کد خبر:۴۵۶۶
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۸۹ - ۰۷:۲۵
تعداد بازدید: 3248
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
قدرت الله علیخانی
دنیا به خاطر رفتاری که با وزیر خود كرديم به ما می‌خندد
حق این بود که اگر قصد برکناری وجود داشت، پس از بازگشت وی از سفر صورت می‌گرفت. نتیجه چنین کاری این است که دنیا به خاطر رفتاری که با وزیر خود می‌کنیم به ما می‌خندد. کشورها برای کار خود بیش از این حساب و کتاب دارند
در حالی که بازار شگفت‌زدگی از برکناری منوچهر متکی داغ است، اکثر نمایندگان مجلس بر این باورند که متکی به روش مناسبی از کار برکنار نشده است. قدرت‌الله علیخانی، نماینده اصلاح‌طلب مردم قزوین نیز از این دسته است.
 
برکناری منوچهر متکی تبدیل به بمب خبری آخرین ساعات کاری روز دوشنبه شد. شگفت‌زدگی اکثر نمایندگان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، وجه مشخص این خبر بود.

محمداسماعیل کوثری در نخستین دقایق انتشار این خبر، در گفتگو با فرارو سخن از کذب و شایعه بودن آن راند. پس از آن حشمت‌الله فلاحت‌پیشه شیوه برکناری متکی را نادرست دانست.

فلاحت‌پیشه البته سعی می‌کرد این امر را در چارچوب اختیارات رئیس جمهوری عادی دانسته و بر صبر تا روشن‌ شدن زوایای موضوع تاکید می‌کرد. از سوی دیگر علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت از شنیدن این خبر شگفت‌زده شدم.

قدرت الله علیخانی در خصوص برکناری ناگهانی منوچهر متکی به خبرنگار فرارو گفت: «در همان زمانی که آقای بقایی به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور انتخاب شد، عرض کردم که پیمانه آقای متکی پر شده و کارش تمام است. اما مسائلی پیش آمد که آقای متکی ماندگار شد، اما همان موقع تحلیلم این بود که رئیس جمهور ایشان را نمی‌خواهد».

وی با بیان این که متکی با «بدترین شیوه» برکنار شد، ادامه داد: «ایشان در سفر آفریقایی و در حال مذاکره با همتای آفریقایی خود بوده است. حق این بود که اگر قصد برکناری وجود داشت، پس از بازگشت وی از سفر صورت می‌گرفت. نتیجه چنین کاری این است که دنیا به خاطر رفتاری که با وزیر خود می‌کنیم به ما می‌خندد. کشورها برای کار خود بیش از این حساب و کتاب دارند».
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
یکی ازعموم مردم
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۷
0
0
با جرات ترین حرفی بود که یک مقام سیاسی میتوانست زده باشد.من ایشان را تحسین و حرفشان را شدیدا تصدیق میکنم.
ن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۸۹/۰۹/۲۷
0
0
دیگه چی توی ایران مسخره و خنده دار نیست از فیمت خونه گرفته که ا مترش اندازه قیمت کلیه انسان است تا بقیه چیزاش تازه ادعای انسانیت و دفاع از حق و انسانیتمون هم میشه
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: