کد خبر:۴۸۵۲
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۸:۴۴
تعداد بازدید: 4417
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
آيت‌الله العظمي نوري همداني: ايران تا زماني كه اسلام نداشت چيزي نبود
وي تاكيد کرد: ايران تا زماني كه اسلام نداشت، چيزي نبود و ما نبايد ايران را منهاي اسلام مورد افتخار خود بدانيم زيرا اين اسلام است كه به ايران هويت و عزت داده است

اين مرجع تقليد در ديدار مسئولان سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري كشور با بيان اين مطلب افزود: اسلام به هيچ موضوعي با نظر سكولار و خالي از معنويت نگاه نمي‌كند.

به گزارش ايسنا، وي عبرت آموزي از گذشته را از ويژگي‌هاي صنعت گردشگري برشمرد و افزود: در طي سفرهايي که انجام مي‌گيرد مي‌توان از وضعيت ملت‌هاي مختلف آگاهي يافت و اين امر در شرايط کنوني و باتوجه به جريانات منطقه امري با ارزش و با اهميت است.

نوري همداني با اشاره به سرعت مخابره اخبار در دنيا گفت: امروزه افراد مي‌توانند با وسايل ارتباطي از اوضاع كشورها و ملت‌هاي مختلف اطلاع پيدا كنند. همچون اخبار و اطلاعاتي كه از كشورهاي مصر و ليبي به ما مي‌رسد.

اين مرجع تقليد با اشاره به اهميت و جايگاه صنعت گردشگري در کشور، تصريح کرد: مساله گردشگري مساله‌اي اسلامي، ديني و اجتماعي است و بايد در همه ابعاد به آن پرداخته شود.

وي اظهار كرد: مسافرت و گردشگري تفريحي است كه غم را از دل‌ها مي‌زدايد، وسيله امرار معاش برخي افراد است و موجب كسب علم، عقل و صحبت با ماجدين مي‌شود.

نوري همداني تاكيد کرد: ايران تا زماني كه اسلام نداشت، چيزي نبود و ما نبايد ايران را منهاي اسلام مورد افتخار خود بدانيم زيرا اين اسلام است كه به ايران هويت و عزت داده است.

اين مرجع تقليد ابراز اميدواري کرد كه اعتراضات مردم تونس و مصر عليه حكومت‌هاي نامشروع ادامه يافته و سبب شود كه ديكتاتورها سقوط كنند و زمينه ظهور امام زمان (عج) فراهم شود.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: