کد خبر:۴۴۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۲
تعداد بازدید: 7086
print نسخه چاپی
send ارسال به دوستان
saveذخیره
كاهش 4 سال سن بلوغ جنسي در پسران و دختران
رئيس سازمان نظام روان شناسي و مشاوره نسبت به اثرات كاهش سن بلوغ در دختران و پسران هشدار داد.
رئيس سازمان نظام روان شناسي و مشاوره نسبت به اثرات كاهش سن بلوغ در دختران و پسران هشدار داد.
 
دكتر غلامعلي افروز كه در نشستي خبري با حضور خبرنگاران رسانه هاي مختلف سخن مي گفت، افزود: ميانگين بلوغ جنسي پسران از 16 سال به زير 12 سال و دختران از 14 سال به 10 سال كاهش يافته است و اين در حالي است كه 10 درصد پسران زودتر از دختران بالغ مي شوند.وي عواملي چون تغيير الگوهاي تغذيه اي و هجمه هاي مجازي را در اين روند تأثيرگذار دانست و تأكيد كرد: مربيان و مشاوران مدارس بايد افزايش دانش بلوغ را جدي بگيرند چرا كه اكنون هزاران دختر و پسر در دوره دبستان به بلوغ جنسي رسيده اند.

رئيس سازمان نظام روان شناسي و مشاوره با اشاره به آمار نگران كننده جدايي يك زوج از هر چهار زوج در شهرهاي بزرگ گفت: افزايش سطح تحصيلي و استقلال فكري و شغلي زنان و تنوع طلبي مردان باعث شده است جاذبه هاي جنسي به حداقل برسد و بايد براي اين مسأله فكري كرد.

وي اعطاي وام و مسكن را در ايجاد ازدواج موفق بي تأثير دانست و گفت: براي كمك به داوطلبان ازدواج بايد آنها را در انتخاب دقيق همسر آرامشگر ياري كرد.

رئيس سازمان نظام روان شناسي و مشاوره با انتقاد از رواج آمارهاي غلط درباره نسبت ميان دختران و پسران گفت: براساس آمارهاي رسمي براي هر هزار دختر در آستانه ازدواج، هزار و 20 پسر وجود دارد اما به دلايل فرهنگي و بعد اقتصادي آمادگي ازدواج در پسران كمتر است.
وي افزود: پسرها دچار بي اشتهايي تحصيلي شده اند و شاهد فراگيري پديده ديپلم ردي و سرباز فراري هستند در مقابل دختران دوست دارند به هر قيمت از خانه خارج شوند و بهترين شيوه براي اين كار ورود به دانشگاه است و به همين دليل شاهد اين هستيم كه 70 درصد دانشجويان دخترند و اين مسأله ربطي كه كمتر شدن تعداد پسران ندارد.به گفته افروز، سازمان نظام روان شناسي و مشاوره براي ايجاد نظام مشاوره خانواده براساس يك مشاور تمام وقت براي هر هزار خانوار و با پوشش بيمه اي برنامه ريزي كرده است تا سطح آسيبها و مشكلات كاهش يابد.

وي در پاسخ به پرسش خبرنگار ما درباره مقاومت بيمه ها در برابر تعهدات جديد گفت: هم اكنون در حال انعقاد قرارداد با برخي سازمانها و شركتها به صورت منفرد براي پوشش مشاوره اي كاركنان و خانواده هاي آنان هستيم، اما مشكل فعلي ما براي گسترش پوشش بيمه اي، عدم تصويب تعرفه هاست.

به گفته افروز، با گذشت 6 سال از ارايه تعرفه هاي مصوب، دولت به اين تكليف خود عمل نكرده است. وي گفت: شايد اگر مسأله قيمت سيب زميني و سيمان و پپسي كولا بود تا به حال بارها تصويب و ابلاغ شده بود اما به مسأله مشاوره اهميتي نداده اند و نامه ما روي ميز 3 معاون اول از دولت دوم آقاي خاتمي تا دولت دوم آقاي احمدي نژاد مانده است.
Bookmark and Share
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
حامد سرافراز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۸۹/۱۱/۰۸
2
3
به نام حق
امیدوارم و تمنا دارم که مسئولین حکومت ایده ها و نظرات روشنفکرانی همچون دکتر افروز را جامه ی عمل بپوشانند.
نظرات بینندگان:
نام:
ایمیل:
* نظر: