کد خبر:۴۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۸
تعداد بازدید: 3399
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
پیشنهاد جنتی به قوه‌قضاییه: درهای خانه های این افراد باید بسته شود
در خانه آنها بايد بسته شود، رفت و آمدهايشان محدود شود، نتوانند پيام بدهند و پيام بگيرند و تلفن و اينترنت آنها بايد قطع شود و در خانه خود بايد زنداني شوند
آيت‌الله احمد جنتي در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تهران با بيان اين مطلب، اظهار كرد: كاري كه قوه قضاييه مي‌تواند انجام دهد و من فكر مي‌كنم كه در انديشه است كه انجام بدهد، اين است كه ارتباط اينها را به كلي از مردم قطع كند . در خانه آنها بايد بسته شود، رفت و آمدهايشان محدود شود، نتوانند پيام بدهند و پيام بگيرند و تلفن و اينترنت آنها بايد قطع شود و در خانه خود بايد زنداني شوند.

امام جمعه موقت تهران خطاب به اين افراد گفت:‌در زماني كه كشور پيشرفت‌هاي چشمگير دارد، در حال جهش علمي و فناوري است، انرژي هسته‌يي را قبضه كرده و آينده بسيار خوبي را به دنيا و مردم عرضه مي‌كند، برنامه پنجم توسعه را نوشته و در حال تدوين لايحه بودجه سال 90 است،‌طرح هدفمند كردن يارانه‌ها را اجرا كرده است و دولت شبانه‌روز كار مي‌كند، شما يك دفعه به فكر افتاده‌ايد كه از مصر حمايت كنيد؟ اف بر شما.

جنتي با بيان اين كه همه مي‌دانستند كه اين كار دروغ، ريا و حقه‌بازي است افزود: اين مردم در روز 22 بهمن از مصر و تونس حمايت كردند و چطور شد كه شما به اين فكر افتاديد كه چهار تا آدم شاخ شكسته را به خيابان‌ها بياوريد و چند نفر را بكشيد و مجروح كنيد؟ آيا نمي‌دانيد كه اين كارها چه نتيجه‌اي دارد؟ نمي‌فهميد كه اين مردم به شما نظر خوبي ندارند و شما را نفرين مي‌كنند؟ شما عمرتان تمام شده است. كساني كه مردم مي‌گويند بايد اعدام شوند، اعدام شده‌اند در جامعه سقوط كرده‌اند و آبرويشان رفته است.

وي در ادامه به پيروزي مردم مصر و تحولات اخير منطقه اشاره كرد و با انتقاد از برخوردهاي صورت گرفته در برابر معترضان در برخي از اين كشورها نظير بحرين و يمن اظهار كرد: آيا اين درست است كه آدم مردم كشور خود را بكشد به زنجير بكشد و آنها را مجروح كند؟

دبير شوراي نگهبان قيام مردم مصر را برگفته از انقلاب اسلامي ايران دانست و يادآور شد: 30 سال يك ديكتاتور بر مصر حكومت كرد و با پول اسراييل مهره رژيم صهيونيستي و آمريكا شد، اما خفقان‌ها تا مدتي قابل تحمل است و فشار دوام ندارد و جامعه يكهو منفجر مي‌شود و در نتيجه مردم مصر به ويژه جوانان به ميدان آمدند . پيش از آن نيز تونس همين وضعيت را داشت و بالاخره اين پديده مبارك به وجود آمد كه مبارك در روز 22 بهمن رفت و اميدواريم كه 22 بهمن در كشورهاي مختلف تحقق پيدا كند.

جنتي با اشاره به اين كه ما در مورد مساله‌ي مصر هم نگراني و هم پيام داريم، تصريح كرد:‌نگراني ما اين است كه اينها فقط مهره‌ها را عوض كنند. معلوم بود كه مبارك رفتني است ولي آمريكا اين را نفهميد و تا آخرين لحظات دو پهلو موضع گرفت. ولي الان در فكر هستند كه مهره‌ها را جابجا كنند و مهره‌هاي ديگري كه حامي آ‌مريكا باشد،‌جايگزين كنند تا مردم را سر جاي خود بنشانند و اينجاست كه ما براي مردم مصر پيام داريم مبني بر اين كه در اين مملكت هم خيلي از اين كارها كردند كه مردم را سركوب كنند، ولي خداجويي، وحدت كلمه و ايمان مردم مانع از اين مساله شد .

وي ادامه داد: علماي مصر بايد حركت كنند و پيش بيافتند، ولي متاسفانه در حال حاضر عقب هستند. در اين مملكت، رهبري از آن علما بود و امام خميني مرجع تقليد اين مردم بود. و علماي مصر هم بايد بر همين اساس تلاش كنند. من خطاب به آنها مي‌گويم كه تا كنون حقوق‌بگيري، ترس و وحشت داشتيد، ولي امروز بايد پابه‌پاي مردم حركت كنيد نه اينكه شما پشت مردم باشيد تا مردم به اسلام و دين بدبين شوند.

امام جمعه موقت تهران با بيان اين كه كشورهاي ديگر اسلامي نيز اين پيام‌ها را درك مي‌كنند خاطرنشان كرد: در بحرين و يمن نيز مشابه چنين تحولاتي را شاهد هستيم و در آن كشورها دارند مي‌زنند و مي‌كشند ولي مردم همچنان در صحنه هستند و در تعجب است كه چرا قدرتها نمي‌فهمند؟ چرا با مردم دشمني مي‌كنيد و توي سر مردم مي‌زنيد؟‌ آيا اين كارها را مي‌كنيد به خيال اين كه دوام بيشتري داشته باشيد و اربابان راضي باشند؟

به گزارش ايسنا، جنتي در بخشي ديگري از سخنان خود از حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن تشكر كرد و گفت: با هزار زبان از مردم عزيز تشكر مي‌كنم؛ چرا كه راهپيمايي 22 بهمن براي ما باور كردني نبود. براي دنيا باوركردني نيست كه مردمي كه 32 سال از انقلاب‌شان گذشته است و هميشه هم با مشكلات دست و پنجه نرم كرده‌اند و با سختي‌ها روبرو بوده‌اند همچنان از نظام، امام، دولت و اركان نظام نبريده‌اند و نه تنها از حضور آنها كم نشد بلكه بيشتر هم شد و اگر يك مورد ديگر در تمام تاريخ در كل دنيا پيدا شود كه اين طور باشد من حرف خود را پس مي‌گيرم.

وي با تاكيد بر اين‌كه حضور مردم، حضوري معني‌دار است و براي دنيا دشمنان و دوستان پيام‌هايي را دارد اظهار كرد: ظاهرا برخي كر هستند و نمي‌شوند و كور هستند و نمي‌بينند. بيش از سي سال است كه اين مردم به خيابان‌ها ريخته‌اند و به طور يكنواخت شعارهاي مرگ بر آمريكا، مرگ بر اسراييل، مرگ بر ضد ولايت فقيه و مرگ بر ضد انقلاب سر داده‌اند. اين براي آمريكا پيامي دارد مبني بر اين كه نه شما و نه مهره‌هاي‌تان در اين مملكت جايي نداريد. مردم عاشقانه به ميدان مي‌آيند و قيافه مردم شاد، خوشحال و خندان شعارهاي آنها گرم، با شعور و با بصيرت است.

دبير شوراي نگهبان اضافه كرد: اين حضور براي كشورهاي غربي نيز اين پيام را دارد كه اسلام و انقلاب ما قابل سركوب كردن نيست و مردم ما سر جاي خود نمي‌نشينند و زنده و هوشيارند و مثل يك لشگر در حال آماده‌باش درمواقعي كه احساس خطر كنند، فورا به صحنه مي‌آيند ولي چرا غربي‌ها اين چيزها را نمي‌فهمند و فكر مي‌كنند با زور و پول و قلدري مي‌توانند در جهان امروز بر كشورها حكومت كنند؟‌

جنتي به پيام انقلاب اسلامي و حضور مردم براي مستضعفين جهان اشاره كرد و گفت: اين حضور براي مستضعفين جهان نيز پيامي دارد و آن پيام اين است كه اين مملكت و انقلاب بر اساس اسلام، عدالت و حمايت از مستضعفين و رعايت حق همه مردم برپا شده است و ما از مستضعفين در همه جاي جهان، چه مسلمان و چه غير مسلمان حمايت مي‌كنيم.

وي ادامه داد: حضور مردم براي غزه نيز اين پيام را دارد كه بدانيد اين جمعيت ميليوني به شما علاقه‌مند است و از شما حمايت مي‌كند و هر كمكي كه بتوانيم به شما مي‌كنيم. اين حضور، براي حزب‌الله لبنان نيز اين پيام را دارد كه محكم بايستيد كما اينكه تا كنون ايستاده‌ايد؛ چرا كه اين مردم از شما حمايت مي‌كند.

امام جمعه موقت تهران با بيان اين‌كه پيام حضور مردم ايران براي كشورهاي اسلامي اين است كه از اين جا الگو بگيريد، تصريح كرد: انقلاب اسلامي صادر شد، ولي مسيري دارد كه بايد طي كند. كشورهاي دنيا فهميده‌اند كه كشوري پيدا شده است كه از خدا دم مي‌زند و ايستاده است و در اثر وحدت كلمه و خداشناسي پيروز شده است. دشمن از همين مساله مي‌ترسيد و بسياري از شيطنت‌هاي آنها براي اين بود مردم دنيا از ما الگو نگيرند ولي مردم اين الگو را گرفتند.

جنتي در بخش ديگري از خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تهران به قرار داشتن در آستانه سالروز صدور پيام تاريخي امام به گورباچف اشاره كرد و يادآور شد: پيام امام به گورباچف پيامي نوراني بود كه همه را به حقيقت وا داشت . اين پيام پيشگويي پيامبرگونه‌اي بود كه به زودي به حقيقت پيوست و در مورد غربي‌ها نيز صدق مي‌كند و آنها نيز متلاشي خواهند شد چرا كه از خود دور شده‌اند.

وي همچنين با گراميداشت سالگرد شهادت شهيد محلاتي و 8 تن از نمايندگان مجلس اضافه كرد: اين روزها همچنين در سالروز قيام مردم تبريز هستيم. قيام مردم تبريز قيامي سرنوشت‌ساز و تعيين كننده بود و در نهايت ه پيروزي انقلاب اسلامي منتهي شد.

دبير شوراي نگهبان در خطبه‌هاي اول نماز جمعه اين هفته تهران نيز ولادت پيامبر اسلام و هفته وحدت را تبريك گفت و اظهار كرد: قرآن مجيد در 1470 آيه مرتبط با پيامبر عزيز است و 2800 موضوع نيز در همين رابطه در قرآن وجود دارد. ما بايد شكر كنيم كه خداوند، پيامبر اسلام اين تاج كرامت را بر سر ما نهاده است. پيامبر بايد پيشواي ما در زندگي، اخلاق و رفتار ما باشد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: