کد خبر:۴۶۱۸
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۸۹ - ۱۵:۲۱
تعداد بازدید: 3070
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
مدارك دانشگاه‌هاي مجازي ايران در سطح جهاني مورد قبول است
در كلاس آموزش مجازي حضور و غياب اينترنتي انجام مي‌شود و دانشجو تابع تمامي قوانين و آيين‌نامه‌هاي آموزشي مانند ساير دانشجويان است

معاون سازمان سنجش آموزش كشور جزئيات پذيرش دانشجوي دوره مجازي دانشگاه‌ها را تشريح كرد و گفت: مدارك دانشگاه‌هاي مجازي ايران در سطح جهاني مورد قبول است.

ابراهيم خدايي، معاون سازمان سنجش آموزش كشور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس افزود: آموزش مجازي يا آموزش الكترونيكي به طور كلي بهره‌گيري از سيستم‌هاي الكترونيكي مثل كامپيوتر، اينترنت، ديسك‌هاي چند رسانه‌اي، نشريه‌هاي الكترونيكي و خبرنامه‌هاي مجازي و نظاير اينهاست كه با هدف كاستن از رفت و آمدها و صرفه جويي در وقت و هزينه و در ضمن يادگيري بهتر و آسان تر صورت مي‌گيرد.

وي گفت: برگزاري كلاس‌هاي الكترونيكي به طور غير همزمان انجام مي‌شود به اين معنا كه دانشجويان مي‌توانند به راحتي با استادان خود ارتباط برقرار كرده و در كلاس درس شركت كنند، البته سيستم‌هاي آموزش الكترونيكي در شرايط خاصي ايجاب مي‌كنند كه استادان و دانشجويان هم زمان وارد سيستم اينترنت شوند. اين حالت بيشتر در مواقعي كه كلاس حالت تكنيكي داشته، مثلاً واحدهاي آزمايشگاهي يا در صورتي كه تجربه كردن فرآيندها و گرفتن بازتاب و نتيجه فوري ضرورت دارند، انجام مي‌شود.

معاون سازمان سنجش آموزش كشور اظهار كرد: در دوره‌هاي مجازي دروس و برنامه‌هاي آموزشي از طريق اينترنت به دانشجو ارائه مي‌شود و دانشجو با استفاده از تكنولوژي اينترنت، نيازي به حضور در كلاس‌هاي درس سنتي ندارد. در واقع دانشگاه مجازي نوعي از آموزش از راه دور است كه در آن تكنولوژي وب و اينترنت براي آموزش و ارزشيابي دانشجو به كار مي‌رود.

وي با بيان اينكه براي اين آموزش محدوديت مكاني يا زماني وجود ندارد، گفت: امتحانات يك نيمسال شامل ميان ترم و پايان ترم است و به صورت كتبي برگزار مي‌شود.

خدايي اظهار كرد: در كلاس آموزش مجازي حضور و غياب اينترنتي انجام مي‌شود و دانشجو تابع تمامي قوانين و آيين‌نامه‌هاي آموزشي مانند ساير دانشجويان است. دانشجويان بعد از فارغ التحصيلي مدرك رسمي خود را كه مورد تأييد وزارت علوم و مراكز استخدامي است از دانشگاه دريافت مي‌كنند.

وي با بيان اينكه مدارك دانشگاه‌هاي مجازي ايران در سطح جهاني مورد قبول است، گفت: دانشجو مي‌تواند در مقاطع بالاي دانشگاه‌ها بدون محدوديت شركت كنند.

 

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: