کد خبر:۴۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۹
تعداد بازدید: 2155
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سي ان ان: تمثالي از پيامبراسلام در ساختمان دادگاه عالي امريکا وجود دارد
با اولین تصویر برداری از داخل دادگاه عالی امریکا مشخص شد تمثالی از حضرت محمد(ص) ، پیامبر اسلام، در داخل ساختمان دادگاه عالی امریکا وجود دارد.

با اولین تصویر برداری از داخل دادگاه عالی امریکا مشخص شد تمثالی از حضرت محمد(ص) ، پیامبر اسلام، در داخل ساختمان دادگاه عالی امریکا وجود دارد. به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، اطلاعات بسیار اندکی از وضعیت حاکم در داخل دادگاه عالی امریکا و رویه کاری ان وجود دارد .

این درحالی است که دادگاه عالی امریکا، عالیترین و مهمترین نهاد دستگاه قضائی این کشور به شمار می رود.

تصمیماتی که در دادگاه عالی امریکا اتخاذ می شود بر زندگی اکثر مردم این کشور تاثیر دارد اما اکثر امریکایی ها هرگز تصاویری از داخل ساختمان عظیم دادگاه عالی کشورشان ندیده اند. به دوربین سی ان ان اجازه داده شد برای اولین بار از داخل این ساختمان عظیم فیلمبرداری کند.

تاکنون فقط دو عکس از داخل این ساختمان وجود داشت و هیچ گونه فیلمی از این مکان تهیه نشده بود.

دو عکس مربوط به جلسات دادگاه عالی امریکا نیز به صورت قاچاق تهیه شده و به دهه هزار ونهصدو سی مربوط است.

دادگاه عالی امریکا با نه قاضی فدرال ان ، مهمترین دادگاه در امریکا به شمار می رود.

سی ان ان در هفتاد و پنجمین سالروز احداث ساختمان دادگاه عالی امریکا، این امکان را پیدا کرد تا از داخل این ساختمان فیلم و تصویر تهیه کند.

دادگاه عالی امریکا در نزدیکی کتابخانه عظیم کنگره احداث شده است.

برای مدت حدود یکصدو پنجاه سال ، دادگاه عالی امریکا محل دائمی نداشت بطوریکه جلسات ان در شهرهایی از قبیل نیویورک، فیلادلفیا، و واشنگتن برگزار می شد تا اینکه در سال هزار ونهصدو بیست و نه ، رئیس دادگاه عالی امریکا توانست کنگره را متقاعد کند منابع مالی لازم برای احداث ساختمان کنونی دادگاه عالی امریکا را تامین کند.

عملیات ساخت این بنا در سال هزار و نهصدو سی و پنج پایان یافت.

در ساخت این مکان از مرمر سفید استفاده شده است.

از کل بودجه نه میلیون و هفتصد هزار دلاری که در دهه هزار ونهصدو سی برای احداث این مکان در نظر گرفته شد، حدود سه و نیم میلیون دلار فقط برای خرید سنگ مرمر هزینه شد. طراحی این ساختمان به نوعی است که شبیه معبد و ماوی عدالت گستری به نظر برسد. دادگاه عالی امریکا کتابخانه مهمی با ششصد هزار نسخه کتاب و نسخه قدیمی دارد و بخش مهمی از فعالیتهای قضات دادگاه عالی امریکا در کتابخانه انجام می شود زیرا انها مراجعه به متون حقوقی و نسخ قدیمی را در این مکان انجام می دهند. تالار اصلی این ساختمان، محل برگزاری جلسات دادگاه عالی است که پرونده های مهمی از قبیل رسیدگی به پرونده اختلاف جرج بوش و ال گور در انتخابات ریاست جمهوری سال دو هزار به ان رسیدگی شده است.

قضات دادگاه عالی امریکا به هیچ وجه علاقه ندارند در مقابل دوربین حاضر شوند و امکان دسترسی به انها وجود ندارد.

در داخل این ساختمان عظیم، جزییاتی وجود دارد که اکثر افراد به ان توجه ندارند که از جمله انها می توان به پیکرتراشی های نقش بسته روی دیوار اشاره کرد که به قانون گذاران بزرگ تاریخ از قبیل حضرت موسی (ع) با دستور ده فرمان و همچنین تصویر تراشه نادری از حضرت محمد(ص) مربوط می شود (که قران در دست دارد).

زیر ستونهای حیاط این ساختمان ، لاک پشتهایی با سنگ تراشیده و تعبیه شده است.

وجود لاک پشتها نشان دهنده سرعت کند و اهسته روند رسیدگی به پرونده ها است.

تصویر قضات قبلی دادگاه عالی امریکا نیز روی دیوارهای داخلی این ساختمان به چشم می خورد.

باتوجه به اینکه قضات دادگاه عالی در امریکا به صورت مادام العمر انتخاب می شوند، در طول فعالیت دادگاه عالی امریکا فقط هفده قاضی عالی فعالیت داشته اند. این درحالی است که امریکا در طول حیات خودش چهل و چهار رئیس جمهور را تجربه کرده است و باراک اوباما ، چهل و چهارمین رئیس جمهور امریکا به شمار می رود.

به هر حال، واقعیت ان است که دادگاه عالی امریکا تاثیر بسیار شگرفی بر تار و پود جامعه امریکا برجای گذاشته است.

Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: