کد خبر:۴۸۲۴
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۴
تعداد بازدید: 4315
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
«عقرب سياه» با کيفرخواست جديد محاکمه شود
مگر نه اين است که «عقرب سياه» تحت عنوان مسافرکش بيش از۳۰ زن رابه مکاني غير ازمقصدشان کشانده و آنها راموردآزار واذيت وشکنجه قرارداده است آيا نمي توان او رابه اتهام افسادفي الارض وخدشه دارکردن امنيت مردم وهتک حرمت نواميس آنهامحاکمه کرد؟
«خنده هايش ما را آزار مي داد! زماني که در حال رفتن به دادگاه بود من و ديگر زنان را تهديد کرد که ما را خواهد کشت، قصد داشتم با کيف دستي ام ضربه اي به صورت او بزنم اما به يک باره يکي از قضات به سمت من آمد و گفت: اگر از کارهايم دست نکشم مرا بازداشت خواهد کرد! قاضي دادگاه نيز از برخي همکاران خود خواست تا صورت جلسه اي بنويسند مبني بر اين که ما «عقرب سياه» را تهديد کرده ايم.!»اين بخشي از اظهارات سارا، زن ۳۲ ساله و متاهلي است که مورد آزار و اذيت وحشيانه جوان ۲۷ ساله اي به نام «عقرب سياه» قرار گرفته است. اين زن به طور معجزه آسايي پس از شکنجه و اقدام به قتل از سوي «عقرب سياه» زنده ماند تا راز آزار و اذيت «عقرب سياه» نسبت به ۲۹ زن و دختر ديگر فاش شود.
 
«عقرب سياه» از ۳ سال پيش با خودروي شخصي خود در نقش مسافرکش زنان و دختران جوان را سوار مي کرد و آن گاه با استفاده از شوکر و مواد غذايي آغشته به ماده بيهوشي آنان را به تپه هاي اطراف تهران مي کشاند و پس از سرقت طلا، پول و ساير اموال آن ها، اين زنان بي دفاع را مورد آزار و اذيت قرار مي داد او سال گذشته در شعبه ۷۷ دادگاه کيفري استان تهران، مورد محاکمه قرار گرفت و قضات اين شعبه با اکثريت آرا او را به اعدام محکوم کردند اما ديوان عالي کشور با ايراد اشکالاتي از جمله اين که موضوع تجاوز به عنف احراز نشده است و «عقرب سياه» توانسته رضايت تعدادي از شاکيان خود را اخذ کند، حکم را نقض کرد و پرونده را براي رسيدگي به شعبه ۷۹ همين دادگاه ارجاع داد، حدود ۲ هفته پيش جلسه محاکمه عقرب سياه که در دادگاه اول به واسطه تهديدهاي متهم فقط با حضور ۲ شاکي برگزار شد، اين بار با حضور ۸ نفر از شاکيان زن برگزار شد و رئيس دادگاه صدور حکم را موکول به مشورت با مستشاران خود کرد اما ديروز باخبر شديم که وي از اتهام تجاوز به عنف تبرئه شده است!
 
جالب است که وي در دادگاه قبلي نيز از اتهام آدم ربايي تبرئه شده بود و به دليل سرقت هايي که انجام داده بود به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم شده بود و اکنون نيز اين متهم فقط به شلاق محکوم شده است.
 
صدور چنين حکمي براي «عقرب سياه» اگرچه ممکن است از منظر افکار عمومي عجيب و دور از انتظار باشد، اما بايد گفت قضات پرونده بر مبناي حکم شرع و قانون و به خاطر اين که اتهام زناي به عنف متهم احراز نشده بود راي به تبرئه متهم دادند و از آن جايي که پاي جان يک انسان در ميان است به دلايل فقهي و قانوني حکم برائت را صادر کردند به اين که قضات به دستور شرع عمل کردند نمي توان خرده گرفت اما مي توان سوالاتي را در اين زمينه مطرح کرد که مگر نه اين است که «عقرب سياه» تحت عنوان مسافرکش بيش از ۳۰زن را به مکاني غير ازمقصدشان کشانده و آن ها را مورد آزار و اذيت و شکنجه قرار داده است و مگر نه اين است که با اين اقدام وي افکار عمومي جريحه دار شده و امنيت عده اي در معرض تهديد قرار گرفته است؟
 
آيا حال که جرم زناي به عنف متهم احراز نشده است، نمي توان او را به اتهام افسادفي الارض و خدشه دارکردن امنيت مردم و هتک حرمت نواميس آنها محاکمه کرد؟ آيا قوه قضاييه و در راس آن رياست اين قوه نمي تواند با تغيير کيفرخواست براي متهم دستور رسيدگي مجدد به پرونده «عقرب سياه» و در صورت ممکن محاکمه وي به اتهامات ديگري نظير افسادفي الارض را صادر کند؟
 
رياست قوه قضاييه بارها در مناسبت هاي مختلف از مقابله جدي اين قوه با تهديدکنندگان جان و مال و ناموس مردم خبرداد و حتي عنوان نمود که تهديد جان و مال و ناموس مردم حتي با سلاح سرد نيز حکم تهديد با سلاح گرم را دارد سوال اين است آيا اقدام «عقرب سياه» غير از تهديد جان و مال و ناموس مردم است؟ و آيا مادامي که طبق اظهارات برخي مسئولين قضايي مي توان متعرضين به مردم حتي با سلاح سرد را به اتهام محاربه محاکمه کرد، آيا عقرب سياه را نمي توان به چنين اتهامي يا اتهام هاي مشابه محاکمه کرد؟
 
واقعيت اين است که پرونده «عقرب سياه» افکار عمومي را جريحه دار کرده است و هيچ توضيحي حتي محدوديت هاي قانوني ، مردم را آرام نمي کند. اين که درباره اين واقعيت از چه راهکار قانوني بايد استفاده کرد را به دستگاه قضا واگذار مي کنيم آنچه روشن است اين است که اگر توجيه قانع کننده اي مبني بر نادرست بودن اتهامات پيشين وجود ندارد «عقرب سياه» بايد محاکمه و خيلي سريع اعدام شود. نويسنده بهنام - خراسان
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۳
0
0
مردی بااین همه جنایت تبرئه شد !!!!!!!!!!!!!! ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۸۹/۱۲/۰۸
0
0
خبر را در وب جار بزنید تاهمه بفهمند
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: