کد خبر:۴۷۰۲
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۸:۳۲
تعداد بازدید: 2476
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
برخی ازداروهای ترک، اعتیاد آور هستند
برخی از این داروها اثر خاصی نداشته و تنها با افزایش توان و انرژی و تقویب معتاد احساس بهتری را در او ایجاد می کنند.
عضو انستیتو روانپزشکی تهران در گفت‌وگو با برنا اظهار داشت: بسیاری از معتادان و خانواده های آنها تمایل به ترک اعتیاد دائم دارند. این درحالی است که از برخی داروهایی استفاده می کنند که تبلیغ شده و به وفور در دسترس است، اما این داروها عواقب بسیار بدی برای معتادان به همراه دارد.
 
مهراب مهرستی خاطر نشان کرد: برای ترک اعتیاد دائم نیاز به زمان ، صرف وقت و صبر است و این امر با استفاده از دارو محقق نمی شود.
 
وی با اشاره به اینکه ترک اعتیاد دائم با تغییر شیوه و سبک زندگی محقق می شود، افزود: استفاده نکردن از مواد مخدر به معنای روی نیاوردن معتاد به استفاده مجدد از مواد مخدر نیست، معتادها نیاز دارند از نظرذهنی و روانی آمادگی ترک را داشته باشد، در غیر این صورت معتاد دوباره مصرف کننده مواد می شود.
 
این روانشناس تصریح کرد: اطلاعات کم درباره اعتیاد باعث شده است تا ترک آن بازار خوبی برای بسیاری از سودجویان داشته و داروهای مختلفی را با اسامی متفاوت وارد بازار کنند.
 
وی به داروهای شرکت های بزرگ و داروهای دست‌ساز اشاره کرد و گفت: تمام این داروها دروغ بوده و نه تنها موجب ترک اعتیاد نمی شود، بلکه در مواردی خود اعتیاد آور هستند.
 
عضو انستیتو روانپزشکی تهران  با بیان اینکه بسیاری از این داروها رقیق شده یا نوع ناشناخته مواد مخدر هستند، خاطر نشان کرد: برخی از این داروها اثر خاصی نداشته و تنها با افزایش توان و انرژی و تقویب معتاد احساس بهتری را در او ایجاد می کنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: