کد خبر:۴۴۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۶
تعداد بازدید: 2146
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
سئوالات عجیب و سخت در مصاحبه دانشگاه آکسفورد
رازهای بسیاری در پشت پرده سئوالات عجیب مصاحبه های این دانشگاه وجود دارد و یکی از پر استرس‌ترین مراحل ورود به دانشگاه برای دانشجویان به‌شمار می‌رود.
سئوالات عجیب و سختی که در مصاحبه و آزمون ورودی دانشگاه آکسفورد پرسیده می‌شود به کابوس متقاضیان ورود به این دانشگاه تبدیل شده است. 

به گزارش تلگراف، بر اساس آمار منتشر شده در حالیکه تنها 3200 جایگاه تحصیلی در دانشگاه آکسفورد وجود دارد اما 17 هزار و 144 نفر طی سال گذشته متقاضی تحصیل در این دانشگاه بودند.

با توجه به تعداد زیاد متقاضیان، بخش پذیرش دانشگاه آکسفورد برای ارزیابی توانایی و قدرت استدلال دانشجویان از آنها آزمون هوش گرفته و طی مصاحبه‌ای اقدام به پرسیدن سئوالات سخت و عجیبی کرد.

طی اعتراضاتی که به تازگی در رابطه با نحوه برگزاری این آزمونها و سئوالات مطرح شده در مصاحبه ها از جانب دانشجویان انجام گرفت این دانشگاه اقدام به انتشار یکسری از سئوالات پرسیده شده کرد.

رئیس قسمت پذیرش این دانشگاه گفت: سئوالاتی که در مصاحبه از دانشجویان پرسیده می‌شود آنها را مجبور به فکر کردن کرده و آنها تنها با استناد به واقعیت‌ها و پاسخ‌های مرسوم قادر به پاسخ به این سوال‌ها نیستند.

نمونه سوال‌هایی که از متقاضیان رشته‌های مختلف پرسیده شد به شرح زیر است:

رشته روانشناسی: چه چیزی برای انسان هنجار محسوب می‌شود؟

رشته علوم زیستی: متقاضیان باید در رابطه با کاکتوس توضیحاتی بدهند.

رشته زیست پزشکی: چرا چشمان گربه در شب می‌درخشد؟

رشته علوم تربیتی: اگر کسی زندگی خود و دیگران را به‌خاطر عملیات دفاعی و یا ورزش‌های قدرتی به‌خطر بیاندازد قهرمان است یا نادان؟

رشته ادبیات انگلیسی: چرا یک دانشجوی انگلیسی باید به این واقعیت که "خیابان کورونیشن" 50 سال قدمت دارد علاقمند باشد؟

یکی از اساتید ادبیات دانشگاه گفت: هدف از مطرح کردن این سئوال این بود که به متقاضیان نشان دهیم تکنیک‌های آنالیز ادبی چگونه و چه تاثیری در فرهنگ عمومی جامعه دارد.

رشته موسیقی: طرح ساخت یک آلت موسیقی جدید را به همراه صدای تولید شده ارائه کنید.

استاد موسیقی این دانشگاه در رابطه با هدف از طرح چنین سئوالی توضیح داد که در واقع پرسش این سئوال درجه خلاقیت و نوگرایی دانشجو را نشان می‌دهد.

سئوال‌هایی که در مصاحبه‌های دانشگاه آکسفورد از دانشجویان پرسیده می‌شود در مقایسه با دیگر دانشگاه‌های جهان جز سخت‌ترین مصاحبه‌ها محسوب می‌شود. بیشتر متقاضیان مجبور هستند برای ورود به دانشگاه علاوه‌بر مصاحبه، آزمون هوش نیز داده و کارهای علمی را که تا به حال انجام داده‌اند با ذکر منبع ارائه کنند.

رازهای بسیاری در پشت پرده سئوالات عجیب مصاحبه های این دانشگاه وجود دارد و یکی از پر استرس‌ترین مراحل ورود به دانشگاه برای دانشجویان به‌شمار می‌رود. سئوالات مصاحبه برای این نیست که سرعت دانشجویان در ارائه جواب درست و دانش فنی آنها سنجیده شود بلکه برای سنجش چگونگی عکس‌العمل آنها به ایده‌های نو است.منبع: مهر
Bookmark and Share
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: