کد خبر:۴۵۱۳
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۹
تعداد بازدید: 2379
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
80 درصد بيماران مبتلا به ايدز از بيماري خود اطلاع ندارند
در مجموع 56 درصد مبتلايان زير 25 سال و 16 درصد زير 15 سال هستند. ابتلاي خانم ها به HIV در ايران در حال افزايش است و سن مبتلايان نيز در كشور در حال كاهش است
رئيس سومين سمينار سراسري ايدز از آغاز بازنگري درمان بيماران مبتلا به HIV از امروز با تعيين سطح ايمني بدن(cd4) در حد 350 خبر داد.مسعود مرداني در سومين سمينار سراسري ايدز اظهار داشت: طبق آخرين اخبارها 4/33 ميليون نفر در دنيا مبتلا به بيماري HIV  هستند كه نسبت به آمار دو سال قبل كه 37 ميليون نفر بودند شاهد كاهش آمار در اين زمينه هستيم.
 
برخي كشورها مانند هند براي به دست آوردن بودجه هاي درماني جهاني بيشتر متأسفانه در سالهاي گذشته آمارهاي نادرستي از بيماران HIV  اعلام كرده است.مرداني با بيان اينكه از تعداد 4/33 ميليون بيمار HIV  در حال حاضر 15 ميليون نفر تحت درمان قرار گرفته اند تصريح كرد: متأسفانه 80 درصد بيماران مبتلا به ايدز از بيماري خود به هيچ عنوان اطلاع ندارند. وي اظهار داشت: متأسفانه همسايگان كشورمان همچون افغانستان و عراق به هيچ وجه آماري از تعداد بيماران HIV خود ندارند و ايران برنامه هاي بسيار خوبي در راستاي پيشگيري و درمان HIV  دارد.
 
مرداني افزود: نيم تا يك درصد مبتلايان به HIV  در جهان متعلق به ايران است و در مجموع 56 درصد مبتلايان زير 25 سال و 16 درصد زير 15 سال هستند. رئيس سومين سمينار سراسري ايدز اظهار داشت: ابتلاي خانم ها به HIV  در ايران در حال افزايش است و سن مبتلايان نيز در كشور در حال كاهش است.در اين راستا افزايش HIV به دليل استفاده از قرصهاي روانگردان بسيار مهم است. مرداني با بيان اينكه براساس تخمين و اطلاعات سازمان جهاني بهداشت ايران داراي 90 تا 110 هزار مبتلا به شيوع HIV ثبت نشده است، گفت: در درمانهاي مبتلايان HIV بايد با درمان مؤثر هر فرد بيمار به طور متوسط 160 ماه به زندگي خود ادامه دهد.وي از آغاز بازنگري جديد درمان HIV از امروز با تعيين سطح ايمني (cd4) بيمار خبر داد و اظهار داشت: در حال حاضر بيماران كشور با تعيين cd4 در حد 350 درمان مي شوند در حالي كه در آمريكا اين سطح با سطح cd4 در حد 500 است كه در اين راستا از امروز(10 آذر) با بازنگري جديد بيماران HIV اين درمان بايد با تعيين cd4 در حد 350صورت پذيرد.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: