کد خبر:۴۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۷
تعداد بازدید: 2619
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مصدومان حوادث رانندگي رايگان درمان مي‌شوند!
مصدومان حوادث رانندگي نبايد هيچگونه هزينه‌اي را براي درمان به بيمارستان‌هاي دولتي و خصوصي پرداخت كنند
مدير نظارت مالي بيمه مركزي با اشاره به اينكه از آغاز برنامه چهارم مبلغ 800 ميليارد تومان بابت تامين منابع لازم براي ارائه خدمات درماني به وزارت بهداشت پرداخت شده است، گفت: مصدومان حوادث رانندگي نبايد هيچگونه هزينه‌اي را براي درمان به بيمارستان‌هاي دولتي و خصوصي پرداخت كنند.
 
براساس ماده 90 برنامه چهارم توسعه كه به علت آماده نبودن برنامه پنجم براي سال 89 تمديد و 6 ساله شد، شركت‌هاي بيمه تجاري موظفند 10درصد مبالغ فروش بيمه‌نامه‌هاي شخص ثالث، سرنشين و مازاد را به حساب درآمدهاي اختصاصي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نزد خزانه‌داري كل واريز كنند.
 
 البته در اين مسير وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي نيز طبق ماده 92 مكلف است نسبت به درمان فوري و بدون قيد و شرط مصدومان حوادث و سوانح رانندگي، در مراكز خدمات بهداشتي و درماني اقدامات لازم را انجام دهد. در اين راستا شركت‌هاي بيمه از آغاز برنامه چهارم توسعه به مدت 5 سال و 8 ماه مبلغ 800 ميليارد تومان را بابت تامين منابع لازم براي ارائه خدمات درمان فوري و بدون قيد و شرط به مصدومان حوادث و سوانح رانندگي به وزارت بهداشت و درمان پرداخت كرده‌اند.
 
مهدي نمن‌الحسيني، مدير نظارت مالي بيمه مركزي در اين رابطه، ضمن بيان اين مطلب كه وزارت بهداشت در هر دوره زماني پيگيري‌هاي زيادي را براي اخذ اين مبالغ از شركت‌هاي بيمه داشته است، اظهار داشت: بيمه مركزي با هدف اطلاع‌رساني از ميزان مبالغ ارسال شده شركت‌هاي بيمه به وزارت بهداشت و آگاهي مردم از عدم پرداخت هزينه درمان تصادفات رانندگي به بيمارستان‌ها اين آمار را اعلام كرده است.
 
نمن‌الحسيني در رابطه با وظايف وزارت بهداشت به فارس گفت: اين وزارتخانه بايد در همه بيمارستان‌هاي سراسر كشور اطلاع‌رساني قوي براي افزايش آگاهي مردم از اين قوانين انجام دهد به صورتي كه مردم بدانند هيچگونه هزينه‌اي را براي درمان مصدومان حوادث رانندگي نبايد به بيمارستان‌هاي دولتي و خصوصي پرداخت كنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: