کد خبر:۴۵۸۶
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۶
تعداد بازدید: 2474
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
پلیس‌بازی برای سرقت مسلحانه از یک دختر
سناریوی این پرونده زمانی کلید خورد که در 16 آذرماه سال جاری دختر جوانی به کلانتری 119 مهرآباد مراجعه کرد و از سرقت خودروی مزدا 323 خود در خیابان شریعتی تهران خبر داد.
تعقیب تبهکار فراری، نقشه پلیس قلابی بود تا توطئه دزدی مسلحانه را اجرا کند.
سناریوی این پرونده زمانی کلید خورد که در 16 آذرماه سال جاری دختر جوانی به کلانتری 119 مهرآباد مراجعه کرد و از سرقت خودروی مزدا 323 خود در خیابان شریعتی تهران
خبر داد.
وی در توضیح این سرقت مسلحانه به افسر پرونده گفت: «صبح روز حادثه در حالی که مقابل خانه‌ام واقع در محدوده خیابان شریعتی قصد سوار شدن به خودروام (مزدا 323) را داشتم شاهد صحنه تعقیب یک دستگاه خودروی پراید سفید رنگ توسط مرد جوانی که مسلح به یک قبضه اسلحه کلت کمری بود، شدم. مرد جوان با صدای بلند به خودروی پراید در حال حرکت ایست می‌داد و پشت سر پراید می‌دوید. با دور شدن خودروی پراید فرد مسلح به من نزدیک شده و خواست خودروام را جهت تعقیب فرد متواری در اختیارش قرار دهم. ابتدا مخالفت کردم اما فرد مسلح به زور پشت فرمان نشست، در حالی که قصد ترک محل را داشت من خیلی سریع سوار صندلی عقب شدم. پس از طی مسافتی مرد مسلح با اظهار اینکه قادر به رانندگی نیست، توقف کرد و از من خواست تا به جای او پشت فرمان خودرو بنشینم. به محض پیاده شدن از خودرو برای جابه‌جایی، فرد مسلح بی‌درنگ با خودرو از محل متواری شد».
مالباخته در ادامه اظهاراتش گفت: «فرد مسلح در تمام مدت طوری وانمود می‌کرد که مأمور است و در حال تعقیب یک متهم». کارآگاهان پس از اظهارات شاکی جهت ترسیم چهره فرضی سارق از طریق کارآگاهان تشخیص هویت اداره یکم پلیس آگاهی به چهره‌نگاری از متهم پرداختند. در مرحله بعد و در جریان رؤیت تصاویر سارقان سابقه‌دار توسط مالباخته، تصویر یکی از متهمان سابقه‌دار که چهره‌اش بسیار شبیه به دزد متواری بود به افسر پرونده معرفی شد. کارآگاهان اداره یکم که علاوه بر تصویر چهره‌نگاری شده متهم عکس یک متهم دیگر را با تشابه زیاد در اختیار داشتند، در جریان تحقیقات میدانی بسیار و تلاش شبانه‌روزی، جوان 31 ساله‌ای را به نام «داوود» در محدوده شهرستان شهریار شناسایی و کارآگاهان با هماهنگی قضایی و اخذ نیابت در 21 آذرماه سال جاری به شهرستان مذکور اعزام شدند.
شاکی در روزی که کارآگاهان به شهریار اعزام شده بودند با مراجعه به اداره یکم اعلام کرد در روز جاری فرد ناشناسی با من تماس گرفته و گفته که می‌داند خودروام در اطراف شهریار است. با این اطلاعات و اینکه مخفیگاه متهم مورد نظر نیز در شهریار شناسايی شده بود با استفاده از تحقیقات وسیع در شهریار و محدوده اطراف، مخفیگاهش در همان روز شناسايی شد. در این هنگام با توجه به عدم حضور وی در محل فردی دیگر از دوستانش دستگیر و طی یک تحقیقات علمی و پلیسی از نامبرده، خودروی سرقتی در شهریار کشف و توقیف و به تهران منتقل شد. در ادامه تحقیقات در همان روز «داوود» نیز در خیابان هنگام شناسایی و طی عملیات ویژه دستگیر و به اداره یکم منتقل شد. متهم ابتدای دستگیری منکر ارتکاب هرگونه سرقت شد اما در نهایت لب به اعتراف گشود و به سرقت خودرو اعتراف کرد و درباره اسلحه کمری زمان سرقت گفت: این اسلحه قلابی بوده و بعد از سرقت آن را دور انداخته‌ام.
با توجه به احتمال سرقت‌های دیگر از سوی متهم دستگیر شده اقدامات همه‌جانبه جهت کشف سلاح، مهمات و همچنین دیگر سرقت‌ها و جرائم ارتکابی احتمالی این متهم ادامه دارد و پرونده در شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران در حال رسیدگی است.
سرهنگ یاراحمدی، جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان ضمن هشدار جدی به سارقان مسلح و خشن گفت: با توجه به توصيه‌ها و دستورات اخیر درباره جرائم به عنف، خصوصا جرائم مسلحانه از سوی مسؤولان عالیرتبه قوه قضائیه، لازم است این گروه از تبهکاران قبل از هرگونه اقدام، نسبت به عواقب کارشان فکر کنند چون پلیس نیز در شناسایی و دستگیری آنها با شدت هر چه تمام‌تر اقدام می‌کند.
 
 
-----------------------------------
 
 
سوختن در آتش نتيجه شهادت دروغين 

قاضي تردست درباره دومین خاطره جنایی‌اش گفت: پرونده مربوط به يك پسر 16 ساله بود كه دوستش را با چاقو كشته بود؛ او ادعا مي‌كرد مقتول مزاحم خواهرش شده و بعد از اينكه به اين كار اعتراض كرده، مقتول براي او چاقو كشيده كه در جريان درگيري چاقو را از دست مقتول گرفته و او را زده است. شاهدان احضار شدند و 2 نفر از آنها كه بعدا معلوم شد از اقوام مقتول بودند، مدعي شدند متهم چاقو را از خانه آورده است. قرار بازداشت موقت متهم صادر شد و حين بازجويي به آنها تاكيد كردم كه مواظب باشيد حق كسي را ضايع نكنيد و بدانيد كه خداوند ناظر اعمال و رفتار شماست. بعد از يك هفته پرونده‌اي ارجاع شد كه در تصادفي راننده خودرو پژو از عقب با تانكر حمل بنزين تصادف كرده و بر اثر ريزش بنزين، راننده پژو از شدت آتش به حدي سوخته كه حتي استخوان‌هايش هم از بين رفته بود؛ وقتي تحقيق كرديم فهميديم راننده پژو يكي از شهودي بود كه بعدا معلوم شد شهادت دروغ داده و به اين بلا دچار شده است. شاهد دوم را احضار كرديم و او كه بشدت گريه مي‌كرد، مدعي شد آنها اصلا در صحنه جنايت نبوده و دروغ گفته‌اند.
 
 
-------------------------------
 
 
براي نجات يك اعدامي التماس كردم 

در يك پرونده حين اعدام متهم، گريه كردم و به خانواده مقتول التماس كردم كه از او بگذرند اما آنها به خواسته خود پافشاري كردند تا اينكه حكم اجرا شد. پرونده مربوط به قتل مهندسي بود كه با زني كه در محل كار او اشتغال داشت، رابطه غيراخلاقي برقرار كرده و پسران آن زن بعد از اطلاع از اين موضوع مهندس را به قتل رساندند. متهم، جوان بسيار باشخصيتي بود ولي در يك لحظه تعصب به او فشار آورده و مرتكب قتل شده بود. حكم قانون و شرع به قصاص بود ولي احساس عاطفي شديدي بين من و متهم ايجاد شده بود كه اين احساس با قانون مغاير بود ولي تكليف داشتم به قانون عمل كنم؛ بسيار متاثر بودم، مقتول را بغل كرده و گريه كردم اما در نهايت حكم اجرا شد.
 
 
-------------------------------
 
 
درآمد ميليوني با فروش مدارك تحصيلي جعلی

مرد تبهكار كه با فروش مدارك تحصيلي، ميليون‌ها تومان به جيب زده بود، با رديابي كارآگاهان پليس دستگير شد.
اواخر شهريور امسال كارآگاهان پليس آگاهي استان تهران به دنبال شكايت مسئولان شركتي دريافتند پسري به نام «كيوان» با مدارك جعلي كارشناسي فرم استخدام پر كرده است. مسئولان امور اداري شركت كه به او مشكوك شده بودند، پس از بررسي‌هاي مقدماتي دريافتند مدرك تحصيلي جعلي است.بدين‌ترتيب كارآگاهان كيوان را بازداشت كرده و به تحقيق از او پرداختند. متهم نيز در بازجويي‌ها گفت: مدرك تحصيلي‌ام فوق‌ديپلم است، اما براي استخدام در شركت نياز به مدرك كارشناسي داشتم، به همين خاطر موضوع را با يكي از دوستانم در ميان گذاشتم و او با دريافت چهار ميليون تومان مدارك كارشناسي جعلي را از يك جاعل حرفه‌اي به نام «شاهين» برايم گرفت.
به دنبال اين اعتراف، مخفيگاه شاهين در حوالي كرج شناسايي شد و مأموران در بازرسي‌ها چندين مدرك تحصيلي جعلي و تجهيزات مربوط به جعل اسناد كشف كردند.«شاهين» پس از دستگيري گفت: براي مدرك سيكل جعلي 500 هزار تومان، ديپلم 700 هزار تومان، فوق‌ديپلم دو ميليون و كارشناسي چهار ميليون تومان از مشتري‌ها مي‌گرفتم.
به دليل اينكه كارم حرفه‌اي بود، تشخيص جعلي بودن مدارك سخت بود.
متهمان پس از تحقيقات با قرار قانوني روانه زندان شدند و تلاش براي شناسايي و دستگيري ساير خريداران مدارك جعلي ادامه دارد
 
-----------------------------------
 
 
عقده هاي دلتنگي!

با ديدن بهروز قلبم به تپش مي افتاد و عقل از سرم مي پريد. اعتراف مي کنم با اين که ۱۳ سال بيشتر نداشتم يک دل نه صد دل عاشق شده بودم و متاسفانه درک نمي کردم چرا پدر و مادرم به خواستگاري پسر مورد علاقه ام جواب رد داده اند.بهروز و خانواده اش ۲ بار به خواستگاري ام آمدند ولي والدينم با ترش رويي مي گفتند دخترمان خيلي کوچک است و بايد درس بخواند.زن جوان آهي کشيد و افزود: من احساس مي کردم پدر و مادرم سد راه خوشبختي ام هستند و براي همين هم با آن ها سر لج بازي گذاشتم. متاسفانه بعد از مدتي تحت تاثير حرف هاي عاطفي که بهروز مي زد همراه او از خانه فرار کردم و ما يک هفته، خودمان را در منزل پسر عموي او مخفي کرديم.با اين اشتباه بزرگ و آبروريزي که به بار آورده بوديم پدر و مادرم به ناچار با ازدواج من و بهروز موافقت کردند و مراسم عقدکنان خيلي سريع و با عجله برگزار شد.ما با اين تصور که قله هاي عشق را فتح کرده ايم زندگي مشترک خود را آغاز کرديم اما والدينم از آن به بعد مرا طرد کردند و اجازه ندادند به خانه شان بروم. هنوز چند ماه نگذشته بود که فهميدم بهروز به مواد مخدر اعتياد دارد. او اهل کار نبود و تمام وقتش را با دوستان معتاد خود بالاي پشت بام و در کنار کفترهايش سپري مي کرد.من مجبور بودم براي تامين خرج و مخارج زندگي مان در کارگاه توليدي شوهر خواهرم مشغول کار شوم و ۱۷ سال از بهترين ايام عمرم را با کارگري و زحمت شبانه روزي سوزاندم و از دست دادم.متاسفانه اين مرد بي مسئوليت تنها دخترمان را از سن ۳ سالگي به مواد مخدر آلوده کرد و مهسا که الان ۱۵ ساله است به کريستال اعتياد شديد دارد.چند ماه قبل بهروز دخترمان را با بهانه ازدواج موقت به مردي ۶۱ ساله داد و آن مرد حيوان صفت نيز پس از رسيدن به خواسته هاي پليدش بچه ام را رها کرد. بعد از اين موضوع دخترم به فساد اخلاقي کشيده شده است و ...!
من در اين مدت نمي توانستم حرفي بزنم چون تا مي خواستم چيزي بگويم بهروز با چاقو تهديدم مي کرد و حتي تهمت هاي زشت و ناروايي مي زد. با اين وضعيت روزگار سختي را پشت سر مي گذاشتم و با تاسف بايد بگويم خانواده ام نيز حاضر نيستند مرا ببينند و هيچ گونه ارتباطي با آن ها ندارم تا دست کم با آن ها درد دل کنم و راهنمايي بگيرم.
ولي بالاخره عقده هاي دلتنگي ام ترکيد چرا که شوهرم و دخترم براي تامين مواد مخدر دست به زورگيري و سرقت زده اند و امروز توسط پليس دستگير شده اند. من در اين سال ها به طور تمام وقت درگير کارگري بوده ام تا بتوانم خرج زندگي را در بياورم و نمي توانستم فرزندم را سرپرستي کنم تا او به اين سرنوشت شوم دچار نشود.
 
 
----------------------------------
 

وقوع زلزله 6.5 ريشتري
 
اسماعيل نجار ، استاندار کرمان با اشاره به زمين لرزه شديد دوشنبه شب در فهرج گفت: ستاد مديريت بحران دقايقي پيش تشکيل شد و هم اکنون تمام دستگاههاي امدادي در کرمان به حالت آماده باش کامل هستند.
نجار در گفتگو با مهر  در خصوص زمين لرزه فهرج گفت: تاکنون به دليل قطع ارتباط تلفني امکان ارتباط و کسب موقعيت دقيق از شهرستان فهرج مهيا نشده است اما با توجه به ارتباطات بي سيمي خسارتهايي به ساختمانهاي منطقه وارد شده است.
وي درخصوص شدت اين خسارات گفت: در اين خصوص هيچ اطلاعي در دسترس نيست.
استاندار کرمان ادامه داد: به محض اطلاع در خصوص زمين لرزه اقدمات اوليه صورت گرفته است و ستاد مديريت بحران استان کرمان دقايقي پيش تشکيل شد.
وي از اعزام نيروهاي امدادي از شهرستانهاي بم و کرمان به منطقه زلزله زده خبر داد.
نجار همچنين ادامه داد: تمام نيروها در آماده باش کامل قرار دارند و در صورت لزوم امدادرساني در ابعاد وسيع صورت خواهد گرفت.
استاندار کرمان در خصوص خسارات جاني به مردم منطقه گفت: هنوز در اين خصوص اطلاعي کسب نکرده ايم اما تمام بيمارستانها و اماکن درماني منطقه در حال آماده باش هستند.
وي در خصوص مقاوم سازي اماکن اين منطقه گفت: در جريان بازسازيهاي اماکن روستايي در اين منطقه اقداماتي صورت گرفته است اما همه ساختمانها منطقه مقاوم سازي نشده اند.
وي ادامه داد: هماهنگي لازم در راستاي امداد رساني به مصدومان احتمالي زمين لرزه انجام گرفته است.
در پي زمين لرزه 6.5 ريشتري در فهرج که ساعاتي پيش در شرق استان کرمان و در مرز استان کرمان و سيستان و بلوچستان روي داد خسارتهاي سنگيني به ساختمانها به خصوص در روستاي حسين آباد وارد شده است.
بنا به گزارشهاي دريافتي منطقه زلزله زده شامل چندين روستا است که داراي بافت قديمي هستند.
هم اکنون امکان ارتباط تلفني با شهرستان فهرج وجود ندارد و ارتباط با اين منطقه به وسيله بي سيم صورت مي گيرد.
بنا به گزارشهاي دريافتي مردم شهرهاي اطراف شهرستان فهرج براي امداد رساني به طرف مناطق زلزله زده در حال حرکت هستند.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: