کد خبر:۴۶۳۲
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۶
تعداد بازدید: 1433
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
محمد تقي رهبر : مسئولان وارد بحث‌هايي نشوند که علما را به پاسخگويي وادارد
محمد تقي رهبر : گرچه عده اي نصيحت پذير نيستند اما بارها و بارها گفته شده است که مسئولان پا را از مرز خود فراتر نگذارند و در حيطه کارشناسي خود اظهار نظر کنند.
رئيس مجمع نمايندگان روحاني مجلس شوراي اسلامي از مسئولان خواست درگير وظايف خودشان و رفع مشکلات مردم شوند و وارد بحث هايي نشوند که علما را به پاسخگويي و واکنش وادارد.

به گزارش آريا به نقل از خانه ملت ، "محمد تقي رهبر"درباره اظهارات اخير يکي از مسئولان درباره موسيقي و واکنش آيت الله العظمي ناصر مکارم شيرازي و آيت الله محمد يزدي رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم به اين اظهارات گفت: گرچه عده اي نصيحت پذير نيستند اما بارها و بارها گفته شده است که مسئولان پا را از مرز خود فراتر نگذارند و در حيطه کارشناسي خود اظهار نظر کنند.

وي با اشاره به اين بيت حافظ که اي مگس عرصه سيمرغ نه جولانگه توست، عرض خود مي بري و زحمت ما مي داري يادآور شد: دين مبناي فقهي براي هر کاري دارد و عرصه دين نيز کارشناسان خود را دارد، بنده به عنوان يک روحاني در کار پزشک دخالت نمي کنم و يک پزشک يا مهندس هم نمي‌تواند در امور ديني دخالت کند؛ لذا همه بايد حد و مرز خود را بدانند.

وي افزود: فقهاي ما درباره موسيقي بحث هاي خود را پيش از اين مطرح کرده اند و بيان داشته‌اند که موسيقي حلال و حرام کجاست؟ ما همه موسيقي‌ها را حرام نمي دانيم، منظور ما از موسيقي حرام غناست؛ وگرنه سرود شهيد مطهري هم نوعي از موسيقي بود که امام (ره) هم نشستند و گوش دادند و يا براي جنگ و جبهه کارهاي خوبي در عرصه موسيقي صورت گرفت؛ بنابراين اينکه عده اي مي‌گويند کساني که موسيقي را حرام مي دانند موسيقي را نمي شناسند حرف بي ربطي مي زنند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: