کد خبر:۴۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۳
تعداد بازدید: 1696
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
80 درصد از فسيل‌هاي موزه‌هاي چين، تقلبي‌ است
درک اين واقعيت که کودکان مشتاق به يادگيري اين علوم، در بازديدهاي خود از فسيل‌هاي دست خورده و تقلبي عکس برداري مي‌کنند بسيار ناراحت کننده بوده
در حدود 80 درصد از فسيل گونه‌هاي مختلف خزندگان دريايي به نمايش در آمده در موزه‌هاي چين، آثاري تعويضي يا تغيير شکل داده شده اند.

به گزارش ميراث آريا،‌ لي چون، پژوهشگر موسسه زيست شناسي مهره‌ داران نخستين آکادمي علوم چين با اعلام اين خبر آنرا عاملي تخريب کننده براي آموزش کودکان و محصلان اين کشور عنوان کرد.

وي با بيان اينکه فسيل‌هاي تقلبي همچون شير مسموم به تفکر و دانش بازديد کنندگان لطمه وارد مي‌کنند افزود، درک اين واقعيت که کودکان مشتاق به يادگيري اين علوم، در بازديدهاي خود از فسيل‌هاي دست خورده و تقلبي عکس برداري مي‌کنند بسيار ناراحت کننده بوده و متاسفانه در حال افزايش است.

وي فسيل‌ها را پايه‌هاي مهم و اصلي پژوهش‌هاي علمي دانسته و خاطر نشان کرد، در حال حاضر بسياري از فسيل‌هاي موجود در موزه‌هاي چين به خاطر تغييرات گوناگون يا تلاش فراوان جهت تثبيت آنها،‌ از حالت اصلي خارج شده و شکل ديگري پيدا کرده اند.

وي اظهار اميدواري کرد، با به اجرا درآمدن قانون حمايت از فسيل‌ها که در نخستين روز سال جديد به تصويب رسيد، موزه‌هاي اين کشور ديگر نمايش دهنده فسيل‌هاي تقلبي و تغيير شکل يافته نباشند.

برچسب ها: فسيل ، موزه ، چين ، تقلبي
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: