کد خبر:۴۶۵۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۹
تعداد بازدید: 1877
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
فرمانده ناجا
پلیس‌ خلافکار بدون ملاحظه اخراج می‌شود
فرمانده نيروي انتظامی کشور گفت: پلیس‌های خلافکار در 3موضوع رشوه، نظر سوء ناموسی در محل کار و همکاری با مجرمان، بدون ملاحظه اخراج می‌شوند.
فرمانده نيروي انتظامی کشور گفت: پلیس‌های خلافکار در 3موضوع رشوه، نظر سوء ناموسی در محل کار و همکاری با مجرمان، بدون ملاحظه اخراج می‌شوند. سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در دیدار با آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی با اشاره به مطالبات مقام معظم رهبری از نیروی انتظامی درباره توجه به ترویج فضایل اخلاقی و اسلامی اظهار داشت: برای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری، ویژگی رسیدن به پلیس شایسته و بایسته جامعه اسلامی را در چشم‌انداز 20 ساله نیروی انتظامی مورد توجه قرار دادیم. وی نخستین گام در راستای توجه به تدین پرسنل انتظامی را جذب نیروهای متدین عنوان کرد و یادآور شد: حدود 95 درصد از ورودی‌های پلیس را بسیجیان و خانواده‌های شهیدان و جانبازان تشکیل می‌دهند که 75 درصد از این افراد جزو بسیجیان فعال هستند و 5 درصد بقیه از طریق کنکور جذب می‌شوند.
 
فرمانده ناجا با اشاره به برخوردهای انضباطی با پلیس‌های خطاکار افزود: رشوه‌گیری ولو 5 هزار تومان برای یک بار، نظر سوء ناموسی در محیط کاری و همکاری با مجرمان 3 موضوعی است که اگر نیروهای پلیس در این موارد مرتکب خلافی شوند بدون ملاحظه از نیروی انتظامی اخراج می‌شوند. فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم تدوین الگوهای اسلامی ایرانی در فعالیت‌ها اظهار کرد: بیش از 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد اما مسائل اسلامی آنگونه که باید در نظام حکومتی ما تعمیق پیدا نکرده، به گونه‌ای که هنوز باید از الگوهای غربی برای پیشبرد امور استفاده کنیم. وی ادامه داد: من حدود یک ماه پیش در اجلاس اینترپل شرکت کرده بودم و در بیانیه رسمی این اجلاس، مواردی از قبیل جهانی‌سازی، توسعه، مواد مخدر، فضای سایبری و مهاجرت به عنوان مهم‌ترین دلایل ناامنی در کشورها اشاره شده است. احمدی‌مقدم افزود: اگر ما نتوانیم الگوی اسلامی را تدوین کنیم، مجبوریم در ریل الگوهای غربی حرکت کنیم. وی در بخش پایانی از سخنان خود ارائه آموزش‌های لازم به پرسنل نیروی انتظامی اعم از فرماندهان و پرسنل رده پایین را از برنامه‌های معرفتی نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت: طبق دوره‌های آموزشی پیش‌بینی شده، هر سال برای فرماندهان عالیرتبه تا رده‌های پایین دوره‌هایی برگزار می‌کنیم، علاوه بر آن در طول سال نیز برنامه‌هایی در استان‌ها به اجرا درمی‌آید. احمدی‌مقدم استقبال شرکت‌کنندگان در این دوره‌های آموزشی را گسترده خواند و یادآور شد: به واسطه برگزاری همین دوره‌های آموزشی است که سالانه شاهد افت و کاهش جرائم در نیروی انتظامی هستیم. وی موضوع دوره آموزشی امسال نیروی انتظامی را جریان‌شناسی و بصیرت‌افزایی اعلام کرد و یادآور شد: البته مباحث اخلاقی هم برای فرماندهان و دانشجویان در نظر گرفته شد که با استقبال آنها مواجه شده است. فرمانده ناجا تصریح کرد: سالانه 9 تا 10 هزار نفر از دانشجویان، افسران و فرماندهان ناجا در رده‌های مختلف برای شرکت در این دوره‌های آموزشی به شهر مقدس قم اعزام می‌شوند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: