست نوشته که حاوي جملاتي مذهبي بوده و متعلق به آخرين کتاب نيوتون است، به عنوان بخشي از کلکسيون شخصي نامه‌ها و پرتره‌ها، بيست ونهم ماه مارس در حراجي بنهامس در معرض فروش قرار مي‌گيرد.

شهرت جهاني نيوتون به عنوان يک رياضي دان و دانشمند،‌ علاقه و تمايل عميق وي در خصوص علوم مذهبي مخصوصا مطالعات وي در متون انجيلي را تحت الشعاع قرار داده بود. تا اينکه با رونمايي مجموعه‌اي از آثار ديني وي در دانشگاه بيت المقدس در سال 1991، اين جنبه از شخصيت او نيز معرفي شد.

موضوعات ومباحث کليدي گنجانده شده در اين دست نوشته مربوط به " احکام هفتگانه پسران نوح" است که شامل دوري گزدين از کفر، شرک وبت پرستي، خودکشي، دزدي و قتل نفس مي‌شود.

اين دست نوشته که طبق پيش بيني کارشناسان 400 هزار پوند به فروش خواهد رسيد، همراه با بيش از 500 نسخه و دست نوشته ديگر در حوزه‌هاي ادبيات، تاريخ، سفر و اکتشاف، هنر، علم، فلسفه و روانشانسي به حراج خواهد شد
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: