کد خبر:۴۷۶۴
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۹:۱۴
تعداد بازدید: 3281
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
هر طلاق حدود 70 ميليون تومان هزينه براي جامعه دارد
مديركل امور جوانان استان تهران با بيان اينكه طلاق، عامل اصلي بروز آسيب‌هاي جدي در جامعه است، گفت: هر طلاق حدود 70 ميليون تومان هزينه براي جامعه و خانواده به همراه دارد.
مديركل امور جوانان استان تهران با بيان اينكه طلاق، عامل اصلي بروز آسيب‌هاي جدي در جامعه است، گفت: هر طلاق حدود 70 ميليون تومان هزينه براي جامعه و خانواده به همراه دارد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي اداره كل امور جوانان استان تهران، سيدعباس جوهري در مراسم افتتاحيه برنامه‌هاي ايام‌الله دهه فجر و دومين دوره از دوره‌هاي آموزشي موفقيت (ازدواج موفق ـ خانواده موفق) در شهرستان پاكدشت گفت: قطعاً دشمن در عصر حاضر، براي تزلزل بنيان خانواده برنامه‌ريزي كرده و از ابزارهاي جديد استفاده مي‌كند و متأسفانه ما در خانواده‌ها، سپر مناسب و موانع دفاعي را براي مقابله با اين حملات در نظر نگرفته‌ايم؛ بدون شك آموزش‌هاي قبل از ازدواج و تشكيل خانواده يكي از راه‌هاي مقابله با اين خطر خواهد بود.

وي با بيان اينكه متأسفانه بيش از نيمي از طلاق‌ها در اوايل زندگي و حدود 10 درصد طلاق‌ها در نقطه صفر و قبل از آغاز زندگي مشترك اتفاق مي‌افتد، افزود: اين آمار و ارقام، حاكي از اين است كه متأسفانه زوجين و خانواده‌هاي آنها، بدون شناخت كافي و آموزش‌هاي مناسب، اقدام به تشكيل خانواده و ازدواج كرده‌اند و بدون شك اگر آموزش در خانواده‌ها جدي گرفته شود، طلاق‌هايي به اين صورت، روندي رو به كاهش خواهد داشت.

جوهري، منشأ نا‌آگاهي‌ها و ناتواني‌ها در كنترل بحران‌ ازدواج جوانان را ناآگاهي خانواده‌ها دانست و تصريح كرد: اكنون زمان اين نيست كه بدون آموزش و آگاهي و با دانسته‌هاي گذشته در امر ازدواج، با جوانان ارتباط برقرار كنيم بلكه خانواده‌ها بايد با كسب آموزش‌هاي مرتبط و به‌روز، از بروز مشكلات ازدواج جوانان كه به طلاق منتهي مي‌شود، جلوگيري كنند.

وي ادامه داد: طلاق، ام‌الفساد و عامل اصلي آسيب‌هاي جدي در جامعه است؛ هر طلاق، تبعات و آسيب‌هاي اجتماعي جبران‌ناپذيري را به پيكره جامعه وارد مي‌كند و آسيب‌هاي مادي و معنوي بسياري را براي جامعه و خانواده به همراه دارد؛ به طوري ‌كه هر طلاق حدود 70 ميليون تومان هزينه براي جامعه و خانواده دارد.

مديركل امور جوانان استان تهران با اشاره به ايام‌الله دهه فجر و پيروزي غرورآفرين انقلاب اسلامي بيان داشت: مردم ايران در 32 سال گذشته، حركتي را آغاز كردند كه ريشه‌هاي فساد را خشكاند و در حال حاضر ما نياز به انقلاب جديدي در حوزه ازدواج جوانان داريم تا ريشه طلاق را از خانواده‌ها بخشكانيم و با همت مسئولان، شاهد بهبود در وضع فرهنگي خانواده‌ها باشيم.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: