کد خبر:۴۷۱۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۳
تعداد بازدید: 2425
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
حذف خونين هووي اول يك خانه
مرد جوانی که با 2 همسر خود در یک خانه زندگی‌ می‌کرد، بعد از درگیری با همسر اصلی‌اش وی را به قتل رساند.
مرد جوانی که با 2 همسر خود در یک خانه زندگی‌ می‌کرد، بعد از درگیری با همسر اصلی‌اش وی را به قتل رساند.
صبح روز 30 مهر سال 87، ماموران کلانتری 142 کن، از کشف جسد زن جوانی به نام «شهناز» در خانه وی باخبر شدند.
این زن به خاطر خفگی از پای درآمده بود و تحقیقات پلیس نشان داد که شوهر این زن به نام «امید»، در این خانه به همراه همسر دائمي و موقت خود زندگی می‌کرده و شب گذشته بعد از درگیری با همسر دائمی‌اش، او را به قتل رسانده است.
امید دستگیر شد و بعد از اعتراف وی به جنایت، قرار مجرمیت وی از سوی دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد.
صبح دیروز عامل این جنایت در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران از سوی قاضی عزیزمحمدی و 4 قاضی مستشار محاکمه شد و در دفاع از خود گفت: مدتی پیش از قتل، با «اکرم» آشنا شدم و او را به عقد موقت خود در آوردم؛ بعد از اینکه اکرم فهمید من زن و بچه‌دار هستم، از من شکایت کرد اما من او را متقاعد کردم که به همراه شهناز در یک خانه زندگی کند.
وی ادامه داد: بعد از آن هر روز با شهناز اختلاف داشتم و بعضی اوقات کارمان به درگیری فیزیکی مي‌كشيد تا اینکه شب حادثه بعد از درگیری او را به قتل رساندم.
متهم گفت: شب حادثه مانند شب‌های دیگر با شهناز درگیر شدم که کار به شکستن بسیاری از وسایل خانه کشید؛ در یک لحظه عصبانی شدم و در اتاق خواب، یک بالش را روی دهان او قرار داده و خفه‌اش کردم
 
---------------------------------------
 
 
 قرار خونین با مزاحم تلفنی یک زن

عاملان قتل جوان 20 ساله‌ای که در یکی از محلات یزد از پای درآمده است به جرم خود اعتراف کردند. محمود زینلی، رئیس پلیس آگاهی استان یزد اظهار داشت: به دنبال قتل مردی به نام «محمد» 20 ساله در یکی از محله‌های شهر و با توجه به انجام قتل در برابر دیدگان همسایه‌ها، ماموران با تلاش شبانه‌روزی موفق به دستگیری قاتلان شدند و 2 تن به نام‌های داوود و نازیلا که زن و شوهر بودند را دستگیر کردند. وی افزود: داوود در بازجویی‌های پلیس، ادعای بی‌گناهی کرد تا اینکه گفت: مدتی بود که همسرم مزاحم تلفنی داشت و هرچه تلفن وی را تغییر می‌دادم باز هم پس از مدتی مزاحم پیدا می‌کرد تا اینکه پس از مدتی به همسرم گفتم با مرد مزاحم قرار ملاقات بگذارد تا یکدیگر را ببینند و از طرف دیگر برادر ناتنی‌ام به نام محمد را از موضوع آگاه کردم و برادرم نیز با چند تن از دوستانش به محل آمدند و در پشت درختان مخفی شدند. زینلی خاطرنشان کرد: بنابر اظهارات متهم، از آنجا که مقتول متوجه تعقیب آنها شده بود، وی را در کوچه‌های اطراف پس از تعقیب گرفتند. برادر ناتنی داوود با مقتول درگیر شده که در این زمان زنی پنجره را باز کرده که همه فرار کرده‌اند، بعد شنیده که با قیچی آرایشگری آن پسر را زده است. رئیس پلیس آگاهی یزد خاطرنشان کرد: با اطلاعات به دست آمده، محل کار برادر ناتنی داوود شناسایی شد و در عملیاتی وی به همراه 3 تن از دوستانش که در زمان قتل حضور داشتند، دستگیر شدند و محمد نیز در تحقیقات به زدن پسر جوان با قیچی آرایشگری اعتراف کرد.
 
 

-------------------------------------
 
 
با تحت‌نظر قرار دادن محل تردد متهم، پليس پی برده مجرم قدیمی مخفیگاهش را تغییر داده و در حال تجسس‌های اطلاعاتی برای ردیابی این شیطان است.
 
کمین شیطان در مسیر مدارس دخترانه
 
یک شیطان که در برابر مدارس دخترانه به ترساندن طعمه‌های نوجوان پرداخته و آنان را تسلیم نیت سیاه خود می‌کرد، تحت تعقیب ویژه پلیس پایتخت قرار گرفت. دختر 14 ساله که خیلی وحشت‌زده بود این راز را تنها توانست نزد خاله‌اش فاش کند. روز 29 اردیبهشت‌ماه سال جاری پدری که از خواهرزن خود شنیده بود دختر 14 ساله‌اش طعمه یک مرد هوسران در مسیر مدرسه شده است، به کلانتری جامی رفت و خواستار ردیابی این شیطان شد.
 

این مرد که صدایش از ناراحتی می‌لرزید، گفت: «من و همسرم 2 روزی می‌شد می‌دیدیم دخترمان از رفتن به مدرسه می‌ترسد و رفتاری غیرعادی دارد، گریه‌هایش را دیده بودیم و تصور داشتیم در مدرسه بین او با معلمان یا همکلاسی‌هایش ناراحتی‌ای به وجود ‌آمده است تا اینکه خاله‌اش که رابطه صمیمی با «پرستو» دارد نزد ما آمد و ادعای وحشتناکی کرد. باور نمی‌کردم، پرستو با خاله‌اش تماس گرفته و ادعا کرده بود در راه مدرسه مردی که خود را پلیس معرفی کرده وی را به خانه در حال ساخت و خلوتی برده و دخترم را تسلیم هوسرانی‌های خود کرده است». وی افزود: «نمی‌خواستم باور کنم. همسرم با گریه این ماجرا را به من گفت. دخترم حاضر نشد روبه‌رویم بایستد و بگوید چه سرنوشتی داشته است. تصمیم گرفتم شکایت کنم شاید پرستو نزد ماموران بگوید چه کسی چنین سرنوشتی برای وی رقم زده است». وقتی بازپرس مکرمی از شعبه دادسرای منیریه تهران در جریان این تراژدی تلخ قرار گرفت، به تیمی از اداره 16 پلیس آگاهی ماموریت داد تا به ردیابی شیطان سنگدل دست بزند. بدین ترتیب کارآگاهان ابتدا به تحقیق از دختر 14 ساله دست زدند، وی گفت: «وقتی مدرسه تعطیل شد مثل همیشه به تنهایی به سمت خانه حرکت کردم، ناگهان مردی که بارها در اطراف مدرسه وی را دیده بودم جلویم ایستاد و با لحن قاطعانه‌ای ادعا کرد پلیس است و گفت من را با پسری دیده است. وی تندی کرد و پرسید چرا با پسر نامحرم صحبت کرده‌ای؟! خیلی ترسیده بودم و با قسم خوردن و التماس گفتم که اشتباه شده و من اهل اینجور چیزها نیستم. خیلی عصبانی بود و گفت شنیده است من در مدرسه مواد مخدر می‌فروشم، باز با گریه گفتم اشتباه می‌کند. آن مرد گفت باید کیف و جیب‌هایم را بازرسی کند، بعد برای اینکه نزد دیگران آبرویم نرود خواست داخل کوچه‌ای شویم. من که فکر می‌کردم واقعا یک پلیس پیش رویم است با وی داخل کوچه رفتم که ساختمان نیمه‌کاره‌ای در آنجا بود. وقتی مرا به آنجا برد رفتارش تغییر کرد. دیدم چه نیت شومی دارد، التماس کردم اما اعتنایی نکرد، بعد گفت اگر به کسی چیزی بگویم نزد مدیر مدرسه آبرویم را می‌برد تا اخراجم کنند. خیلی ترسیده بودم، وقتی به خانه بازگشتم جرات نداشتم به پدر و مادرم بگویم چه اتفاقی افتاده است اما آن مرد باز در اطراف مدرسه‌مان بود و هر 2 روز مسیر خانه‌مان را تغییر داده بعد با خاله‌ام تماس گرفتم و وی را در جریان قرار دادم». با ادعای پرستو، کارآگاهان با این تصور که مرد شیطان‌صفت اقدامات دیگری نیز داشته و احتمالا دختران از ترس آبروریزی این رازهای سیاه را فاش نکرده‌اند وی را یک مجرم حرفه‌ای دیدند و دختر 14 ساله را پیش روی آلبوم مجرمان قرار دادند. پرستو در بانک اطلاعاتی پسر جوانی را شناسایی کرد که وی پیش از آن به خاطر قاچاق کالا دستگیر شده و پشت میله‌های زندان افتاده بود. بنا به گزارش خبرنگار «وطن امروز»، همزمان با تحت‌نظر قرار دادن حوالی مدرسه پرستو، پلیس که پی برده مجرم قدیمی مخفیگاهش را تغییر داده در حال تجسس‌های اطلاعاتی برای ردیابی این شیطان است.

 
-------------------------------------
 
مسائل مالي انگيزه 81 درصد جرايم اينترنتي

سردار سيد كمال هاديانفر رئيس پليس «فتا» نيز با بيان اين‌كه 81 درصد از جرايم اينترنتي در كشور مربوط به مسائل مالي است، گفت: استان‌هاي تهران، خراسان رضوي، كرمان، گيلان و مازندران بيشترين جرايم اينترنتي را به خود اختصاص داده‌اند. وي با بيان اين‌كه تجارت الكترونيكي در سال 2006 تا 2010 سه هزار و 750 ميليارد دلار در دنيا بوده است، افزود: درآمد حاصل از جرايم اينترنتي در دنيا در اين سال‌ها 105 ميليارد دلار بوده كه اين ميزان 5 برابر درآمد حاصل از فروش موادمخدر است.
به گفته وي 81 درصد از جرايم اينترنتي در كشور مربوط به موضوعات مالي، 13 درصد مربوط به موضوعات ضد اخلاقي،
3 درصد انتقام‌جويي،
2 درصد مربوط به سرگرمي‌ و كنجكاوي و يك درصد نيز به ساير موارد اختصاص داشته است.

 
-----------------------------------------
 
نقشه‌اي براي تصاحب ارثيه

مرد جوان كه براي تصاحب ارثيه پدري براي برادرش گواهي فوت گرفته بود، نمي‌دانست سناريوي تبهكارانه‌اش پايان شومي دارد.به گزارش خبرنگار ما، چندي قبل مردي 34 ساله‌اي به نام «امير» با مراجعه به شعبه 11 دادسراي شهرستان ري ضمن تسليم شكايت به بازپرس «نوفرستي» گفت: «اسفند 85 پدرم بر‌اثر عارضه قلبي جان سپرد، تا اينكه چند روز قبل در كمال ناباوري از ماجراي عجيبي باخبر شدم.برادرم احسان، 25 روز بعد از مرگ پدرم با تهيه استشهاديه دروغين مردمي مبني بر اين‌كه من در كودكي فوت كرده‌ام، گواهي حصر وراثت گرفته و به‌راحتي تمام حق و حقوقم از ارثيه پدري را پايمال كرده است!» متهم وقتي در برابر بازپرس پرونده ايستاد، ضمن اعتراف گفت: «بعد از مرگ پدرم وسوسه شدم تا خانه 300 ميليون توماني پدرم را تصاحب كنم. از آنجا كه برادرم را مانع رسيدن به هدفم مي‌ديدم، به‌ناچار با جعل امضا به هدفم رسيدم، البته نام مادر و خواهران و برادر ديگرم در گواهي حصر وراثت ثبت شده است. مدتي بعد هم سند خانه را به نام مادرم منتقل كردم تا در فرصت مناسب آن را تصاحب كنم كه نقشه‌ام لو رفت.»بازپرس پس از شنيدن اعتراف‌هاي متهم، وي را با قرار قانوني بازداشت كرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: