کد خبر:۴۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۸۹ - ۰۱:۲۴
تعداد بازدید: 1624
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون:
خنداندن مردم ایران بسیار سخت است
جعفری: کار طنز بسیار سخت‌تر از کار غیرطنز و جدی است زیرا خنداندن مردم ایران بسیار سخت است، مردم ایران به جهت طناز بودن خودشان سخت می‌شود آنها را به خنده وا داشت به همین دلیل کار طنز بسیار سخت است
« امیر جعفری»بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون گفت: بازیگران تئاتر احترام زیادی به قصه و کار در طول پروژه می‌گذارند در حالی که خیلی از بازیگران دیگر احترامی برای کار نگذاشته و حتی زحمت خواندن کل فیلمنامه را نیز نمی‌کشند و به اعتقاد من این اشتباه است. 
  
به گزارش خبرنگاران دانشجویی ایران میهمان بازیگر هفته برنامه هفت سینمایی«امیرجعفری» بود که در خصوص بازی در کارهای جدی و طنز اظهارداشت: در حال حاضر هم طنز بازی می‌کنم و هم کار غیرطنز ولی اگر باز هم طنز خوب به من پیشنهاد شود آن را قبول کرده و در آن بازی خواهم کرد.

جعفری در ادامه افزود: کار طنز بسیار سخت‌تر از کار غیرطنز و جدی است زیرا خنداندن مردم ایران بسیار سخت است، مردم ایران به جهت طناز بودن خودشان سخت می‌شود آنها را به خنده وا داشت به همین دلیل کار طنز بسیار سخت است.

وی در خصوص ویژگی‌ بازیگران طنز گفت: قطعا بازیگران عبوس که کار طنز را نمی‌شناسند نمی‌توانند بازی خوبی در اینگونه آثار ارایه دهند همین‌طور کارگردانانی که کار طنز را نشناسند، نمی‌توانند کارگردان آثار خوب طنز باشند زیرا طنز را درک نکرده‌اند.

جعفری در خصوص تاثیر‌گذاری قصه‌های خوب و بد در بازی بازیگران گفت: بازی خوب در این فیلم نشان از قصه خوب است و این به معنای این است که اگر قصه خوب باشد لزومی ندارد تا بازیگر از خودش برای کار خرج کند و قصه خوب بازیگر را هدایت می‌کند و فقط لازم است تا بازیگر از خلاقیت خود به کار ببرد تا کار خوب از آب در بیاید.

جعفری در خصوص تاثیر‌گذاری کار تئاتر به بازیگران سینمایی گفت: بهترین بازیگران ما از تئاتر آمده‌اند مثل علی نصیریان و عزت‌الله انتظامی همین‌طور کارگردانان خوب نیز حتما تئاتر کار کرده‌اند از این میان حسن فتحی و احمد کاوری نیاز تئاتری بوده‌اند.

جعفری در ادامه گفت: بازیگران تئاتر احترام زیادی به قصه و کار در طول پروژه می‌گذارند در حالی که خیلی از بازیگران دیگر احترامی برای کار نگذاشته و حتی زحمت خواندن کل فیلمنامه را نیز نمی‌کشند و به اعتقاد من این اشتباه است. 
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: