کد خبر:۴۸۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۸۷ - ۰۶:۲۰
تعداد بازدید: 2009
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
وزیر عدالت و مساوات اسپانیا
چرا مردها روسري سر نمي‌كنند؟!
وزیر عدالت و مساوات اسپانیا در اظهاراتی، با انتقاد از اینکه مردان مسلمان حجاب ندارند و از زنان خود می خواهند حجاب بر سر بگذارند، حجاب اسلامی را نشاندهنده بی عدالتی و عدم مساوات در اسلام برشمرد!
به گزارش ابنا به نقل از المحیط، «بيبيانا آيدو آلماگرو ـ Bibiana Aído Almagro» وزیر عدالت و مساوات اسپانیا از اینکه مردان مسلمان، زنان را مجبور به رعایت حجاب می‌کنند در حالي كه خود حجابی بر سر نمی‌گذارند(!) انتقاد و آن را ناعادلانه دانست.

وی همچنین از مردان مسلمان به خاطر اینکه لباس‌های غربی به تن می‌کنند و از زنان خود می خواهند به منظور پنهان ماندن اجزای بدنشان، لباس‌های بلند بپوشند انتقاد کرد!

"وزارت مساوات" وزارتخانه‌اي جديدالتأسيس در اسپانيا است و بيبيانو آلماگروي كم‌تجربه ـ كه تنها 31 سال سن دارد و انتخاب او از سوي نخست‌وزير انتقادات زيادي را برانگيخت ـ آن را اداره مي‌كند.

اما اظهارات اين خانم وزير، با واکنش فوری "جمعیت زنان مسلمانان اسپانیا" مواجه شد و آن را ناشی از عدم آگاهی و شناخت وي از اسلام دانست.

«حبيبة عبد القادر» نایب رئیس این سازمان اسلامی، در این رابطه اظهار داشت: «رعایت حجاب توسط زنان مسلمان تنها با رغبت و علاقه خود آنها انجام می‌شود؛ علاوه بر اینکه حجاب اسلامی، زنان مسلمان را از انجام کارهای خارج از منزل بازنمی‌دارد».

وی افزود: «هیچ کس نمی تواند زن را مجبور به حجاب کند بلکه خود زن مسلمان باید حجاب خود را رعایت کند. ضمن اينكه مردان مسمان نیز باید قسمت‌هایی از بدن خود را بپوشانند».

اين بانوي فعال مسلمان در ادامه تأکید کرد: «حجاب، فکر و اندیشه را نمی پوشاند و زن مسلمان از آزادی‌های انسانی برخوردار است».

«منصور اسكودرو» رييس "انجمن مسلمانان اسپانيا" نيز در اين‌باره گفت: «قرآن پوشش مناسب را ، هم برای مردان و هم برای زنان توصيه‌ كرده ‌است».

شايان ذكر است بيش از نيم ميليون نفر از جمعيت اسپانيا را مسلمانان تشكيل مي‌دهند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۸۷/۰۴/۱۲
0
0
نويسنده جان ببين خودت حرف خودت را نقض كردي....نوشتي "هیچ کس نمی تواند زن را مجبور!!!!!!! به حجاب کند بلکه خود زن مسلمان باید!!!!!! حجاب خود را رعایت کند"
مجبور نمكند ولي بايد !! بايد رعايت كند...
خنده دار نيست :)

ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۸۷/۰۴/۱۳
0
0
در دين اسلام توصيه فراتوان شده كه سر مردان نيز پوشيده شود و در پزشكي نيز اثار مثبت ان كشف شده همانطور كه در اروپا و امريكا در صد سال پيش مردان هميشه كلاه بر سر بيرون ميرفتند و اكنون برادارن عرب كوفية و عقال بر سر ميگذارند
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: