کد خبر:۴۵۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۴
تعداد بازدید: 1700
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
هزينه برگزاري جام جهاني براي روسيه، موضوع اصلي روزنامه هاي اين کشور
برگزاری جام جهانی دستکم برای روسیه بیش از پنجاه میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.برای برگزاری این رویداد در واقع باید نزدیک به هشت هزار کیلومتر جاده، بیش از دو هزار کیلومتر راه آهن ساخته یا بازسازی شوند
مطبوعات روسیه روز جمعه از اعطای میزبانی جام جهانی دو هزار و هجده به این کشور استقبال کردند در عین حال پرسش هایی را در مورد هزینه نجومی این طرح مطرح کردند؛ طرحی که کرمیلین و ولادمیر پوتین به هر قیمتی به دنبال بدست آوردن آن بودند.
 
روزنامه رسمی روسییسکایا گازتا خاطر نشان کرد رؤیای روسیه برای برگزاری جام جهانی فوتبال تحقق پیدا کرد. اما روزنامه کومرسانت نوشت این طرح می تواند به یکی از گرانترین و دشوارترین طرح های تاریخ روسیه تبدیل شود، حتی گرانتر و دشوارتر از بازیهای المپیک زمستانی سوچی در سال دو هزار و چهارده. این روزنامه خاطر نشان کرد کارهای زیادی باید در روسیه برای برگزاری این مسابقات انجام شود، بر اساس برنامه پیش بینی شده قرار است این بازیها در سیزده شهر برگزار شود که گاهی هزاران کیلومتر از هم فاصله دارند و فاقد تاسیسات زیربنایی لازم هستند.

این روزنامه می افزاید علاوه بر این، المپیک زمستانی سوچی نشان می دهد درآمدزایی و صرفه جویی در آماده سازی رویدادهای وزرشی آخرین موضوعاتی است که حکومت روسیه به آن فکر می کند.
 
 بر اساس ارزیابی های روزنامه اقتصادی ودوموستی، برگزاری جام جهانی دستکم برای روسیه بیش از پنجاه میلیارد دلار هزینه خواهد داشت. به گزارش خبرگزاری فرانسه، این روزنامه نوشت برای برگزاری این رویداد در واقع باید نزدیک به هشت هزار کیلومتر جاده، بیش از دو هزار کیلومتر راه آهن ساخته یا بازسازی شوند، هتل های جدید ساخته شوند و باندهای فرودگاه ها بازسازی و پایانه های جدید احداث شوند
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: