کد خبر:۴۵۳۶
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۷
تعداد بازدید: 4264
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
خودكشي زن تايلندي مقابل وب‌كم رايانه
اين زن جوان 24 ساله هنگامي كه با نامزد و چند نفر از دوستانش از طريق اينترنت و وب‌كم مشغول صحبت بود، دست به خودكشي زد و باعث شگفتي آنان شد.
رسانه‌هاي دولتي تايلند از خودكشي يك زن جوان در مقابل «وب‌كم» رايانه‌اش خبر دادند.
به گزارش ايسنا به نقل از اداره پليس منطقه «ناخان ساوان» در تايلند، اين زن جوان 24 ساله هنگامي كه با نامزد و چند نفر از دوستانش از طريق اينترنت و وب‌كم مشغول صحبت بود، دست به خودكشي زد و باعث شگفتي آنان شد.
 
 در گزارش پليس اين منطقه آمده است اين زن جوان با طناب خود را به دار آويخت و خودكشي كرد. تمامي صحنه‌هاي اين خودكشي به وسيله وب‌كم ضبط شده است.
در گزارش خبرگزاري رسمي تايلند هم آمده است كه علت و انگيزه خودكشي اين زن جوان هنوز مشخص نشده است و پليس در حال بررسي اين اقدام است.
 
----------------------------------
 
 
شليك مرگبار به هنرپيشه سرصحنه فيلمبرداري
 
هنرپيشه فيليپيني هنگام بازي در يك فيلم به قتل رسيد. به گزارش شبكه خبري «بي‌بي‌سي» اين هنرپيشه معروف سرگرم بازي در صحنه سرقت مسلحانه از يك مغازه بود كه ناگهان نگهبان ساختمان نزديكي محل فيلمبرداري به گمان اينكه سرقت مسلحانه واقعي است با اسلحه به طرف مرد جوان شليك كرد و او را به قتل رساند. قاتل پس از اين گفت: من به وظيفه خودم در حمايت از ساكنان ساختمان عمل كردم. همين!
 
----------------------------------
 
 
بریدن بینی عروس پاکستانی از سوی برادرشوهر 

خانواده‌ای در پاکستان بینی عروس خود را به خاطر بدبینی به وی بریدند. به گزارش روزنامه اکسپرس تریبون، خانواده شوهر یک زن پاکستانی پس از متهم کردن این زن به داشتن روابط نامشروع با مرد همسایه، بینی و موهایش را به قصد مجازات بریدند. همسر این زن در شهری دیگر کار می‌کند و زن به مدت 7 سال است که با خانواده همسرش زندگی می‌کند. برادر شوهر این عروس پس از اینکه او را متهم می‌کند، برای مجازاتش با همسر و بچه‌های خود به بریدن دماغ و کشیدن همه موهای این زن اقدام می‌کنند. به گفته همسایه‌ها، آنان بعد از بریدن بینی آن زن او را در اتاقی تنها زندانی می‌کنند و با وجود خونریزی که داشته آب و غذا را از او منع می‌کنند تا اینکه زن همسایه از ماجرا اطلاع می‌یابد و به پلیس اطلاع می‌دهد و او را به بیمارستان منتقل می‌کنند. برادر شوهر این عروس در حضور پلیس مدعی است که وی با مرد غریبه‌ای دوستی داشته و قطعا مجازات او مرگ است و از اینکه او را نکشته اظهار پشیمانی می‌کند. 
 
---------------------------------

حبس ابد براي پدر و پسر شيطان‌صفت

پدر و پسر شيطان‌صفت به اتهام آزار و اذيت سه دختربچه آفريقايي به حبس ابد محكوم شدند. به گفته سخنگوي پليس آفريقاي جنوبي، اين مرد 63 ساله و پسر جوانش سه دختربچه را ربوده و بارها مورد تجاوز قرار داده بودند. تا اينكه يكي از دختربچه‌ها موضوع را براي خانواده‌اش فاش كرد و راز جنايت‌هاي سياه پدر و پسر شيطان‌صفت افشا گرديد. دادگاه عالي متهمان را به حبس ابد محكوم كرد.


---------------------------------
 

آخرين دل‌نوشته قرباني جنايت در ويلا

كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان مازندران در گزارشي، آخرين نوشته‌هاي «عليرضا»، پسر 11 ساله مرد تاجر كه همراه پدر، مادر و خواهرش به قتل رسيد را منتشر كرد. به گزارش پليس، در اين دل‌نوشته‌- تحت عنوان «بهشت»- آمده: احساس آرامش مي‌كردم؛ انگار روي يك تخت نرم و راحت كه روي آن با پر قو درست شده بود، خوابيده بودم. دو نفر را ديدم كه بال‌هاي سفيدي دارند و كنار تختم نشسته‌اند. گفتم: شما را نمي‌شناسم! گفتند: ما فرشته هستيم. گفتم: فرشته‌ها فقط پيش خدا هستند. گفتند: اينجا بهشت است، همان جايي كه خداوند به نيكوكاران وعده داده است. به اطرافم نگاه كردم، ديدم همه جا مثل يك باغ زيباست. پر از درختان گوناگون با ميوه‌هاي خوشمزه و خوش‌عطر. فرشته‌ها گفتند: از اين ميوه‌ها بخور. هر چه مي‌خوردم، سير نمي‌شدم. در سمت ديگرم يك رود روان بود. از آن نوشيدم؛ بسيار گوارا و خنك بود. گشتي در باغ زدم. پرندگان زيبا آواز مي‌خواندند. من هم همراه آنها آواز خواندم. آنجا خيلي زيبا بود. همين طور كه راه مي‌رفتم، كسي مرا صدا زد: پسرم! بلند شو، مدرسه‌ات دير شده است. مادرم بود كه مرا از خواب بيدار كرده بود. خواب را براي مادرم تعريف كردم. او گفت: چه خواب خوبي! خواب بهشت را ديدي! از مادرم پرسيدم: چرا من خواب بهشت را ديدم؟ مادرم گفت: كمي فكر كن. تازه يادم آمد كه روز قبل، من همراه با پدر و مادرم به بيمارستان و عيادت بيماران رفتم كه كودكي در آنجا بستري بود. هديه‌اي به او دادم و برايش دعا كردم و آرزو كردم هيچ كس بيمار نشود. حالا يادم آمد پس به همين خاطر خواب بهشت را ديدم. اي كاش دوباره به خوابم بيايد؛ عليرضا 11 ساله يكم آبان ماه.

 
------------------------------------
 
بيمارستان ،مرده را گرونگه داشت
 
مسوولان يك بيمارستان خصوصي به خاطر پرداخت نشدن هزينه 8 ميليون توماني بيمار فوت شده، از تحويل دادن جسد خودداري كردند.مسوولان اين بيمارستان جسد مرد 60 ساله را از 4 روز پيش بابت طلب خود گرو گرفته‌اند. با شكايت خانواده مرد فوت شده در دادسراي ناحيه 2، بازپرس پرونده مسوولان بيمارستان را موظف كرد تا جسد را تحويل دهند و در غيراين صورت بازداشت خواهند شد.
 
به گزارش «جام‌جم»، روز گذشته مردي با حضور در شعبه 9 بازپرسي دادسراي عمومي ناحيه 2 از مسوولان يكي از بيمارستان‌هاي خصوصي تهران به خاطر تحويل ندادن جسد پدرش شكايت كرد.

مرد شاكي به بازپرس رنگ‌آميز گفت: روزهاي پاياني آبان ماه پدرم را كه به خاطر سرماخوردگي، مشكل ريوي پيدا كرده بود، به مطب يك پزشك متخصص بردم.

شاكي يادآور شد: شامگاه يكم آذر دوباره وضعيت پدرم بدتر شد. بنابر اين از مركز اورژانس كمك خواستم كه ماموران اورژانس بعد از معاينه اوليه به دليل وضعيت جسماني پدرم كه هر لحظه وخيم‌تر مي‌شد، او را به يكي از بيمارستان‌هاي خصوصي در غرب تهران منتقل كردند.

شاكي اضافه كرد: از ماموران اورژانس خواستم تا به خاطر وضعيت مالي من، پدر بيمارم را به يك مركز درماني دولتي انتقال دهند اما توجهي نكردند. پدرم به مدت 10 شب در بيمارستان خصوصي تحت درمان بود ولي تلاش پزشكان موثر واقع نشد و وي فوت كرد.

گرو گرفتن جسد در قبال نپرداختن پول

مرد شاكي تصريح كرد: وقتي براي تحويل گرفتن جسد پدرم به بيمارستان رفتم، مسوولان آنجا گفتند هزينه بستري و درمان پدرم 8 ميليون تومان شده و تا روزي كه اين مبلغ را به حساب بيمارستان واريز نكنم، جسد پدرم را تحويل نخواهند داد. شاكي ادامه داد: با التماس از مسوولان بيمارستان خواستم تا مبلغي را بگيرند و اجازه دهند جسد پدرم را به شهرستان منتقل و دفن كنم آن‌گاه مابقي پول را تهيه و به حساب بيمارستان واريز كنم كه نپذيرفتند و از 4 روز پيش جسد پدرم را در سردخانه بيمارستان نگه داشته‌اند.

در پي اظهارات شاكي، بازپرس رنگ‌آميز با صدور دستور قضايي از مسوولان بيمارستان فوق خواست تا جسد را تحويل خانواده‌اش دهند و در صورت اجرا نشدن حكم قضايي، مسوولان بيمارستان بازداشت و به دادسرا منتقل خواهند شد.

 
 
-----------------------------------
 

كشف جسد بي سر در بابل

سه روز پس از افشاي اين جنايت، كارآگاهان از كشف جسد بدون سر پسر جواني در اطراف رودخانه طغان بابل باخبر شدند. پسر 23 ساله كه اهل روستاي «كلنگا» بابل است، از روز شنبه به طرز مرموزي ناپديد شده بود. پليس روز دوشنبه با تجسس‌هاي گسترده، خودروي مقتول را در روستاي طغان كشف كرده و يك روز بعد هم جسد بدون سر او كنار رودخانه پيدا شد. تحقيق براي بررسي احتمال ارتباط اين جنايت با جنايت در ويلاي مرد تاجر همچنان ادامه دارد.
 
 
-------------------------------------
 

معماي مرگ مرموز زن جوان

راز مرگ مرموز زن جوان با دستگيري و اعتراف‌هاي تكان‌دهنده پسر معتاد فاش شد.

صبح 27 شهريور امسال زماني كه كارگر يك كارگاه به محل كارش در اطراف هشتگرد مي‌رفت با پيكر زن جواني روبه‌رو شد و بلافاصله به كمكش شتافت اما او مرده بود. كارآگاهان و قاضي جنايي هشتگرد كه به دنبال اطلاع از كشف جسد در محل حاضر شده بودند در بررسي‌ها دريافتند جسد زن ناشناس از محل ديگري به آنجا منتقل شده است. در ادامه جسد براي تعيين علت اصلي مرگ و شناسايي هويت مقتول به پزشكي قانوني منتقل شد. همزمان با آغاز تحقيقات مرد سالمندي با مراجعه به اداره آگاهي از ناپديد شدن همسر موقتش خبر داد و گفت: حدود يك سال قبل با «مريم» 30 ساله كه به خاطر اعتياد از سوي خانواده‌اش طرد شده بود، آشنا شدم. بعد هم به دليل تنهايي «مريم» را به عقد موقتم درآوردم. دو روز قبل او از خانه بيرون رفت و تاكنون بازنگشته است. حالا هم نگرانش هستم. مأموران پس از بررسي شكايت اين مرد دريافتند جسد كشف شده متعلق به مريم است. به دنبال شناسايي هويت مقتول روند رسيدگي به پرونده نيز وارد مرحله تازه‌اي شد. تيم جنايي ابتدا به همسر موقت «مريم» مظنون شد اما تحقيقات از او نشان داد مرد سالمند هيچ نقشي در ماجرا ندارد. سرهنگ اصغر هاشمي – رئيس پليس شهرستان ساوجبلاغ – در اين‌باره گفت: مأموران پليس آگاهي در شاخه ديگر تحقيقات پي بردند، مريم با پسر معتادي به نام «رامين» رابطه پنهاني دارد. با كشف اين سرنخ وي دستگير و به اداره آگاهي انتقال يافت. او در نخستين بازجويي‌ها منكر ارتباط با زن جوان شد اما در ادامه لب به اعتراف گشود و اظهار داشت: «از مدتي قبل با زن جوان ارتباط داشتم و او هم بعضي شب‌ها براي مصرف مواد مخدر به خانه‌ام مي‌آمد. شب حادثه «مريم» پس از مصرف مواد مخدر بيهوش شد. مي‌خواستم او را به بيمارستان منتقل كنم كه متوجه شدم مرده است. در حالي كه بشدت ترسيده بودم پيكر بي‌جانش را نيمه‌هاي شب به محلي خلوت برده و آنجا رها كردم.» به گفته سرهنگ هاشمي بررسي‌هاي جنايي حكايت از قتل زن جوان دارد كه بازجويي‌ها از «رامين» براي افشاي راز جنايت ادامه دارد.
 
-------------------------------------
 
پزشک زنان و زایمان به‌خاطر اقدامات غیرقانونی‌اش و سقط جنین تا 3 سال نمی‌تواند طبابت کند.
 
محکومیت زندان این خانم دکتر پس از بررسی در دادگاه تجدیدنظر استان تهران مورد تایید قرار گرفت. وقتی زن جوانی به دور از چشم همسر و خانواده‌اش با پرداخت یک میلیون تومان به پزشک مامایی، جنین خود را سقط کرد، نمی‌دانست راز سیاهش فاش خواهد شد. این زن بعد از این اقدام غیرقانونی به خاطر شرایط خاصی که پیش آمده بود، 48 ساعت در بیمارستان بستری شد و خانواده‌اش از پزشکان شنیدند که کورتاژ موجب عوارضی شده و این زن نیاز به تحت‌نظر قرار گرفتن از سوی پزشک داشته است. در حالی که همه حیرت‌زده بودند، زن بیچاره در برابر سوال‌های خشمگینانه همسر و حتی پدر و مادرش اعتراف کرد به‌خاطر اختلافاتی که با شوهرش داشته، می‌خواست طلاق بگیرد و زمانی که متوجه شده باردار است، تصمیم به کورتاژ گرفته است. خانواده زن جوان که نسبت به این اقدام وی اعتراض داشتند به دادسرای جرایم پزشکی رفته و با طرح شکایت خواستار تعقیب قضایی خانم دکتر شدند. وقتی دستور قضایی برای ردیابی این پزشک ماما صادر شد، تیم تحقیق به بررسی‌های گسترده‌ای پرداخت و خود را به مطب خانم دکتر در مرکز تهران رساند. هیچ‌کدام از همسایه‌ها نمی‌دانستند این زن که رفتار اجتماعی قوی‌ای داشته دست به سقط جنین نیز می‌زند اما منشی مطب رازهای اتاقک کورتاژ را فاش کرد. خانم منشی در بازجویی‌ها گفت: «برخی از بیماران خانم دکتر اطلاعی از اقدامات غیرقانونی وی ندارند، کسانی که برای سقط ‌جنین می‌آیند از سوی برخی دوستان، همکاران یا آشنایان خانم دکتر به وی معرفی می‌شوند». وی افزود:‌«پشت اتاق اصلی معاینه، یک اتاقک وجود دارد که همه در و پنجره‌اش را بسته‌ و دستگاه‌های خاص کورتاژ را در آن جاسازی کرده‌ایم. زنانی که قصد سقط‌جنین دارند در ساعات تعطیلی مطب به اینجا آمده و در همان اتاق عمل کورتاژ روی آنها صورت می‌گیرد». وقتی با راهنمایی‌های خانم منشی، تیم تحقیق وارد اتاقک سیاه شد، همه دیدند که در این اتاق هیچ‌کدام از استانداردهای اتاق‌های جراحی رعایت نشده و این عمل کورتاژ در آن شرایط بسیار خطرناک و مرگبار است و بیماران حتما در آینده با عوارض ناشی از کورتاژ دست به گریبان خواهند بود. بدین ترتیب، خانم دکتر که پول میلیونی از بیماران می‌گرفت، بازداشت شده و در برابر بازپرس پرونده ادعا کرد بی‌گناه است. این پزشک ماما با وجود پیدا شدن دستگاه‌های ویژه کورتاژ که نشان می‌‌داد وی خیلی‌ها را در اتاقک سیاه تحت عمل جراحی سقط‌جنین قرار می‌دهد، گفت: «من از سر دلسوزی وقتی این زن باردار را گریان دیدم و شنیدم می‌خواهد از شوهرش طلاق بگیرد، پذیرفتم جنین یک ماه‌اش را سقط کنم که یک میلیون تومان دستمزدم شد». با وجود اصرارهای دروغین خانم دکتر، وی با کیفرخواست سنگین پیش روی قاضی شعبه 1024 دادگاه جزایی عمومی تهران قرار گرفت و پس از محاکمه گناهکار شناخته شده و به 6 ماه زندان و ممنوعیت 3 ساله از طبابت محکوم شد. با اعتراض پزشک ماما، پرونده در اختیار شعبه 39 دادگاه تجدیدنظر قرار گرفت و قضات پس از بررسی‌های تخصصی با اکثریت آرا این حکم را تایید کردند و خانم دکتر اگر در این مدت مطبی تاسیس کند، پروانه نظام پزشکی‌اش برای همیشه باطل خواهد شد
 
-----------------------------------
 
 
دامادي كه پس از قتل نوعروس گريخت

پليس براي دستگيري داماد جنايتكار كه پس از قتل نوعروس متواري شده، از مردم كمك خواست.
سرهنگ عباس عليپور - رئيس پليس آگاهي استان تهران - در اين باره گفت: كارآگاهان پليس همزمان با تماس زن جواني در جريان جنايت قرار گرفتند. تيم جنايي پس از حضور در محل با جسد «فرخنده»- 25 ساله- روبه‌رو شدند كه با ضربه‌هاي كارد ازپا درآمده بود. زن جواني كه پليس را در جريان اين جنايت قرار داده بود، به مأموران گفت: «فرخنده» دختر عمويم بود و من هم در خانه آنها ميهمان بودم. ساعتي قبل كه شوهرش به خانه آمد، او را به اتاقي كشاند و با هم درگير شدند اما مرد خشمگين ناگهان كاردي برداشت و با آن چند ضربه به «فرخنده» زد و گريخت! در حالي كه تجسس‌هاي پليس براي دستگيري قاتل فراري ادامه دارد، پليس آگاهي استان تهران با هماهنگي بازپرس شعبه 22 دادسراي كرج خواستار چاپ عكس بدون پوشش جنايتكار فراري شد. افرادي كه از مخفيگاه وي اطلاع دارند، موضوع را به پليس 110 يا پليس آگاهي استان تهران اطلاع دهند
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: