کد خبر:۴۸۱۷
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۸۹ - ۲۳:۵۹
تعداد بازدید: 8167
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
زنان زودتر از مردان پير مي‌شوند
وجود هرمون‌هاي جنسي مختلف در زنان و مردان سبب مي‌شود آقايان با وجود هورمون‌هاي قوي، پوست شاداب تري از خانم‌ها داشته باشند و ديرتر دچار پيري شوند.

وجود هورمون‌هاي جنسي مختلف در زنان و مردان سبب مي‌شود آقايان با وجود هورمون‌هاي قوي، پوست شاداب تري از خانم‌ها داشته باشند و ديرتر دچار پيري شوند.

دکتر مريم ابراهيمي متخصص پوست و مو در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: هورمون استروژن (زنان) دربدن خانم‌ها و آلدروژن (مردانه) دربدن آقايان که موجب تفاوت‌هاي عمده بدني و رفتاري خانمها با  آقايان است که هر دو موجب ادامه جواني هستند، اين دو هورمون سبب لطافت و پرآبي پوست وساختن مواد کلاژن ماده زمينه‌اي براي نظام و استحکام پوست است.
وي ادامه داد: از سن بلوغ به بعد هر سال يک درصد از ميزان کلاژن پوست کاسته مي‌شود ولي از آنجايي که هورمون مردانه در توليد کلاژن نقش بيشتري دارد از دوره بلوغ به بعد در هر سني ميزان کلاژن آقايان بيشتر از خانم‌هاي هم سن خود است.
ابراهيمي گفت: آقايان با وجود اينکه کلاژن پوستشان بيشتر است ولي چون بيشتر درمعرض آفتاب، باد و باران وساير عوامل جوي هستند و مراقبت چنداني ازپوست خود ندارند تخريب کلاژن در پوسشان بيشتر از خانم‌ها است.
اين متخصص پوست و مو تصريح کرد: از سن يائسگي، زن تغيير مي‌کند و کاهش شديد استروژن زن در دوران يائسگي، پوستشان به سرعت نازک وخشک شده ودچار چين وچروک مي‌گردد.
وي خاطر نشان کرد: اگر حوادث ومشکلات زندگي مردان را پير وشکسته نکند طبيعتأ ديرتر از خانم‌ها پير شده و کمتر دچار چين وچروک مي‌شوند.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: