کد خبر:۴۶۴۹
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۰
تعداد بازدید: 2421
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
قطر براي تدارک جام جهاني فوتبال از تخصص آلمان استفاده خواهد کرد
مقامات قطر در نظر دارند برای تدارک هرچه بهتر برگزاری جام جهانی فوتبال در سال دو هزار و بیست و دو و فراهم کردن زیرساختهای لازم برای این رویداد بزرگ ورزشی از دانش ، مهندسی و تخصص آلمان استفاده کنند.

مقامات قطر در نظر دارند برای تدارک هرچه بهتر برگزاری جام جهانی فوتبال در سال دو هزار و بیست و دو و فراهم کردن زیرساختهای لازم برای این رویداد بزرگ ورزشی از دانش ، مهندسی و تخصص آلمان استفاده کنند. به گزارش شبکه فرانس 24، مهندسان و معماران quotation mark کابینه آلبرت اشبرگ quotation mark که مقر آن در فرانکفورت آلمان است از جمله شرکای قطر در تحقق طرح های زیرساختی ورزشی و شهری این کشور است.

این کابینه تاکنون چندین طرح برای ساخت ورزشگاه و چند طرح برای توسعه شهری قطر ارائه کرده است. قطری ها برای به دست آوردن میزبانی جام جهانی فوتبال سال دو هزار و بیست و دو، تلاش های زیادی انجام دادند.

پرونده ای که آنها برای این کار ارائه کرده بودند بیش از چهار کیلوگرم وزن داشت.

آلمان در تدارک رویدادهای بزرگ ورزشی در جهان معروفیت زیادی دارند.

آفریقای جنوبی که در سال دو هزار و ده میزان برگزاری جام جهانی فوتبال بود ، چند سال قبل تر از آن ، از آلمان خواسته بود اقدامات لازم برای نامزدی این رویداد ورزشی را برایش فراهم کند.

quotation mark یواخیم شارس quotation mark عضو هیئت مدیره گروه مهندسی quotation mark ای اس اند پی quotation mark در این باره می گوید:«تخصص آلمان در زمینه طراحی و برنامه ریزی در سراسر جهان شناخته شده است و تقاضا برای منهدسی آلمان نیز در جهان بسیار زیاد است».

وی می افزود برگزاری جام جهانی فوتبال در سال دو هزار و شش در آلمان به جهان ثابت کرد که کشور ما در این زمینه دست برتر را در جهان دارد.

ساخت ورزشگاهی مجهز به شبکه تهویه هوا که با انرژی خورشیدی کار می کند و دمای هوای را در داخل ورزشگاه در حدود بیست درصد نگه می دارد و همچنین ساخت ورزشگاههای جدا شدنی و قابل نصب مجدد ، از جمله طرح هایی است که قطر در نظر دارد برای برگزاری هر چه بهتر جام جهانی فوتبال سال دو هزار و بیست و دو به اجرا گذارد.

خلاصه آنکه قطر در نظر دارد برای این رویداد بزرگ ، برگ نوآوری را به رخ جهانیان بکشاند.

در همین راستا و به همین منظور قرار است نخستین قرارداد کاری بین قطر و quotation mark کابینه آلبرت اشبرگ quotation mark از هفته آینده به امضا برسد.

قرار دادهایی که تحقق آنها حدود ده سال طول خواهد کشید.

قطر از شرکت راه آهن آلمان (دویچه بان) خواسته است نخستین خط مترو را برایش بسازد.

شرکت ساختمانی quotation mark هورتیف quotation mark آلمان قرار است چندین قرارداد برای ساخت وزرشگاه و زیرساختهای اسکان و پذیرش با قطر امضا کند.

در این رهگذر شمار زیادی از شرکتهای کوچک و بزرگ آلمان قرار است از این فرصت استثنایی استفاده کنند.

اما قطری ها صرفا نمی خواهند که دانش و تخصص آلمان را بخرند، بلکه می خواهند در این دانش ها و تخصص ها سرمایه گذاری نیز بکنند.

همچنان که تاکنون در شرکت های خودروسازی فولکس واگن و پورشه سرمایه گذاری کرده اند و اکنون در نظر دارند در شرکت بزرگ ساختمانی هورتیف نیز سرمایه گذاری کنند. قطری ها در سال دو هزار و نه ، حدود چهار و نیم میلیارد یورو در سهام کارخانه های آلمانی سرمایه گذاری کردند.

کارشناسان مسائل خاورمیانه بر این باورند این آغاز راه است و قطر از این به بعد سرمایه گذاری های خود در سهام شرکت های مهم و مطرح آلمان افزایش خواهد داد.

quotation mark کریستوف سیدوا quotation mark کارشناس قطر از مجله quotation mark زینت quotation mark گفت: شرکتهای آلمانی که مورد توجه قرار می گیرند در دراز مدت سود آور خواهند بود.

اگر پولهای قطر در این شرکتها سرمایه گذاری می شود بدان علت است که مقامات این کشور می دانند ارزش سرمایه گذاری های آنها حداقل در پنج تا ده سال آِینده از بین نمی رود. این سرمایه گذاریها برای آلمان و قطر سودآور است.

قطر در شرکتهای آلمانی سرمایه گذاری می کند چون به فکر زمانی است که نفتش تمام می شود و آلمان از این سرمایه ها برای بعد از برگزاری جام جهانی فوتبال سال دو هزار و بیست و دو در قطر استفاده می کند.

چون بعد از این رویداد بزرگ دیگر امکان زیادی برای ادامه فعالیتهای اقتصادی آلمان در این کشور کوچک حوزه خلیج فارس وجود ندارد.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: