کد خبر:۴۸۰۶
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۸۹ - ۰۸:۱۷
تعداد بازدید: 2890
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
احمدي نژاد : از فروردين کاهش قيمت ها آغاز مي‌شود
در ايران خيلي کارهاي بزرگ مي شود کرد ؛ کارهاي انقلابي و تحولي به جاي اينکه ملت پله پله بالا رود ، يک دفعه20 پله بالا مي رود همچنان که در اين طرح اتفاق افتاد

آقاي محمود احمدي نژاد در گفتگوي زنده تلويزيوني از شبکه يک سيما در ابتداي سخنان خود،‌ با تبريک ايام ربيع الاول، از حضور حماسي و تاريخ ساز مردم در يوم الله 22 بهمن تقدير کرد و سپس گفت : تحولي جهاني در حال روي دادن است. وي گفت: نظم حاکم بر جهان ظالمانه و نه فقط غيرانساني که ضداسلامي است.

رئيس جمهور گفت : نظام سرمايه داري همه استعدادها را در خود کشته و جلو شکوفايي انسان ها و ملت ها را گرفته است.

نظام سرمايه داري؛ ديکتاتوري مدرن

رئيس جمهور گفت: غارت منابع ملت ها يک جنبه نظام سرمايه داري است و تخريب فرهنگ، انديشه ها، حرکت و ارزش هاي انساني از ديگر جنبه هاي آن است.

آقاي احمدي نژاد نظام سرمايه داري را ديکتاتوري مدرن دانست و افزود: اين نظام همه ويژگي هاي يک ديکتاتوري را دارد؛ ببينيد در دنيا چه مي کنند، يکه تازي مي کنند .

وي گفت: اين نظم ، ضد سنت هاي الهي ، ضد حقيقت و فطرت بشري است .

رئيس جمهور افزود: انقلاب اسلامي که آمد تلنگري زد ، فطرت ها در ايران بيدار شد و اين بيداري به سرعت در دنيا گسترش يافت .

آقاي احمدي نژاد گفت: اين در همه جاي دنيا هست و ويژه مسلمان ها و ايراني ها نيست، اما ادبيات و نحوه بيان فرق مي کند.

وي افزود: در امريکاي جنوبي هم برويد مي بينيد مردم از وضع موجود به شدت ناراضي اند و هيچ اعتمادي به نظام حاکم بين المللي و ساختارها ندارند و انديشه هايش را قبول ندارند .

رئيس جمهور گفت: آنان در پي چه هستند؟ مي گويند در پي عدالت، ‌پاکي و محبتند و اينها همان اصولي است که زير سايه توحيد و انديشه هايي محقق مي شود که ملت ايران معرفي مي کند.

آقاي احمدي نژاد افزود: عدالت زماني تحقق مي يابد که توحيد باشد و توحيد زماني استوار مي شود که عدالت باشد همچنان که محبت و پاکي زماني مي آيد که عدالت باشد .

رئيس جمهور گفت: عدالت مقوم آنها و آنها مقوم عدالت هستند و اين حرکتي جهاني، و طبيعي است در منطقه ما هم انعکاس داشته باشد .

آقاي احمدي نژاد افزود : امروز همه باور کرده اند که حق انسان‌هاست که مديريت ، دخالت ،‌مشارکت ، نظارت و انتخاب کنند ، حرف بزنند و نظرشان را بگويند .

رئيس جمهور گفت : همه اينها ذيل يک اتفاق است که آن هم تغيير نگاه انسان ها از افق قبيله ، نژاد و جغرافيا به افق جهاني است.

آقاي احمدي نژاد افزود : در اين دوره انسان ها ارتقا يافته اند ، نگاه و مطالبات انسان و معيارها و ارزش هاي جامعه بشري به نگاهي جهاني تغيير کرده است .

رئيس جمهور گفت: البته عوامل بسياري موثر بود همان هايي که تلاش کردند ارتباطات را گسترش دهند .

آقاي احمدي نژاد افزود: زماني افق نگاه ها کجا بود اکنون کجاست ؟ ارتباطات اکنون کجاست؟ اکنون ارتباط لحظه اي است.

رئيس جمهور گفت: اصلا انسان جهاني است انسان آمده است که جهاني زندگي کند، اصلا انسانيت زماني شکوفا مي شود که جهاني باشد.

وي افزود: انسان محصور در قبيله، نژاد و يا حتي جغرافيا به همان اندازه کوچک است و خدا نخواسته است که انسان کوچک باشد.

رئيس جمهور گفت: انسان وقتي نگاهش جهاني شد ديگر نظام سلطه را نمي پذيرد نظامي که مبتني بر انديشه هاي اقليتي در انحراف است و برداشتي سطحي و بسيار محدود از انسان و جامعه انساني را مي خواهد تحميل کند.

وي افزود: انسان ها بزرگ شده اند و زير بار نمي روند؛ اين اتفاق بزرگي است.

عجله‌ براي رسيدن به دستاورد آرماني نيست

رئيس جمهورگفت: هم اکنون نظام سلطه تلاش مي کند انرژي جامعه بشري را براي رها شدن مديريت کند اما اين کار از دست سلطه گران بر نمي آيد.

آقاي احمدي نژاد با بيان اينکه مديريت آزاد شدن انرژي کشورهاي آزاديخواه جهان از دست سلطه گران خارج شده است ، افزود: شايد در برهه اي ، نظام سلطه بتواند کاري انجام دهد اما اين جوشش از بطن ملت هاي جهان و از پايين ترين قشر تا بالاترين آن را در برگرفته است.

وي تأکيد کرد: مستبدان جهان به مثال تخته پاره اي بر روي موج خروشان ملت ها هستند و سرنوشت آنها در پايان ، محو شدن است.

رئيس جمهور افزود: اين جوشش و خروش را در منطقه خود نيز شاهديم اما نبايد فراموش کنيم که اين حرکت ، جهاني است.

آقاي احمدي نژاد با بيان اينکه هيچ عجله اي براي رسيدن به دستاوردهاي آرماني خود نداريم گفت: حرکت هم اکنون در بستري درست در حال طي شدن است و کشورهاي سلطه گر در اقتصاد ، سياست و نظريه پردازي به بن بست رسيده اند و نمي توانند تحليل درستي از حرکت هاي مردمي بدهند.

وي افزود: نبايد فريب برخي حرکت هاي سلطه گران جهان را در بعضي جاها و طرح هاي کوتاه مدت آنها خورد.

رئيس جمهور تأکيد کرد: بايد به سمت حکومت جهاني رفت و هر کس به دنبال آزادي است، نبايد حرکت به سمت حکومت جهاني را فراموش کند زيرا هم اکنون همه چيز از اقتصاد، فرهنگ و سياست به يکديگر متصل و سعادت در رسيدن به نظم جهاني است.

آقاي احمدي نژاد گفت: مديريت درست داخلي کشورها در طول مديريت جهاني است و اگر حکومت جهاني برقرار شود ، همه کارها بهتر جلو مي رود و استعدادها شکوفاتر مي شود.

وي تأکيد کرد: تنها راه حرکت سريع و رو به جلو براي کشورهاي آزاديخواه ، خارج شدن از ريل اجباري ساخته شده سلطه گران است و اين خروج ، راه هاي زيادي براي حرکت پيش روي ما خواهد گذاشت.

وي گفت: مستبدان جهان با تحميل راه هاي رفته خود به جهانيان ، به آنها فرصت فکر کردن براي رسيدن به راه هاي جديد را نمي دهند اما نبايد فراموش کرد که هزاران نگاه و روش بهتر زيستن پيش روي ماست.

مسير پيشرفت و رشد اقتصادي ما خيلي خوب است

در ادامه گفتگوي زنده تلويزيوني رئيس جمهور در شبکه يک سيما ، مجري پرسيد: به رغم تحريم ها جايگاه خوبي داريم و در همين دهه فجر گذشته چندين طرح افتتاح کرديم آيا ادامه اين روند را مثبت مي دانيد و فکر مي کنيد با وجود تحريم ها مي توانيم در آينده پيشرفت هاي بيشتري داشته باشيم ؟

آقاي احمدي نژاد پاسخ داد: در دنيايي که به سرعت به سمت جهاني شدن مي رود ، همه مناسبات جهاني مي شود ، رقابت ها ميلي متري است و براي فروش کالا پورسانت يعني رشوه مي دهند ، نظام سرمايه داري پر از گناه است اما اسم گناه ها را برداشته و کلمه اي زيبا گذاشته اند.کسي که براي فروش کالا رشوه مي دهد ، تحريم يعني چه؟

وي گفت: در دوره اي که آمريکا و اروپا دچار بحران سنگين اقتصادي است ، نمي توانند آن را رفع کنند و هر روز بدتر و پيچيده تر مي شود و مسکن مي زنند ، تحريم يعني چه ؟ خنده دار است و براي همين گفتم عقب افتاده هاي سياسي البته نشان دهنده خشم آنها و دشمني شان با ملت ايران است.

آقاي احمدي نژاد گفت: بارها گفته ام که اين اقدام آنها در ايران اثر دارد و آن اينکه عزم ايراني ها را براي کار و ساختن تقويت مي کند.

وي افزود: يکي از دوستان شوخي مي کرد و مي گفت ما را تحريم مي کنند اما بحرانش در اروپا و آمريکا ديده مي شود و آنها دچار مشکل مي شوند.

رئيس جمهور گفت: تحريم ها واقعا تأثيري نداشته است ، اينکه بگوييم هزينه هاي ما را بالا برده است ، خير ، اگر هم کسي اين را بگويد ، من در جريان هستم هزينه هاي ملي ما هيچ افزايش نيافته حال ممکن است گوشه اي دور بزند و بيايد و مقداري قيمتش بالا برود اما صد کالاي ديگر قيمتش پايين مي آيد.

آقاي احمدي نژاد افزود: مسير پيشرفت ، رشد اقتصادي و سرمايه گذاري ما خيلي خوب و نمادش نيز همين بورس است که فعال ترين بورس دنياست و اين را خودشان گفتند.

رئيس جمهور اضافه کرد: حجم معاملات بسيار زياد است و روزانه80 ميليارد ،90 ميليارد و يا 60 ميليارد تومان معامله مي شود.

آقاي احمدي نژاد ادامه داد: گاهي عدد بورس بالا مي رود اما معامله اي نمي شود که در اين صورت حباب و کاذب است اما هر روز حجم بالاي معاملات صورت مي گيرد که معنايش اين است که سرمايه هاي ايراني به سمت سرمايه گذاري آمده و اين نشان بسيار خوبي است.

هميشه آماده گفتگو هستيم

رئيس جمهور در ادامه سخنانش  در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آينده مذاکرات با 1+5 را چگونه ارزيابي مي کنيد و اينکه آيا ايران بنا دارد به اين مذاکرات ادامه دهد؟ گفت: راهي جز اين وجود ندارد.

آقاي احمدي نژاد افزود: با يکي از مسئولان کشورهايي که طرف مذاکره ما بود صحبت مي کردم گفتم ديگر مسائل ظرفيت کش دادن ندارد هر حرفي که مي خواستيد زديد و تحريم هم کرديد ديگر چه؟

وي گفت: راهي جز همکاري نيست و براي رسيدن به همکاري نيازمند گفتگو هستيم .

رئيس جمهور افزود: هميشه آماده گفتگو هستيم و هيچ وقت از گفتگو فراري نبوده ايم چرا که ما منطق روشني داريم که هر انسان متعادلي آن را مي پذيرد .

احمدي نژاد گفت: گفتگوهاي استانبول از نظر من گفتگوهاي خوبي بود اما اينکه انتظار داشته باشيم در يک دور گفتگو مسائل حل و فصل شود اين گونه نيست چرا که مسائل پيچيدگي دارد و روي هم انباشت شده است .

وي افزود: مشکلي نداريم ديگران مشکل دارند، همکاري هم به اين سادگي نيست و فکر مي کنم حرف ها در استانبول زده شد.

رئيس جمهور گفت: باور ما اين است که گفتگوها معطوف به يک نتيجه مثبت شود چرا که مي خواهيم بر اساس همکاري و دوستي گفتگو کنيم و نمي خواهيم نتيجه گفتگوها افزايش دشمني باشد.

آقاي احمدي نژاد افزود: فکر مي کنيم در برنامه زمانبندي شده مي توان گام به گام جلو رفت و اين را تنظيم کرد.

وي گفت: فکر مي کنم بعضي از آنها مي خواهند حل شود اما بعضي هم نمي خواهند؛ البته نه اينکه راهبرد ديگري دارند بلکه بالاخره دوست ندارند ايران پله اي ديگر بالا رود.

رئيس جمهور افزود: اين رفتار آنان به دليل روحيه استکباري و يا تحليل غلط است.

احمدي نژاد يادآور شد: البته فکر مي کنم بيشتر به خاطر تحليل غلط و اشتباه محاسباتي است که آنها درباره محيط بين الملل و ايران دارند.

وي افزود: آنها فکر مي کنند تحريم کنند ما زمين مي خوريم و به اصطلاح خودشان ما امسال زير تحريم هاي فلج کننده بوديم اما در تحريم فلج کننده، بزرگ‌ترين طرح تحول اقتصادي که قابليت اجرا ندارد!

آقاي احمدي نژاد اضافه کرد: آنها نه ايران و نه ملت ايران را مي شناسند و نه تحريم و نه محاسبات جهاني را مي دانند چرا که تحريم براي اجرا ساختاري مي خواهد و ساختار آن مناسبات جهاني است اما اين مناسبات جهاني اصولا در اين راستا نيست و ظرفيت اعلام اين تصميم را ندارد.

رئيس جمهور گفت: گفته بودند به خاطر اوضاع خرابي که دارند قصد اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها را دارند اما مي بينيم که الان خبري نيست و مردم به زندگي خود ادامه مي دهند.

وي افزود: البته دوست نداريم درباره تحريم و دشمني صحبت شود چون بد است و دنيا اصلا اين را نمي پذيرد و بايد همکاري کنيم و اين همکاري به نفع همه است .

رئيس جمهور گفت: فکر مي کنم اگر آدم‌هايي بودند که اشتباه محاسباتي نداشتند و شرايط دنيا را مي فهميدند بسيار بهتر مي توانستند از توانمندي و ظرفيت هاي ملت ايران در دنيا استفاده کنند.

با اجراي قانون هدفمندي يارانه ها دستاوردهاي بسيار خوبي داشته‌ايم 

آقاي احمدي نژاد در پاسخ به سوال مجري برنامه درباره ارزيابي خود از قانون هدفمندي يارانه ها در مدت اجرا در سطوح ملي و بين المللي گفت: در سطح ملي ملت ايران واقعا عالي کار کرد.

وي گفت: نه اينکه در گوشه و کنار ضعف نيست بلکه طبيعي است طرحي با اين عظمت که با همه زندگي مردم سرو کار دارد در گوشه و کنار مشکلاتي پيدا کند اما اگر بخواهيم براي رفتار و همراهي مردم با اين طرح نمره بدهيم ، بايد بگويم عالي بود.عالي.

آقاي احمدي نژاد افزود: رؤساي جمهور زيادي درباره اين طرح با من صحبت کردند و مراقب بودند؛ چه کشورهايي که اين طرح را اجرا کرده اند و چه کشورهايي که اجرا نکرده اند و من نمره عالي را از زبان آن ها مي گويم.

وي اضافه کرد: آنهايي که اجرا نکرده اند ، نگران و به دنبال اين هستند که ببينند ايران موفق مي شود تا بيايند و الگو بگيرند که آنها هم اکنون با کارشناسان ما در حال بحث هستند.

رئيس جمهور گفت: بعضي ها هم که اجرا کرده اند گفتند عالي است و اين کار مردم است و مردم خيلي خوب کار کردند.
آقاي احمدي نژاد با اشاره به اينکه با اجراي اين قانون دستاوردهاي بسيار خوبي داشته ايم ، گفت : يکي از دستاوردهاي مهم اين قانون کنترل مصرف است.همه مي دانستيم که مصرف در ايران خيلي بالا و فزاينده است.

رئيس جمهور افزود: ما در برق سالانه 7 و شش دهم درصد افزايش مصرف داشتيم اما اکنون نه تنها افزايش نداريم بلکه کاهش داريم يعني با هم جمع و چيزي نزديک10درصد يا 9/5 درصد کاهش مصرف در برق مي شود .

ْآقاي احمدي نژاد ادامه داد: هم افزايش اتفاق نيفتاد و نسبت به سال گذشته کاهش هم داشته ايم يعني چندين نيروگاه بزرگ .

وي افزود : اين در حالي است که در فصل زمستان يعني دوره کم مصرف هستيم و اکنون مصرف ما نصف و تابستان دو برابر است بنابراين مطلق کاهش حداقل دو برابر مي شود و اين اتفاق بزرگي در کشور است .

رئيس جمهور گفت: در بنزين هم همين طور شايد اين عدد جالب باشد متوسط مصرف روزانه در اين دو ماه حدود 51 ميليون ليتر است .

آقاي احمدي نژاد اضافه کرد: اين در حالي است که هنوز سهميه صد توماني تمام نشده است ، 400 توماني هم هست و 900 ميليون ليتر سهميه وجود دارد .

رئيس جمهور گفت: حال اين سهميه400 توماني ادامه دارد که ان شاءالله براي شب عيد هم در نظر مي گيريم .

آقاي احمدي نژاد افزود: مصرف متوسط ما که پارسال حدود 65 ميليون ليتر بود در همين فصل حدود 51 ميليون ليتر شده است البته فکر مي کنيم وقتي سهميه100 توماني تمام شود باز مي آيد و اين اتفاق عظيمي است.

وي گفت: در گازوئيل ، گاز ، نفت سفيد و گاز مايع و نيز در نان هم کاهش مصرف داشته ايم .

رئيس جمهور افزود: يکي از مشکلات ما اين بود که نان هدر مي رفت و در اين دو ماه مصرف گندم کشور 28 درصد کاهش يافته است .

آقاي احمدي نژاد اضافه کرد : اگر 28 درصد مصرف کشور را که 11 ميليون تن است محاسبه کنيد چند کشور کوچک را نان مي دهد ؟ اين ثروت ملي است که بخشي از آن در مصارف ديگري که نبايد ، به مصرف مي رسيد و بخشي هم هدر مي رفت.

وي گفت: البته هنوز هم به کيفيت مطلوب نان هم نرسيده ايم اما سر جمع کيفيت بهتر مي شود و اين 28 درصد در جيب ملت ماند.

رئيس جمهور افزود: آن هايي هم که مصرف مي کنند حسابشان پايين آمده است يعني اگر يارانه اي را که گرفتند و پولي هم که از خودشان پرداخت مي گذاشتند ، اين دو را روي هم بگذاريم ، مصرفشان کمتر است.

وي گفت: هنوز هم جا دارد درباره روش هاي پخت نان و کيفيت نان فکر کنيم که خوشبختانه اين تکاپو در نانواها وجود دارد .

رئيس جمهورافزود: دستاورد ديگر اين طرح کاهش فاصله طبقاتي است که هميشه از نگراني هاي ما بوده است .

آقاي احمدي نژاد گفت: چرا بايد مردم محروم باشند ؟ آنها هم که دستشان به جيب مي رسد هميشه پيش وجدان خود ناراحتند که چرا عده اي فقيرند؟ حالا کمک مي کنند خيريه دارند و صدقه مي دهند اما ناراحتند و اين فاصله اکنون کم شده است.

وي افزود: اگر ما اين طرح را يک سال زودتر شروع مي کرديم ، ضريب جيني ما زير 34 صدم مي آمد در حالي که هدف برنامه پنجم 35 صدم است معنايش اين است که با همين يک گام فاصله طبقاتي به شدت کاهش يافت و هدف برنامه پنجم محقق شد.

رئيس جمهور ادامه داد: اين اتفاق بزرگي است که در کشور وضع سه يا چهار دهک به يک باره ارتقا يافت و اين يعني حرکت به سمت عدالت.

وي گفت: عدالت وقتي مي آيد محبت مي آيد و محبت وقتي مي آيد استحکام ملي مي آيد و ساير ويژگي هاي انسان شکوفا و معادلات جامعه عوض مي شود.

رئيس جمهور افزود: اتفاق ديگري که افتاد ، تغيير رفتارهاست اکنون جنبش و جوش شروع شده است ، صنعتگران سيستم ها را عوض و همکاري مي کنند ، مردم به فکر پنجره هاي دو جداره افتاده اند و کيفيت لوازم و ميزان مصرف مطرح است و تازه هنوز نتايج نيامده است.

وي گفت: يعني فرض کنيد دو سال ديگر يخچال ها تلويزيون ها و وسايل برقي عوض شده است و اين يعني انقلاب.

آقاي احمدي نژاد افزود : اتفاق ديگر جلوگيري از قاچاق سوخت است طبق گزارشي که به ما داده اند سه ميليارد دلار سوخت ، قاچاق نشده است.

رئيس جمهور افزود: اين گام اول است که راه ها بسته شده است نمي توانند سوخت قاچاق پيدا کنند.

وي گفت: يکي ديگر از دستاوردها ايجاد فرصت براي کارهاي بزرگ است و اين ظرفيت و هنري است که ملت ايران از خود نشان داد .

آقاي احمدي نژاد افزود : در ايران خيلي کارهاي بزرگ مي شود کرد ؛ کارهاي انقلابي و تحولي به جاي اينکه ملت پله پله بالا رود ، يک دفعه20 پله بالا مي رود همچنان که در اين طرح اتفاق افتاد.

رئيس جمهور گفت: دستاورد ديگر ارتقاي اقتدار ملي ايران است .ايران در دنيا درخشيد و 75 ميليون نفر با هم تصميم گرفتند کاري را انجام دهند و اين کار را خوب انجام دادند .

وي گفت: همه ماموريت خود را خوب انجام دادند و اين تجلي ظرفيت هاي عظيم ملتي متمدن است که از چشم دنيا پنهان نمي ماند .

آقاي احمدي نژاد افزود: اثرگذاري ، قدرت ملت ايران در مديريت و صيانت از منافع ملي به يک باره افزايش يافت .

رئيس جمهور گفت: البته ما هنوز بايد جلو برويم و کارکنيم زيرا بخش هاي مهمي در اين مسير و در تنظيم نظام بازار در حال پايه ريزي است و من فکر مي کنم شروع خيلي خوبي بود. 

از فروردين کاهش قيمت ها آغاز مي‌شود 

مجري در ادامه مصاحبه با رئيس جمهور گفت: عده اي اين گونه ابراز مي کنند که هم اکنون با اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها اتفاق خاصي نيفتاده است اما مشکلات بعدا بروز مي کند؛ نظرتان چيست؟

رئيس جمهور در پاسخ گفت : برخي اقتصاددان‌ها معتقد بودند که اين طرح ابتدايش سخت است و سپس خوب مي شود اما اکنون که با رشادت و حضور مردم ابتداي خوبي داشت مي گويند ابتدايش خوب بود اما بعدا بد مي شود .

آقاي احمدي نژاد با طرح اين سوال که چرا بايد اوضاع بعدا بد شود افزود: برخي مي گويند که وقتي قبض هاي آب و برق و گاز بيايد اوضاع مشخص مي شود در حالي که اگر قبض گاز خانواري زياد هم بيايد وقتي ببيند مصرفش بالاست تصميم مي گيرد مصرفش را کاهش دهد .

رئيس جمهور گفت: مردم تصميم گرفته اند اين کار را انجام دهند و بر اساس محاسباتي که صورت گرفته است قدرت خريد هشت دهک بالا مي رود و اين قابل اثبات است .

احمدي نژاد افزود: البته قدرت خريد دهک هشتم کمتر از دهک هاي پايين تر خواهد شد اما براي نمونه يک خانواده چهار نفري که حدود 60 هزار تومان از کميته امداد يا بهزيستي مي گرفته است در يک ماه 162 هزار تومان يارانه دريافت مي کند که اگر کل قبض هاي اين خانواده به 50 هزار تومان هم برسد باز 50 درصد به درآمدهايش اضافه مي شود .

وي در ادامه به مقايسه مبلغ قبض گاز خانواده اي پنج نفره و چهار نفره در ساختماني چهار واحدي پرداخت و گفت : بهاي گاز خانواده پنج نفره 16 هزار و 500 تومان آمده بود که پس از بررسي ها مشخص شد خانم اين خانواده بسيار صرفه جوست اما براي خانواده ديگر 320 هزار تومان قبض گاز آمده بود که احساس کرديم کمي در مصرف زياده روي کرده است.

آقاي احمدي نژاد افزود: البته در دو ماه اخير به علت سرماي هوا با اوج قيمت مواجه بوده ايم و به طور قطع بهاي گاز در ماه هاي آينده بسيار کاهش خواهد يافت و شهروندان نبايد قبض هاي کنوني خود را با قبض هاي گذشته مقايسه کنند.

رئيس جمهور گفت: چون قيمت ها پلکاني محاسبه مي شود اگر شهروندان مصرفشان را کاهش دهند بهاي پرداختي‌شان به صورت تصاعدي کاهش پيدا مي کند .

وي افزود: البته برخي شهروندان در گذشته بدهي هايي داشته اند که اين بدهي ها در قبض هاي کنوني اضافه شده بود .

رئيس جمهور با اشاره به اينکه مهلت ده روزه پرداخت قبض ها به 20 روز افزايش پيدا کرده است گفت: دولت در اين زمينه مراعات کرده است تا مردم بتوانند يارانه مرحله بعدي را بگيرند .

وي افزود : البته اگر در استاني موردي باشد که توان پرداخت يکباره نداشته باشد مي توانند به صورت قسطي بهاي قبوض خود را پرداخت کنند.

رئيس جمهور به ادعاي برخي افراد مبني بر اينکه با آغاز اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها 70 درصد تورم خواهيم داشت اشاره کرد و گفت: به سبب همراهي مردم و برنامه ريزي دولت اين اتفاق رخ نداد و مردم خودشان اوضاع را اداره مي کنند .

احمدي نژاد تصريح کرد: از فروردين ماه کاهش قيمت ها آغاز مي شود و اين موضوع را با استدلال و برنامه ريزي اقتصادي مي گويم.

رئيس جمهور گفت: همه تلاش ما در اجراي اين قانون اين است که بيت المال در ميان مردم به طور مساوي توزيع شود. 

کاهش مصرف از راه هاي مناسب براي هدفمند کردن يارانه ها 

رئيس جمهور در ادامه گفتگوي تلويزيوني با شبکه يک سيما براي اجراي درست طرح هدفمند کردن يارانه ها به مردم چند توصيه کرد.

آقاي احمدي نژاد کاهش مصرف را از راه هاي مناسب براي اجراي طرح هدفمند کردن يارانه ها خواند و افزود: تغيير در مصرف و به کار گيري روش هاي جديد براي مصرف انرژي در صنعت ، کشاورزي و خانگي مي تواند هزينه هاي مصرف انرژي را به شدت کاهش دهد.

وي گفت: مرغداران کشور روش ابتکاري بسيار خوبي براي کاهش هزينه هاي انرژي خود به کار بستند و آن اضافه کردن سالن هاي متعدد مرغداري با همان انرژي مصرفي قبلي است که هم توليد را افزايش مي دهد و هم مصرف انرژي را مديريت مي کند.

رئيس جمهور افزود: عملکرد مردم در مراجعه به بازار و بانک ها بسيار خوب و کنترل شده بود و همين جا ، جا دارد از مردم شريف ايران براي همراهي در اجراي درست طرح تحول اقتصادي تشکر کنم.

آقاي احمدي نژاد گفت: هم اکنون بيشترين مصرف انرژي به علت سرماي زمستان ، گاز است و بعد از اين فصل ، هزينه مصرف گاز کاهش مي يابد و مردم ما بايد براي مصرف باقي مانده يارانه هاي خود برنامه ريزي دقيقي انجام دهند.

وي افزود: تنظيم دستگاه هاي مصرف کننده انرژي در صنعت ، خانه و کشاورزي براي کاهش مصرف و هزينه ، بسيار مهم است و اگر مثلاً در مصارف خانگي ، مشعل شوفاژها تنظيم شود تا 40 درصد کاهش مصرف گاز مشاهده خواهد شد.

رئيس جمهور تأکيد کرد: مهم ترين اصل ، تغيير رفتارها در مصرف روزمره زندگي است.

آقاي احمدي نژاد با اشاره به ساخت برخي خودروهاي پرمصرف در کشور گفت: کارخانه هاي خودروسازي بايد همه همت خود را براي ساخت خودروهاي کم مصرف آغاز کنند و ساخت خودروهايي مثلاً با مصرف10 ليتر بنزين در هر صد کيلومتر جايز نيست و اين مصرف بايد به سه تا چهار ليتر در صد کيلومتر برسد.

وي گفت: دشمنان براي مقابله با اجراي درست هدفمند کردن يارانه ها چندين بار برضد اين طرح توطئه کردند اما به جايي نرسيدند.

رئيس جمهور افزود: در توطئه اي کشف شد که دشمنان با حذف ناگهاني تخم مرغ و مرغ در بازار مي خواستند اين شايعه را ميان مردم گسترده کنند که اين وضع حاصل هدفمند کردن يارانه هاست.

آقاي احمدي نژاد گفت: همين جا عرض مي کنم اگر در بازار اتفاقي افتاد ، مردم بدانند هيچ ربطي به طرح هدفمند کردن يارانه ها ندارد و اين اتفاق يا به علت تغيير قيمت ها در بازار جهاني ، يا توطئه دشمن و يا اشکالي است که بايد رفع شود.

وي افزود: جالب اين است که در اجراي اين طرح هيچ شخصي ورشکسته نشد و حتي خيلي ها براي درست اجراي آن همراهي کردند و از حق خود نيز گذشتند.

رئيس جمهور گفت: وظيفه همه ما پافشاري براي اجراي عدالت است زيرا اگر عدالت برقرار شد همه در رفاه خواهند بود.

آقاي احمدي نژاد افزود: عدالت محبت مي آورد و اگر همه مردم به يکديگر محبت داشته باشند و از زياده طلبي ، تخلف و ناديده گرفتن حق ديگري خودداري کنند ، زندگي در جامعه روز به روز شيرين تر مي شود. 

مردم استفاده از يارانه ها را به خوبي مديريت کردند

رئيس جمهور در ادامه سخنان زنده تلويزيوني خود از شبکه يک سيما از کساني که براي دريافت يارانه هاي نقدي ثبت نام نکرده اند تشکر کرد.

آقاي احمدي نژاد گفت: عده اي هم به من مراجعه يا از طريق نامه به من اعلام کرده اند نمي خواستند يارانه ها را دريافت کنند بلکه آزمايش کرده اند تا ببينند سيستم درست کار مي کند يا نه.

وي افزود: برخي هم گفته اند نمي خواستند يارانه ها را دريافت کنند بلکه فرزندشان وارد سيستم شده و شماره حساب باز کرده يا بانک شماره حساب آنان را اشتباه اعلام کرده است که اين را بررسي کرديم، خيلي سخت است، شدني نيست.

رئيس جمهور گفت: عده زيادي هم فکر مي کردند رويداد بزرگي رخ مي دهد و تورم سنگيني ايجاد مي شود، به همين علت قصد جبران داشتند؛ حال که اين اتفاق نيفتاده است، پس کساني که توانايي مالي دارند مي توانند انصراف دهند يا ثبت نام نکنند.

آقاي احمدي نژاد افزود: اين افراد اجازه دهند به طبقات ضعيف‌تر، بيشتر برسيم که اين کار بسيار زيباست و به فضاي محبت و عادلانه کشور کمک مي کند.

وي گفت: خود اين افراد هم راحت مي شوند و زندگي براي آنها زيباتر مي شود چون بسياري از کساني که وضع مالي‌شان خوب است از فقر ديگران ناراحتند و نزد وجدان خود فکر مي کنند در اين فقر نقش داشته اند.

رئيس جمهور افزود: وقتي وضع آنها خوب شود اين احساس هم کنار مي رود و افراد متمکن هم راحت مي شوند گرچه بخش وسيعي از جامعه ما توانايي مالي دارند.البته بايد به جايي برسيم که وضع مالي همه خوب باشد.

آقاي احمدي نژاد گفت: از صدا و سيما و مسئولان مي خواهم راه اين کار را باز و به مردم معرفي کنند.خيلي ها مي خواهند انصراف دهند همچنان که برخي نامه نوشته و اعلام کرده اند مي خواهند پول را بازگردانند اما نمي دانند به کدام حساب بايد واريز شود.

وي افزود: اين بسيار زيباست گرچه برخي ممکن است خود نيز به فشار بيفتند که ما در ميان ايراني ها اين گونه افراد را داريم.ايرانيان جانشان را براي عزت ايران داده اند، چقدر از ايرانيان که براي عزت و فرهنگ اين سرزمين روي مين رفته اند.

رئيس جمهور گفت: آنهايي که وضع مالي شان بهتر است فرصت رشد را به ديگران بدهند و بگذارند ديگران هم فرصت رشد بيشتري داشته باشند، اين بسيار زيبا مي شود، ايران بايد الگو باشد و نبايد فاصله ها در ايران بسيار باشد.

آقاي احمدي نژاد افزود: نبايد در ايران فقيري باشد، کسي که حتي نتواند به کف آرزوهايش برسد؛ وقتي پدري جلو فرزندش شرمنده شود، بسيار دشوار است.مي توانيم به سرعت به آنجا برسيم.

وي گفت: دولت، ملت ايران را دوست دارد البته همه ملت ها را دوست دارد به ويژه ملت ايران را دوست داريم، همه ده دهک آن را يعني 75 ميليون جمعيت ايران را دوست داريم و خادم همه شان هستيم.

رئيس جمهور افزود: مي خواهيم همه در اوج، رفاه، آرامش، رحمت و نعمت باشند.

احمدي نژاد گفت: از آنهايي که نيامدند نام نويسي کنند، آنهايي که مي خواهند انصراف دهند و آنهايي که يارانه ها را دريافت کرده اند تشکر مي کنيم.

وي افزود: البته سه، چهار دوره ديگر از هدفمندي بايد جلو برود، اين دو ماهه را داده ايم، سه دو ماهه يا چهار دو ماهه ديگر نيز مي پردازيم، بعد خيال ها راحت خواهد شد، ما هم مخصوصاً دو ماهه پرداخت کرده ايم.

رئيس جمهور گفت: البته علي القاعده يک ماهه بايد پرداخت کنيم اما دو ماهه پرداخت کرديم زيرا برخي مي خواهند با اين يارانه هاي نقدي مشکلات زندگي خود را رفع کنند.

احمدي نژاد افزود: دو ماهه پرداخت کرديم که دست مردم خالي نباشد تا کساني که وسط ماه حقوقشان به اتمام رسيد و قبوض آمد بالاخره نقدينگي براي پرداخت آن داشته باشند.

وي گفت: البته ما روند برداشت ها و جا به جايي ها را از بانک ها بررسي کرديم، واقعاً‌ مردم به زيبايي مديريت کردند که اين نشان مي دهد روحيه ايراني، قوي، با بهره وري بالا، زنده شده و برکاتش مشخص مي شود. 

ايجاد بيش از يک ميليون و 600 هزار شغل در سال 89 

رئيس جمهورگفت: براي سال آينده برنامه هاي جديدي در پيش داريم که يکي از مهم‌ترين آنها اشتغال است.

آقاي احمدي نژاد نرخ هشت تا ده درصد بيکاري در کشور را نامطلوب دانست و افزود: البته درست است که ورود نيروي انساني به بازار کار در دو، سه سال اخير و سه تا چهار سال آينده بيشترين آمار جوينده کار در تاريخ ايران است اما معنايش اين نيست که نمي توانيم اشتغال را درست کنيم.

وي گفت: دولت همه توان خود را بسيج کرده است و از آغاز امسال تاکنون از مرز ايجاد يک ميليون و 600 هزار شغل عبور کرده ايم.

رئيس جمهور افزود: البته حدود دو ميليون و 400 هزار نفر در انتظار شغل داريم.

احمدي نژاد گفت: اين افراد کساني هستند که يا شغلشان مناسب نيست و مي خواهند آن را تغيير دهند يا کساني هستند که اصلاً شغلي ندارند.

وي افزود: برخي از اين افراد فارغ التحصيلان دانشگاه ها هستند يا درسشان را رها کرده اند و در پي شغل مي گردند.

رئيس جمهور گفت: تا سال 92 سالانه يک ميليون و 200 هزار جوينده کار اضافه مي شود و از اين سال به بعد اُفت مي کند.

آقاي احمدي نژاد افزود : اگر بخواهيم اين مشکل را رفع کنيم بايد سالانه دو ميليون و 400 هزار شغل ايجاد کنيم.

وي با پيش بيني اينکه دولت امسال از ايجاد يک ميليون و 800 هزار شغل عبور کند گفت: پيش بيني ما اين است که اول سال 92 نرخ بيکاري به سه، چهار درصد کاهش يابد يعني همان ميزاني که بايد باشد تا رقابت در بازار کار هم ايجاد شود.

مقدمات تغيير پول ملي فراهم شده است 

رئيس جمهور گفت: براي بخش هاي صنعت، کشاورزي و خدمات برنامه ريزي و منابعش را هم پيش بيني کرده ايم.

آقاي احمدي نژاد افزود: صندوق توسعه ملي نيز به زودي افتتاح مي شود و اعتبار آن تا پايان سال با 15 ميليارد دلار خواهد رسيد.

وي گفت: اين ميزان علاوه بر سرمايه گذاري خارجي است و سال آينده نيز 15 ميليارد دلار به آن افزوده خواهد شد يعني سال آينده 30 ميليارد دلار در اين صندوق خواهيم داشت بنابراين سال آينده ما به هدف يک ساله خواهيم رسيد.

رئيس جمهور افزود: يک گام ديگر بر مي داريم تا ظرف دو سال اين مشکل چندين ساله يا چند ده ساله کشور را حل کنيم و اين شدني است و من همين جا از همه کارآفرينان در اين زمينه دعوت مي کنم.

آقاي احمدي نژاد گفت: البته دو برنامه مهم ديگر مانند نظام بانکداري و نظام مالياتي را در دست اقدام داريم تا به آن سر و سامان دهيم.

وي افزود: برنامه هاي ديگر ازجمله تغيير پول ملي است که مقدمات آن فراهم شده و بحث گمرکات است که لايحه اش را داده ايم، ان شاء الله مي آيد در آنجا مشکلي نداريم.

رئيس جمهور گفت: موضوع ديگر بحث بهره وري است که روي آن کار مي کنيم.

احمدي نژاد افزود: اين محورهاي ذکر شده تا دو سال روي غلتک مي افتد تا دولت را تحويل نفر بعدي بدهيم.

چشم انداز خوب براي روابط ايران و تركيه

وي در پاسخ به سؤالي درباره آينده چشم انداز روابط ايران و ترکيه گفت: ترکيه و ايران دو ملت بزرگ، برادر و همسايه هستند.

رئيس جمهور اظهار داشت: ايران و ترکيه سابقه پرافتخار و ظرفيت پيشرفت و اثرگذاري در مناسبات جهاني دارند.

احمدي نژاد ادامه داد: امروز هم ديدگاه هاي دو ملت و دو دولت نزديک به هم و در بسياري از بخش ها مشترک است. وي افزود: پيش بيني مي کنيم همکاري همه جانبه و بسيار گسترده اي داشته باشيم.

رئيس جمهور با اشاره به روابط اقتصادي رو به رشد دو کشور تصريح کرد: حجم مناسبات کنوني اقتصادي ميان ايران و ترکيه هم اکنون يازده و نيم ميليون دلار است که تلاش مي کنيم آن را به سرعت به سي ميليون دلار برسانيم.

آقاي احمدي نژاد با بيان اينکه طرح هاي سرمايه گذاري مشترک در حوزه انرژي به ويژه برق و گاز و صنعت ميان ايران و ترکيه در دست اجراست، افزود: طرح هاي سياسي مشترکي نيز در سطح منطقه و بين الملل داريم.

وي گفت: چشم انداز روابط ايران و ترکيه چشم انداز خوبي است و سفر رئيس جمهور ترکيه به ايران، سفر خوبي بود و در کلان با هم توافق و راه را باز کرديم و اميدواريم بتوانيم با هم به جز برخي کالاهاي محدود، به توافق تجارت آزاد برسيم تا تبادلات گسترده ميان دو کشور انجام شود.

رئيس جمهور اضافه کرد: فکر مي کنيم در آينده منطقه و جهان جايگاه ترکيه و ايران، جايگاه بسيار بالايي باشد.

تلاش دولت براي كاهش مشكلات تهران به ويژه آلودگي هوا

احمدي نژاد در پاسخ به سؤالي درباره اينکه آيا دولت برنامه اي براي رفع مشکلات تهران به ويژه آلودگي و ترافيک دارد گفت: دولت برنامه دارد، آلودگي معمولاً در فصلي پيدا مي شود که هوا يک دفعه سرد مي شود؛ ما در دو ماه مشکل داريم.

وي افزود: امسال زمانش کمي طولاني تر شد براي اينکه تفاوت دما زياد بود.

رئيس جمهور با اشاره به انبوه خودروها و مصرف بخاري ها در تهران گفت: ميليون ها خودرو و حدود يازده ميليون ليتر بنزين در روز در تهران مصرف مي شود و چهار ميليون بخاري نيز وجود دارد که اگر تنظيم نباشد که نوعاً نيست و اگر سوختش کامل نباشد که نيست خود به خود به افزايش آلودگي کمک مي کند.

احمدي نژاد افزود: اينها را هم بايد ما کمک کنيم و هم مردم دستگاه هاي خودشان را تنظيم کنند يا دستگاه استاندارد بخرند و شوفاژها، بخاري ها و خودروهاي خود را تنظيم کنند و اين به کاهش آلودگي هوا کمک خواهد کرد.

وي گفت: سازمان محيط زيست نيز دنبال برنامه اي براي تغيير در آب و هواي تهران است.

رئيس جمهور در ادامه با اشاره به کمک هاي دولت به بخش حمل و نقل عمومي تهران افزود: دولت به دنبال توسعه حمل و نقل عمومي است و در اين زمينه کمک هاي بسياري هم انجام داده است و طرح هايي که در تهران اجرا مي شود عمدتاً با کمک دولت است.

آقاي احمدي نژاد گفت: دولت در طول چهار، پنج سال گذشته، چهار تا پنج برابر کل قبل از اين دولت به حمل و نقل عمومي کمک کرده است و الآن هم کمک مي کند.

وي اضافه کرد: هم اکنون نيز براي متروي تهران بيش از 3 ميليارد دارند فاينانس جديد مي کنند که همه اش با پشتيباني و تعهد دولت است .

رئيس جمهور افزود: 50 درصد را دولت پرداخت مي کند و اين در مقايسه با کل کشور رقم بالايي است . احمدي نژاد گفت: البته با اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها و کنترلي که مردم انجام مي دهند وضع بهتر خواهد شد .

وي در ادامه با اشاره به شرايط جغرافيايي تهران وتاثير آن بر افزايش آلودگي هوا اظهار داشت: تهران در جريانات آب و هوايي يک کاسه بسته است چرا که مسير باد غالب ما جنوب غرب به شمال شرق است که به سلسله کوه هاي البرز منتهي مي‌شود .

رئيس جمهور افزود : آلودگي هاي ناشي از سوخت فسيلي هم جرم مخصوصش به گونه اي است که در ارتفاع 800 متري از دريا مي ايستد، ارتفاع تهران 1200 متر است بنابراين هميشه روي زمين مي نشيند.

وي اضافه کرد: اگر تهران شهري ساحلي بود آلودگي نداشت چرا که اينها 800 متر بالاتر مي رفت و پايين هوا تميز مي ماند.

رئيس جمهور گفت : البته 8 ميليون نفر جمعيت و 3 تا 4 ميليون خودرو هر جوري کار کند کار سخت است و ما فکر مي کنيم بايد جمعيت تهران مقداري پايين بيايد .

وي افزود: گام اول پايين آمدن جمعيت تهران اين است که جمعيت افزايش پيدا نکند و فکر مي کنيم در اين زمينه موفق بوده ايم يعني منشأ مهاجرت تا حدودي کنترل شده است چرا که در همه کشور کار و تلاش و آباداني انجام مي شود اما بايد همه تشويق کنيم.

احمدي نژاد گفت : الان بيشتر مناطق کشور گاز ، فرودگاه، دانشگاه هاي خوب و مسکن مناسب دارد يا در حال ساخت است.

وي افزود: براي استان تهران با 14 و نيم ميليون نفر جمعيت اگر بخواهيم آب تامين کنيم بالاخره ديگر منابع آبي اطراف نيست پس بايد از نقاط دور صدها ميليارد تومان سرمايه گذاري کنيم تا آب برسانيم البته داريم انجام مي دهيم ولي با نگاه ملي، اين درست نيست .

آقاي احمدي نژاد اضافه کرد: مردم در ديگر شهرهاي کشور در حال زندگي هستند اما در تهران بيشتر مردم در آپارتمان زندگي مي کنند اين چه زندگي است؟ خب برود زندگي ويلايي داشته باشد.

رئيس جمهور گفت: يک طرح شهرسازي جديد طراحي کرده‌ايم فکر مي کنيم سال آينده در سراسر ايران اين کار را شروع کنيم تا نظام شهرسازي کشور عوض شود تا بتوانيم در ظرف 20 سال مردم را از آپارتمان ها به خانه هاي ويلايي منتقل کنيم .

احمدي نژاد افزود : اين را براي تهران طراحي کرده ايم و آن را دنبال خواهيم کرد.

ترميم كابينه

در ادامه گفتگوي زنده تلويزيوني رييس جمهور در شبکه يک سيما ، مجري پرسيد: با توجه به اينکه وزير راه و ترابري استيضاح و يک وزارتخانه جديد به مجموعه وزارتخانه هاي قبلي اضافه شده است و جنابعالي هم اشاره داشتيد که طبق قانون برنامه پنجم توسعه قرار است تعداد وزارتخانه ها کاهش يابد. براي ترميم کابينه چه برنامه اي داريد؟

آقاي احمدي نژاد در پاسخ گفت: همان طور که قبلا براي مردم توضيح دادم ، ما استيضاح وزير راه را نپسنديديم و آقاي بهبهاني وزير خيلي خوبي بود هم مردمي و هم پرکار و استاد اين رشته بود و زحمت مي کشيد که از دست دولت رفت .

وي گفت: تصميم گرفتيم براساس قانون برنامه پنجم وزارت مسکن و راه را به عنوان دو وزارتخانه زيربنايي ادغام کنيم و به احتمال زياد سال آينده اين کار انجام خواهد شد .

آقاي احمدي نژاد ادامه داد : بررسي ها در حال انجام اما نهايي نشده است و احتمال زياد وجود دارد که اين اتفاق بيفتد.

واكنش به حوادث 25 بهمن

در ادامه ، مجري پرسيد ديروز در تهران حوادث تلخي اتفاق افتاد البته مردم خودشان صحنه را مديريت کردند ارزيابي شما در اين مورد چيست ؟

رئيس جمهور در پاسخ گفت: اينکه ملت ايران که مي خواهد بدرخشد و قله ها را فتح و مناسبات را عوض کند ، دشمن دارد خيلي روشن است .

وي افزود : فکر مي کنم 22 بهمن امسال به مذاق بدخواهان خوش نيامد در آن هواي سرد ملت ايران چه عظمتي نشان داد بعضي خيال مي کردند22 بهمن زماني پر رونق مي شود که عنصر تحريک کننده اي باشد و امسال واقعا عنصر تحريک کننده اي نبود.

رييس جمهور تاکيد کرد : مردم انقلاب را مال خودشان و خود را صاحب کار ، کشور ، انقلاب و آرمان ها مي دانند که دشمنان مي خواستند اين را کمرنگ کنند و اشتباه کردند .

آقاي احمدي نژاد گفت: البته دشمني ها فراوان است چقدر عليه دولت دشمني وجود دارد اما آنها نتيجه نمي گيرند .

وي افزود: مخدوش کردن درخشش ملت ايران توسط برخي عناصر مانند ريختن خاک بر روي خورشيد و اين کاري خنده دار است.

رئيس جمهور گفت: طراحان اين حرکت هاي پوچ بايد بدانند که خاک ريختن بر روي خورشيد خود آنها را کور خواهد کرد .

آقاي احمدي نژاد افزود: ملت ايران ملتي بزرگ و بيدار شده و خود و قدرت و راه خود را شناخته است نه اينکه ضعف و اشکالي نيست بلکه زياد وجود دارد چه کسي گفته است ما اکنون در قله کمال و نقطه مطلوب هستيم ؟ نه ، اشکال زياد است و من بيشتر از همه ، مشکلات و اشکالات را مي دانم و آنها را مي گويم .

همکارانم را با شناخت و آگاهي انتخاب کرده ام

وي گفت: چقدر فشار به دولت زياد است نمي خواهند دولت کار کند ، مشکلات کشور حل شود و پيشرفت اتفاق بيافتد بنابراين هر روز فشار و تهمت وارد مي کنند و هر چه دلشان مي خواهد به دولت به همکاران و نزديکان و امناي من مي گويند .

رئيس جمهور افزود: دولت بار اداره کشور را روي دوش خود دارد و شبانه روز کار مي کند و اين چند نفر که بيشتر از همه کار مي کنند بيشتر تحت فشارند.

وي همچنين با اشاره به ايجاد جريان تبليغاتي مثلا به بهانه برگزار شدن يا نشدن يک مراسم توديع و معارفه گفت: بعضي ها نمي توانند اشکالي از دولت بگيرند و اين چيزها را براي خراب کردن وجهه دولت در بوق مي کنند .

آقاي احمدي نژاد افزود: اينقدر مسئله را تبليغات و بزرگ نمايي مي کنند که انگار بحران در کشور به وجود آمده است اصل جلسه توديع و معارفه موضوعي تشريفاتي است آقايي رفته و آقايي ديگر آمده است و اين مراسم نمي خواهد چيزي از دولت پيدا نمي کنند اين حرف ها را مي زنند.

وي ادامه داد: من همکارانم را با شناخت و آگاهي انتخاب کرده ام به همين علت قاطع از آنها حمايت مي کنم و هر جا خودم به اين نتيجه برسم که کسي نمي تواند همراهي کند نه اينکه آدم بدي است بلکه بالاخره بار عظيمي است و ما برنامه اي روشن داريم و عناصري که مي ايند بايد اين ماموريت را انجام دهند و اگر فردي انجام نداد ، من ماموريت و کشور را فداي افراد نمي کنم .

همه ما بايد فداي ساختن ايران شويم

رئيس جمهور تاکيد کرد : همه ما بايد فداي ساختن ايران شويم و برنامه بايد اجرا شود اما بعضي ها برخي جا به جايي ها را به ماجرايي عظيم تبديل مي کنند و عده اي مي خواهند با انبوه تهمت مخدوش کنند.

آقاي احمدي نژاد به تحرکات شديد دستگاه هاي رسانه اي خارجي عليه جمهوري اسلامي ايران نيز اشاره کرد و گفت: در ايران که زني شوهر خود را کشته و پرونده او در حال رسيدگي و هنوز حکمي صادر نشده و قوه قضاييه نيز در ايران مستقل است ، ببينيد چقدر جنجال عليه جمهوري اسلامي ايران در اين باره ايجاد مي کنند .

وي افزود: در يکي از پايگاه هاي خبري و اطلاعاتي تنها چند ميليون صفحه مطالب درمورد اين زن درج شده است .

رييس جمهور گفت : من در نيويورک به خبرنگار فهرستي دادم که 53 زن در امريکا قرار است اعدام شوند که اتهام همه آنها همين است که شوهرانشان را کشته اند .

آقاي احمدي نژاد افزود : در ايران زنان ما خيلي متعالي اند اصلا زن ايراني واقعا در دنيا از نظر ادب ، هنر ، معرفت و انسانيت ممتاز است .

وي ادامه داد: آنجا در امريکا 53 نفر را مي خواهند اعدام کنند حتي يک خبر توليد نشده است اما اينجا درباره يک نفر که هنوز حکمي درباره او صادر نشده است چه تبليغاتي مي کنند.

رسانه ملي در تبيين هدفمندسازي هوشمندانه عمل کرد

رئيس جمهور به جمله اي از شهيد مطهري اشاره کرد و گفت: ‌هر ملت و دولتي که حرکت کند سنگ ها به سمتش مي آيد.

آقاي احمدي نژاد با اشاره به اينکه اين دولت پاک ترين دولت تاريخ کشور است ، افزود: ‌منظور من دولت است و شايد مسائل و ضعفي در بدنه دولت باشد که به دنبال رفع اين نقايص هستيم.

وي گفت: ‌هيچ کس به اندازه من از دولت انتقاد نمي کند در حالي که روساي جمهور گذشته معمولا از دولت خود دفاع مي کردند.

رئيس جمهور افزود:‌ البته اشکالاتي در دولت وجود دارد اما در کشور حرکت صورت گرفته است و نشاط سياسي و انقلابي در کشور وجود دارد.

آقاي احمدي نژاد گفت: ‌بسياري از توطئه ها ، افتراها و توهين هاي وارد شده به دولت جرم و قابل تعقيب است که برخي همکارانم در اين باره شکايت کرده اند و من قصد ندارم آن را دنبال کنم .

وي افزود: همکاران من چه گناهي کرده اند؟ شبانه روز خدمت مي کنند و هيچ چيز اضافه جز حقوقشان نخواسته اند؛ اينهايي که افترا مي زنند چه سندهايي درباره ادعاهايشان دارند؟

آقاي احمدي نژاد در ادامه از ملت ايران تشکري صميمانه کرد وگفت: دست همه مردم را مي بوسم زيرا افتخار ايجاد کردند و باعث شدند در دنيا عزيز شويم.

وي براي نمونه به همراهي رانندگان در اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها اشاره کرد و افزود: آنها چنان رفتاري از خود نشان دادند که احساس غرور مي کنيم و هيچ باري روي زمين نماند و به حداقل ها قناعت کردند.

رئيس جمهور در ادامه از کشاورزان ، دامداران، صنعتگران، کارگران، کسبه ، بازاريان ، تجار، فرهنگيان، دانشگاهيان، رسانه‌ها و کارمندان براي همراهي‌ در اجراي اين قانون قدرداني کرد و گفت: البته برخي هم همراهي نکردند که ايرادي ندارد.

وي در همين زمينه اقدامات رسانه ملي را چه در بعد آموزش و چه اطلاع رساني هوشمندانه توصيف کرد و افزود: البته هنوز ماموريت ادامه دارد .

آقاي احمدي نژاد در ادامه از مقام معظم رهبري قدرداني کرد و گفت: ايشان بار اصلي اداره انقلاب را به دوش مي کشند که صميمانه از ايشان تشکر مي کنم .

وي افزود: تشکر ويژه هم از حضرت ولي عصر (عج) مي کنيم که همه ما تحت مديريت و هدايت ايشان هستيم.

رئيس جمهور سه علت را عامل موفقيت اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها خواند وگفت: علت نخست بررسي هاي طولاني مدت و برنامه ريزي دولت بود ، علت ديگر حضور و اعتماد مردم محسوب مي شود و علت سوم که اين دو علت را هم در بر مي گيرد توجه حضرت ولي عصر (عج) بود.

وي افزود: فردي از علت هاي توفيق دولت در اجراي اين قانون از من پرسيد که در استدلالي به او گفتم که اين طرح را امام زمان اجرا کرده است.

رئيس جمهور گفت: اگر قبول داشته باشيم که اين طرح در جهت عدالت است و مسئول عدالت و عدالت گستري را در جهان ، امام بدانيم، مگر مي شود قدمي در راه عدالت بدون مديريت ايشان برداشته شود ؟

وي افزود: هيچ کس نمي تواند عدالت را در جهان اجرا کند مگر اينکه عادل مطلق و نماينده او بخواهد.

آقاي احمدي نژاد اضافه کرد: اگر اين انديشه عمومي شود و همه حس کنيم که تحت مديريت انسان کامل هستيم اقتدار ما افزون تر خواهد شد.

رئيس جمهور با اشاره به اينکه دست لطف امام زمان (عج) را بر اين مردم مي بينم گفت: دشمنان در بهت فرو رفته اند که چطور ايران توانست اين قانون را اين گونه اجرا کند.

احمدي نژاد افزود: البته اگر نقصي وجود دارد از ماست و هر جا زيبايي هست از ناحيه خدا و واسطه اوست.

وي در پايان گفت: براي مردم عزيزمان که اين قدر خوبند دعا مي کنم.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: